Skocz do zawartości

Spotify, Tidal, Deezer


Johan

Recommended Posts

34 minuty temu, S4Home napisał:

Ten sam utwór

czy aby na pewno ten sam master?

To co wyrabiają rozmaici "suwakowcy" z plikami to jest paranoja.

Lubicie się przekonywać cyz mp3 ze spotify jest gorsze od tidala-proszszsz bardzo !!!🤣

Ślepy test jak zwykle wprawi was w konsternację, ale moze chcecie pozbyć sie pierwszych wydań CD ? Chętnie odkupię 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JaZz napisał:

@TomekN nie chce mi się wertować tematu. Czy porównywałeś spotify z mp3/flac? Jak tak to kiedy? Bo mi nie chodzi o cyferki, ale o to że spotify moim zdaniem ewidentnie coś przykombinowało z barwą. Mniej więcej chyba w tym czasie jak powstał ten temat.

Nie chce żadnych screenów z testów itp. Siądź sobie spokojnie,  odpal kilka utworów i daj znać co słyszałeś. 

Usiałem spokojnie i porównałem Spotify Premium i FLAC w teście ABX. Nie słyszę żadnej różnicy i test to potwierdził - wyszło, że prawdopodobnie zgaduję. Równie dobrze mógłbym rzucać monetą. Jeśli Tobie się wydaje, że Spotify coś podkolorowuje, to pewnie masz rację - wydaje Ci się ;) Ale zawsze możesz zrobić taki test i pokazać, że masz 100% trafności rozpoznawania "podkolorwanego" Spotify vs FLAC.

Screen nie jest dla Ciebie, tylko dla Bogusia, bo nalegał abym zrobił świeży. Voilla!

Clipboard01.jpg

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2021 o 01:08, marcinmarcin napisał:

Różnicy to prawie nie słychać między CD a Tidalem. Stąd moja decyzja parę lat temu o przejściu na streaming. Ciężko mi było rozróżnić i poznać CD od Tidala, jak porównywałem. Spotify brzmiał żałośnie. Od bodajże 2017r nie używam tego czegoś i po cholere mam wracać skoro Tidal dziala bardzo dobrze. Nawet jak się Spotify poprawił w międzyczasie to dalej jest to tylko mp3

Tidal nie wybacza slabego internetu, wtedy sie "czka". Ale ja rowniez porownujac odsluch CD, Tidal i Spotify to stawiam Tidal blisko CD a Spotify wyraznie gorzej brzmi, nie tylko na moich Audio Physic ale tez na dobrych sluchawkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2021 o 08:20, TomekN napisał:

Screen nie jest dla Ciebie, tylko dla Bogusia, bo nalegał abym zrobił świeży. Voilla!

Doceniam Twój trud.

Po wynikach poszczególnych nagrań widać, że faktycznie strzelasz na chybił - trafił, zawsze blisko środeczka.

I przez grzeczność, nie zapytam, ile było podejść do testu, by uzyskać taki wynik.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

I przez grzeczność, nie zapytam, ile było podejść do testu, by uzyskać taki wynik.

Test robiłem tylko jeden raz, ten. Odpowiadałem wczuwając się w niuanse, ale najwyraźniej ich nie słychać, bo wyszło że wyniki są zupełnie losowe.

A może w końcu Ty przedstawisz wynik jakiegoś swojego testu, potwierdzającego że powtarzalnie słyszysz różnice pomiędzy 320kbps a Losless? 🙂 Możesz na dowolnie dobrym sprzęcie, choć podobno im lepszy sprzęt tym trudniej o różnice, bo obrazowanie lossy jest lepsze.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, TomekN napisał:

choć podobno im lepszy sprzęt tym trudniej o różnice

Przeciwnie, dobry set pokaże wszystko lepiej, gdy testowałem wzmacniacz Audia Flight Two, to napisałem o nim, że jest jak mikroskop a czasami .... lepiej nie słyszeć tej cholernej dokładności, bo ten piecyk potrafił natychmiast pokazać źle zrealizowane płyty. Ale wiedział byś o tym gdybyś takowy set posiadał a bozia obdarowała lepszym słuchem, a tak masz co masz i tego się 3maj.

21 minut temu, Stolarz napisał:

Bo jak słyszy to nie musi robić testów :D

Mądre słowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ale wiedział byś o tym gdybyś takowy set posiadał a bozia obdarowała lepszym słuchem, a tak masz co masz i tego się 3maj.

Przecież nie wiesz co mam. Myślę, że mam dość dobry setup. Nie wywalam kasy na placebo, homeopatię, magię, pseudo-naukę, butikowe błyskotki i słodkie, audiofilskie pierdzenie. Ale byłem w stanie zapłacić sporo za sprzęt, który dobrze wypada w niezależnych i obiektywnych testach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ale wiedział byś o tym gdybyś takowy set posiadał a bozia obdarowała lepszym słuchem, a tak masz co masz i tego się 3maj.

uhuhuhu , jejku jejku ależ poważny pan ałdiofil 🤣

A jak doszłoby do ślepego odsłuchu to by wykopyrtnął sie na prostym porównaniu mp3/320 vs FLAC

ehhh😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

jak doszłoby do ślepego odsłuchu to by wykopyrtnął sie na prostym porównaniu mp3/320 vs FLAC

Ja uważam, że większość się wykopyrtnie na takim teście. Nie tylko na takim ale i na prostszych. Weźcie do porównania jakiegoś elementu audio najgorsze i najlepsze co macie i niech ktoś wam pomoże, żebyście nie wiedzieli co gra. Mało kto zaliczy poprawne 100%.

Mało kto ma tak dobrą krótkotrwałą pamięć sluchową żeby podołać.

Dlatego uważam, że do porównań trzeba słuchać w długich sesjach, tak by narząd słuchu niejako nauczył się na pamięć słyszanych dźwięków z jego charakterystycznymi niuansami. Później po dostarczeniu przez receptory do mózgu materiał różniący się nieco od poprzedniego to co zapamiętały komórki ujawni się w postaci wrażenia, że jest inaczej. U mnie działa to tak, że to co mi nie pasuje, a co sygnalizują wrażenia, trafia do szuflady 😉

Spotify odszedł w niepamięć. Tidal jeszcze hula ale Quobuz powoduje, że coraz rzadziej odpalam Tidala mimo, że jest więcej mojej muzyki na nim. Wszystko przez wrażenia, które budują się w trakcie długich sesji muzycznych. 

Krótkie porównania są do bani 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fafniak napisał:

ale za to 🤣

Bez sensu prowokacja. Zwykły transport CD i 4 platformy? 😉 

Może zaczął koleś od zakupu gadżetów żeby później się nie zastanawiać czy warto lub zbyt dosadnie potraktował czyjąś radę, że zysk jakości z poszczególnych elementów poprawiających brzmienie się sumuje 😂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MariuszZ napisał:

Może zaczął koleś od zakupu gadżetów żeby później się nie zastanawiać czy warto lub zbyt dosadnie potraktował czyjąś radę, że zysk jakości z poszczególnych elementów poprawiających brzmienie się sumuje 😂

 

Do samochodu też pewnie założył: magnetyzer na dopływ paliwa, magnetyzer powietrza, filtr K&N, wymienił olej (na Motula, rzecz jasna), dolał do niego teflonowy kondycjoner oleju wymienił żarówki na takie z poświatą niebieską, zsumował wszystko i wyszło mu, że musi być wzrost mocy z 75KM do 93KM 😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, degsterr napisał:

Dlatego wstawiłem też zdjęcie z JD który ma 40% ... :D

Przypomniałem sobie pewien fakt, a mianowicie kiedy pewnego razu @Bogusław Kożyczkowski mnie odwiedził i w zestawie leciał plik MP3 320 (których mam znikomą ilość) to od razu wychwycił ten fakt... 

Pożyczę Tobie mojego DACa byś poprawił ten wynik.

No i jeszcze płyta składankowa odsłuchana na CEC u mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 2 weeks later...
15 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Mamy już marzec, rok temu o tej porze był hałas, że już, już, już wp[rowadzaja jakość HiFi, zresztą to samo mówili dwa lata wcześniej i trzy lata wcześniej ... ehhh ściemniacze.

A tu nic. Teraz juz oficjalnie odpowiadają że nie wiedza.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają najwięcej użytkowników na świecie, Spotify w promocji jest wszędzie, sam kupiłem kartę do Internetu mobile i ... w prezencie 3 michy gratis ALE ..  kod tylko dla nowych użytkowników.  Jak ludziska napierają na suport o jakość HiFi to tradycyjnie odpowiadają .... "pracujemy nad tym" tylko aby ludzie nie odchodzili do konkurencji. Ja z jakością mp3 skończyłem 20lat temu i nie zamierzam do niej wracać, są serwisy oferujące lepsza jakość, wystarczy przyoszczędzić na fajkach czy piwie a takie serwisy będą w zasięgu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...