Skocz do zawartości

Spotify, Tidal, Deezer


Johan

Recommended Posts

Czesc

czy ktos korzysta z TIDALA na sprzecie Yamahy z Musiccastem?

Nie wiem czy to problem ogolny czy tylko u mnie. Mianowicie. Jak odpalama Spotify to z Musiccasta przenosi mnie do aplikacji i przyznam ze obsluga jest duzo lepsza niz bezposrednio z Musiccasta. W Tidalu tak nie dziala. Podejrzewam ze to problem fukcji Connect, ktora w Spotify sie ladnie zgrywa z Yamaha a w Tidalu nie (jeszcze, moze dopracuja). Czy to moze jednak kwestia ustawien u mnie w sprzecie/sofcie?

(dodam na boku ze poza tym z Musiccasta jestem bardzo zadowolony, ze Spotify w sumie tez, ciekawy bylem jak dziala Tidal HiFi, i nie da rady).

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JaZz napisał:

Problem ogólny. U mnie z Yamahą 685 działał jak gówno, później  przestał w ogóle działać. Q21 porzucił inna apke która działała ale też jak gówno. 

W sumie na stronie Tidala w informacjach o wspieranych urzadzeniach w funkcji Connect Yamahy nie ma. Moze pracuja nad tym (oby)? Z menu Musiccasta nie da sie z uzywac niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że MusicCast nie działa źle, robi to co do niego należy. Fakt, że Taidal z MusicCasta jest mniej intuicyjny i trudniej się wyszukuje ale działa. Można też uruchomić Taidala i z tego poziomu połączyć się z MusicCastem, masz wtedy całą funkcjonalność apki Taidala. Tylko z tego co czytałem, to przy takim połączeniu jakość jest na niższym poziomie, ale jakoś specjalnie nie słyszę tej różnicy. Także ja MusicCasta używam do uruchomienia Yamahy WXAD-10, a dalej to już Taidal lub Spotify.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mnie jeszcze w domu ale... uruchamiam apkę MusicCast, w apce włączam dane urządzenie (u mnie to jest Yamaha WXAD-10 miejsce odsłuchu oznaczone jako „salon”). Następnie uruchamiam apkę TAIDAL i ustawiam na czym ma być odsłuch, naciskając tą ikonkę kolumny:
IMG_2165.jpg
Tam mam do wyboru: „telefon”, „Airplay & Bluetooth” i właśnie „Salon”
IMG_2166.jpg

Niestety w tej chwili „salon” jest niewidoczny bo jestem poza domem.

Edytowano przez dawko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kliknięciu w „Airplay & Bluetooth” otwiera mi się takie okno

1b440599879b0a94c2a8fd216fb074f3.jpg&key=0a574431f55ecf6799d095b92a727a5d1142a92b4591da97dcecec9dd687872d

I to by znaczyło, że łączę się przez Airplay.

 

P.S.

[mention=51992]mrasin[/mention] pisałeś że nie da się korzystać z TAIDALa w apce MusicCast. Miałeś na myśli, że jest to trudniejsze niż korzystanie np. ze Spotify, czy masz problem z połączeniem i uruchomieniem TAIDALa? Bo co prawda jest to mniej intuicyjne i trudniejsze jak chcesz szukać czegoś nowego ale jak masz swoje playlisty w TAIDALu to są one tak samo widoczne wchodząc przez MusicCasta jak bezpośrednio w TAIDALu, ulubione utwory i artyści też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafalsz76 napisał:

Mnie Tidal coraz mocniej wkurza - stream puszczony na chromecast audio zyje swoim zyciem

To nie kwesti Tidala tylko chromcasta. To wielkie g... na dodatek na telefonie znienawidzonej konkurencji 😜.

Proponuję uzyć apki mconnect (niestety trzeba zapłacić za pełną fukcjonalność) lub jakiegoś klona na IPhona apki BubbleUPnP. Obsługa Tidala w tych apkach jest dużo bardzie zbliżona do oryginału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 26.01.2021 o 21:51, PorkOne napisał:

Potwierdzam słowa @Picy

I działa całkiem sprawnie, nie to co po chromecast. I ten sam problem mam z Tidalem na androidowym tablecie. Również stawiam że problemem jest chromecast a nie Tidal.

Czy w Tidal Connect też masz że jak zaczyna się utwór jest krótki dźwięk, później cisza <1s i dopiero utwór gra dalej? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie zauważyłem tego wcześniej...

Dzieje się tak gdy puszczam z Tidala na komputerze. Jak puszczam z telefonu nie ma tego problemu.
Ale jak puszczam z kompa to odtwarza od razu (+ ta sekundowa przerwa) a jak z telefonu, to z 1-2s trzeba poczekać, ale gra od początku kawałka.

Problemu nie ma gdy gra jeden kawałek po drugim bez naszej ingerencji. Stawiam na jakieś niedoróbki z buforowaniem.

Tak wogóle to soft jeszcze w zasadzie nieoficjalny, więc trzeba poczekać na oficjalną wersję.

Próbowałem znaleźć jakieś miejsce gdzie można by im zgłaszać problemy ale nic konkretnego nie znalazłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze swoje kilka zdań do tego ciekawego dla mnie tematu. Mam spotify premium i tidala hifi. Sprzęt już myślę na odpowiednim poziomie czyli Magnat MA1000, Azur 851N i B&W 683s. Różnice są ewidentne pomiędzy tymi dwoma platformami muzycznymi. Natomiast faworyzowanie tidala hifi nie do końca mi odpowiada. Trudno jednoznacznie mi określić który serwis jest idealny. Do rzeczy. Tidal jest bardzo szczegółowy i neutralny tonalnie. Masa smaczków i separacja na wysokim poziomie. Wszystko to powinno odpowiadać ideałowi brzmienia. Muzyka brzmi rzeczywiście jak z płyty cd. Ale mam wrażenie że spotify ma coś co przykuwa moją uwagę a mianowicie znacznie pełniejszy i cieplejszy przekaz Nie daje mi to spokoju bo kurde podoba mi się to. Bas jest mniej kontrolowany i choć ma masę to brakuje mu trochę ciut uderzenia i jest nieco rozlazły. Szczegóły też są mniej słyszalne. Tidal jest jednak taki określił bym sterylny ale chce się go słuchac ze względów dokładności. Spotify jest dla mnie bardziej muzyklany ale brakuje mi w nim dokładności. Wniosek jeden nie ma ideału 😉

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rafal napisał:

Dołącze swoje kilka zdań do tego ciekawego dla mnie tematu. Mam spotify premium i tidala hifi. Sprzęt już myślę na odpowiednim poziomie czyli Magnat MA1000, Azur 851N i B&W 683s. Różnice są ewidentne pomiędzy tymi dwoma platformami muzycznymi. Natomiast faworyzowanie tidala hifi nie do końca mi odpowiada. Trudno jednoznacznie mi określić który serwis jest idealny. Do rzeczy. Tidal jest bardzo szczegółowy i neutralny tonalnie. Masa smaczków i separacja na wysokim poziomie. Wszystko to powinno odpowiadać ideałowi brzmienia. Muzyka brzmi rzeczywiście jak z płyty cd. Ale mam wrażenie że spotify ma coś co przykuwa moją uwagę a mianowicie znacznie pełniejszy i cieplejszy przekaz Nie daje mi to spokoju bo kurde podoba mi się to. Bas jest mniej kontrolowany i choć ma masę to brakuje mu trochę ciut uderzenia i jest nieco rozlazły. Szczegóły też są mniej słyszalne. Tidal jest jednak taki określił bym sterylny ale chce się go słuchac ze względów dokładności. Spotify jest dla mnie bardziej muzyklany ale brakuje mi w nim dokładności. Wniosek jeden nie ma ideału 😉

A robiłeś ślepy test? Bo w wielu miejscach spotkałem się z wynikami takich testów i najlepsze "ucha" na świecie nie były w stanie odróżnić Tidala HiFi / MQA od MP3 320kbps (np. Spotify Premium). A Ty nie tylko słyszysz różnice, co jeszcze tak obszernie opisujesz ich szczegóły :D

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...