Skocz do zawartości
Johan

Spotify, Tidal, Deezer

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

@mkk @JohnDoe

141033708_3165119963588165_2877802306893

Rozumiem, że rejestracja przez vpn i później już nie będzie problemu z podpięciem karty revolut i odtwarzaniem? 

Edytowano przez JaZz

6 godzin temu, JaZz napisał:

Rozumiem, że rejestracja przez vpn i później już nie będzie problemu z podpięciem karty revolut i odtwarzaniem? 

Ja ogarnąłem pierwszą rejestrację konta Qobuz przez VPN a płatności mam ustawione przez PayPal. 

20 godzin temu, JaZz napisał:

@S4Home no nadzik fajnie mi spasował do Dali. Tylko jak rozglądam się za dodatkowym źródłem to zaczyna boleć zworka i to że nie ma daca :D

Macie tego Bluesounda na testy? 

DAC osobno. albo właśnie źródło z DACiem. CXN sam mógłbym mieć.

Bluesound jest dostępny tylko w sieciach TOP HiFi. Jest blokada na sprzedaż tego w innych salonach.

11 godzin temu, rafalsz76 napisał:

Zacny watek, dokladam sie ze swoja obserwacja. Jako ze testuje paczki Audio Physic Classic 3 ze swoim Cyrus One to stwierdzilem ze czas sprobowac Tidal HiFi - do tej pory sluchalem Spotify. A jako ze Cyrusa nabylem z chromecast audio to narazie to moj streamer. I tu mega rozczarowanie appka Tidala na iOS strasznie sie gubi, prosty przyklad castuje aktualnie odtwarzany kawalek Stone Sour na CCA i w tle szukam nastepny, po wlaczeniu go odtwarza sie z telefonu. Musze ubic poprzedni stream na Google Home potem ubic Tidala i go zrestartowac zeby na nowo cast’owac. Nosz ***wa jego raz, przerabialiscie to? Jakosc Tidala bije Spotify na glowe ale ten user experience do bani. Syn na phonie androidowym nie ma takiego problemuemoji35.png

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To ciekawe, ja takiego problemu nie mam. Jak włącze muzykę i nawet gdzieś pojadę, wracam do domu włączam Tidal i pokazuje co leci aktualnie. 

2 godziny temu, HQ150 napisał:

Zastanawiam się jak działają te konta kupowane w necie za parę groszy. I najlepsze jest to, że działają.

Wie ktoś jak to działa?

Tu np. Tidal HiFi od chińczyka za 15 USD na rok, czyli za niecałe 5 zł na miesiąc:
http://pl.aliexpress.com/item/1005001638699393.html

Ostatnio była promocja na Tidal 4 zł na 3 miesiące dla nowych, a działało tez dla aktualnych. Ja przedłużyłem Tidal HiFi family i poszło, jak się okazało to i wielokrotność się udawało. Wiec teraz mam Tidal HiFi Famyli (6 userów) do końca 2016 roku za coś koło 60 zł. :D 

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, HQ150 napisał:

Zastanawiam się jak działają te konta kupowane w necie za parę groszy.

Rodzina/dziesiątki userow na jednym/kradzione karty itp. Allegro zaczyna z tym walczyć. 

Edytowano przez JaZz

40 minut temu, Picy napisał:

Wiec teraz mam Tidal HiFi Famyli (6 userów) do końca 2016 roku

2016r?

20 minut temu, JaZz napisał:

Rodzina/dziesiątki userow na jednym/kradzione karty itp. Allegro zaczyna z tym walczyć. 

Ja pisałem o propozycjach działających na ali...

Napisano (edytowany)

2k26 (?) 👍

3 minuty temu, HQ150 napisał:

Ja pisałem o propozycjach działających na ali...

Ja jak działa to wszędzie. Wspomniałem  że allegro z tym walczy czy ma walczyć. U ruskow na plati, tam to się działo. 

Edytowano przez JaZz

4 godziny temu, mkk napisał:

Masz do wyboru , różnią się ceną 

Uściślę pytanie. Jeśli wykupisz konto na 3 miesiące, to będzie działało 3 miesiące czy będzie aktywne tylko miesiąc? A wtedy dostajesz od sprzedającego następny kod na miesiąc?

@marecki

łopatologicznie. Masz dwie opcje na 6 mies : za 15$ i za 6$. W opcji 6$ dostajesz nowe konto co miesiąc. W opcji 15$ jedno konto działa 6 mies. Wszystko ładnie opisane w aukcjach które podlinkowałem

Czesc

czy ktos korzysta z TIDALA na sprzecie Yamahy z Musiccastem?

Nie wiem czy to problem ogolny czy tylko u mnie. Mianowicie. Jak odpalama Spotify to z Musiccasta przenosi mnie do aplikacji i przyznam ze obsluga jest duzo lepsza niz bezposrednio z Musiccasta. W Tidalu tak nie dziala. Podejrzewam ze to problem fukcji Connect, ktora w Spotify sie ladnie zgrywa z Yamaha a w Tidalu nie (jeszcze, moze dopracuja). Czy to moze jednak kwestia ustawien u mnie w sprzecie/sofcie?

(dodam na boku ze poza tym z Musiccasta jestem bardzo zadowolony, ze Spotify w sumie tez, ciekawy bylem jak dziala Tidal HiFi, i nie da rady).

Pozdrawiam

Napisano (edytowany)

Problem ogólny. U mnie z Yamahą 685 działał jak gówno, później  przestał w ogóle działać. Q21 podrzucił inna apke która działała ale też jak gówno. 

Edytowano przez JaZz

3 minuty temu, JaZz napisał:

Problem ogólny. U mnie z Yamahą 685 działał jak gówno, później  przestał w ogóle działać. Q21 porzucił inna apke która działała ale też jak gówno. 

W sumie na stronie Tidala w informacjach o wspieranych urzadzeniach w funkcji Connect Yamahy nie ma. Moze pracuja nad tym (oby)? Z menu Musiccasta nie da sie z uzywac niestety.

Uważam, że MusicCast nie działa źle, robi to co do niego należy. Fakt, że Taidal z MusicCasta jest mniej intuicyjny i trudniej się wyszukuje ale działa. Można też uruchomić Taidala i z tego poziomu połączyć się z MusicCastem, masz wtedy całą funkcjonalność apki Taidala. Tylko z tego co czytałem, to przy takim połączeniu jakość jest na niższym poziomie, ale jakoś specjalnie nie słyszę tej różnicy. Także ja MusicCasta używam do uruchomienia Yamahy WXAD-10, a dalej to już Taidal lub Spotify.

No właśnie @dawko w jaki sposób to robisz?

"Można też uruchomić Taidala i z tego poziomu połączyć się z MusicCastem, masz wtedy całą funkcjonalność apki Taidala." 

To było w sumie dokładnie moje pytanie bo u mnie w apce Tidal nie ma wyjscia na Yamahe (mam 803d).

Pozdrawiam 

Napisano (edytowany)

Nie ma mnie jeszcze w domu ale... uruchamiam apkę MusicCast, w apce włączam dane urządzenie (u mnie to jest Yamaha WXAD-10 miejsce odsłuchu oznaczone jako „salon”). Następnie uruchamiam apkę TAIDAL i ustawiam na czym ma być odsłuch, naciskając tą ikonkę kolumny:
IMG_2165.jpg
Tam mam do wyboru: „telefon”, „Airplay & Bluetooth” i właśnie „Salon”
IMG_2166.jpg

Niestety w tej chwili „salon” jest niewidoczny bo jestem poza domem.

Edytowano przez dawko

Napisano (edytowany)

Ciekawe bardzo bo u mnie jets tylko tv (chromecast) i ten telefon.

Miales tak od zawsze czy musiałeś to ustawić specjalnie? 

Edytowano przez mrasin

Po kliknięciu w „Airplay & Bluetooth” otwiera mi się takie okno

1b440599879b0a94c2a8fd216fb074f3.jpg&key=0a574431f55ecf6799d095b92a727a5d1142a92b4591da97dcecec9dd687872d

I to by znaczyło, że łączę się przez Airplay.

P.S.

[mention=51992]mrasin[/mention] pisałeś że nie da się korzystać z TAIDALa w apce MusicCast. Miałeś na myśli, że jest to trudniejsze niż korzystanie np. ze Spotify, czy masz problem z połączeniem i uruchomieniem TAIDALa? Bo co prawda jest to mniej intuicyjne i trudniejsze jak chcesz szukać czegoś nowego ale jak masz swoje playlisty w TAIDALu to są one tak samo widoczne wchodząc przez MusicCasta jak bezpośrednio w TAIDALu, ulubione utwory i artyści też.

No to leci po Airplay, czyli w telefonie idzie konwersja na format obsługiwany przez odbiornik. Być może bezstratnie.
Podobnie działa rzucanie na chromecast.
Podejrzewam że gdzieś na odbiorniku możesz sprawdzić w jakim formacie leci.
To nie jest Tidal Connect.

12 minut temu, PorkOne napisał:

Podejrzewam że gdzieś na odbiorniku możesz sprawdzić w jakim formacie leci.

Na pilocie przycisk " option " i dalej kursorem wybrać  " Signal info ". Wyświetli jaki format jest odtwarzany.