Skocz do zawartości

Kolumny do kina domowego


Michaiu_86

Recommended Posts

Witam, jakie kolumny do kina domowego? Chodzi o cały zestaw z danej serii (5.1)

Heco aurora 700/1000 

Dali oberon 6/7

Nowa seria MA Bronze 500

Który zestaw byłby najlepszy? Moze inne propozycje?

Musi tez byc dobre stereo. 65% muzyka 35% film i gry.

Aktualnie mam na wypozyczeniu tannoy xf8t nad którymi się zastanawiam. 

Z tego też będę mógł zrobić zestaw 5.1 ale za jakiś czas bo juz kasy nie ma :)

Wiem ze to trochę inna połka ale zastanawiam się czy warto tyle płacić za kolumny. W cenie tych kolumn moge miec juz coś więcej:)

Interesuje mnie dobre stereo a w filmie i koncertach dużo emocji i mocy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner moge kupic w przedzialele 3-4 tys (czym mniej tym lepiej :p)

Na co dzień bede sluchal muzyki. Nie mam ulubionego gatunku.  Czasem chcę sobie odtworzyć koncert. Ma być moc i jakość. Nie za krzykliwie ale wyraźnie. A w filmach Ma po prostu grać :)

Zastanawiaja mnie te 3 modele 

Aurora, ma bronze i oberon.

No i te tannoy. Podejrzewam ze w stereo zagrają najlepiej a czy w kinie też? Sa sporo droższe od reszty i będę musiał dłużej zbierać na resztę zestawu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem byłyby Heco Aurora 700 set lub 1000set jeśli masz pomieszczenie powyżej 30m2. Bardzo dobrym amplitunerem do tych kolumny byłaby dynamicznie brzmiąca Yamaha RX V4a. Alternatywą dla Heco mogą być Pylon Audio Sapphire 25/31 w zależności od pomieszczenia. 
Monitor Audio Bronze 500 to także ciekawa propozycja ale potrzebują nieco barwniejszego wzmacniacza i tutaj Denon AVR2700h byłby odpowiednim rozwiązaniem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Czy ktoś miał doczynienia z kolumnami Q Acoustics 3050?

Czy warto je kupić?

Powoli rozbudowuję swoje kino domowe, posiadam ampli Onkyo TX-NR575E i jak narazie moje 2 fronty i dwa tylne to Q Acoustics 2010i.

Na forum widzę polecane fronty magnat, kiplish itp, jednak one bardzo popularne są w Polsce lub Niemczech, a ja przebywam w UK i nie ma ich na rynku.

A pytam o Q Acoustics bo podobają mi się wizualnie i pasują pod wystrój salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, sebastianw4 napisał:

Q Acoustics 3050

Słuchałem kiedyś tych kolumn. Uważam, że jest to jedna z firm które zasługują na dużo większe uznanie. Kolumny grają bardzo miłym dla ucha dźwiękiem. Jeżeli masz już inne modele tej firmy, to się nawet nie zastanawiaj. Nie patrz na to co jest często polecane i popularne. Te polecane produkty bardzo rzadko są  najlepsze. 

Słuchałeś kiedyś kolumn Klipsch ?

Ja razem z kolegą nie wytrzymaliśmy do końca jednego utworu. Dla mnie tragedia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jak pisałem mam 4 głośniki Q Acoustics  2010i. Grają bardzo ładnie i dlatego chciałem je wymienić na większe 3050 aby efekt dźwięku  szczególnie przy filmach był jeszcze lepszy. Są również dostępne 3050i lecz ich cena jest prawie 2x taka....

Osobiście jeszcze nie spotkałem się z nikim kto miał Q Acoustics 3050 dlatego zdecydowałem się odwiedzić forum na którym już mi wiele osób pomogło i doradzało w paru wątkach. 

Styczności z kolumnami Klipsh nie miałem, miałem za to doczynienia z magnatem (nie pamiętam modelu) ale w zestawie stereo dźwięk byl super.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sebastianw4 napisał:

Podepnę się pod temat.

Czy ktoś miał doczynienia z kolumnami Q Acoustics 3050?

Czy warto je kupić?

Powoli rozbudowuję swoje kino domowe, posiadam ampli Onkyo TX-NR575E i jak narazie moje 2 fronty i dwa tylne to Q Acoustics 2010i.

Na forum widzę polecane fronty magnat, kiplish itp, jednak one bardzo popularne są w Polsce lub Niemczech, a ja przebywam w UK i nie ma ich na rynku.

A pytam o Q Acoustics bo podobają mi się wizualnie i pasują pod wystrój salonu.

Klipsch do tego Denon, moim zdaniem super zestaw do kina domowego. Ja posiadam następujący: Denon AVR-X2700H  KLIPSCH REFERENCE PREMIERE RP-6000F KLIPSCH RP500M REFERENCE PREMIERE  KLIPSCH RP-404C REFERENCE PREMIERE  Klipsch R-115SW (czarny) Subwoofer aktywny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sebastianw4 napisał:

Podepnę się pod temat.

Czy ktoś miał doczynienia z kolumnami Q Acoustics 3050?

Czy warto je kupić?

Powoli rozbudowuję swoje kino domowe, posiadam ampli Onkyo TX-NR575E i jak narazie moje 2 fronty i dwa tylne to Q Acoustics 2010i.

Na forum widzę polecane fronty magnat, kiplish itp, jednak one bardzo popularne są w Polsce lub Niemczech, a ja przebywam w UK i nie ma ich na rynku.

A pytam o Q Acoustics bo podobają mi się wizualnie i pasują pod wystrój salonu.

Zdecydowanie warto wziąć je pod uwagę. Jest to dynamiczniejsze brzmienie względem Heco Aurora 700 ale także po muzykalniejszej stronie. Bas jest szybszy ale jest go nieco mniej niż w przypadku Pylon Audio Sapphire 25 czy Heco Aurora 700. Do Onkyo będą jak znalazł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za odpowiedź, w takim razie uderzam do zakupu ich, prezent na święta jak znalazł.

A zapytam jeszcze o jedną poradę jakbyście zrobili:

Sprzedawać jedną parę q acoustics 2010i ktore wymienię na wczesniej wymienione fronty 3050 czy może dać je jako dodatkowe z tyłu przy suficie? Czy to jednak nie ma sensu??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak najlepsze w swojej cenie.

Na pewno nie dla ogółu czy wyników.

Ty możesz zweryfikować które dla Ciebie  są dobre.

Heco będzie łagodne ,basowe. Monitor audio jaśniejsze, przestrzenne. A w tej cenie masz jeszcze kilka innych setów.

Słuchałeś czegoś?

Po wyborze kolumn można dobrać do nich amplituner.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, wypożyczyłem sobie amplituner yamaha nr803d. Gra teraz z kolumnami MA RX2. Dał im drugie życie :D

Chce stworzyć zestaw 5.1 z tymi monitorami na froncie. Metraż okolo 20m z przejściem 2x2m do jadalni.

Jaki amplituner do kina wybrać zeby zagral dynamicznie z tymi monitorami w kinie i na podobnym poziomie w stereo jak teraz gra ta yamaha nr803d. 

Wczoraj bylem u kolegi który kupił sobie kino domowe: kolumny oberon 5.1 (fronty oberon 7) i amplituner denon x2700h. Jak właczyl jakąś muzykę to juz wiem że czegoś takiego nie chce mieć bo było to po prostu słabe. W kinie nie wiem  ale muzyka jest dla mnie ważna.

Tak więc moje monitory są dośc mocne i na nich chce zbudować kino.

Czy marantz 5014/5015/6014, onkyo 840, yamaha 1080 albo denon x3700h/4700h zagra duzo lepiej w stereo od tego x2700h? Proszę ogranicznie mi wybor do 2-3 ampli ktore bede mógł odsłuchać :)

Z góry dzięki :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Yamaha 6A. Nie będzie grał tak samo. Ale Yamaha trzyma się swojego brzmienia. Spośród amplitunerów kinowych ten będzie najbliżej.

8 godzin temu, Michaiu_86 napisał:

Wczoraj bylem u kolegi który kupił sobie kino domowe: kolumny oberon 5.1 (fronty oberon 7) i amplituner denon x2700h. Jak właczyl jakąś muzykę to juz wiem że czegoś takiego nie chce mieć bo było to po prostu słabe. W kinie nie wiem  ale muzyka jest dla mnie ważna.

Bo połączył Denona z Dali, a tego się po prostu nie robi!

8 godzin temu, Michaiu_86 napisał:

Czy marantz 5014/5015/6014, onkyo 840, yamaha 1080 albo denon x3700h/4700h zagra duzo lepiej w stereo od tego x2700h? Proszę ogranicznie mi wybor do 2-3 ampli ktore bede mógł odsłuchać

Marantz 5014 i 5015 nie.

Onkyo 840, Yamaha 1080 i Denon 4700 zagra duzo lepiej w stereo od 2700

Ograniczone do 3. Z racji że 840 nie ma i do lutego nie będzie. Ograniczone do dwóch :P

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 6 to odpowiednik Denonowego 3700. Tak plus minus.

Jeśli szukasz bardzo naturalnego grania. Łagodnego. Liniowego, który z jednej strony nie walnie odpowiednio gromem ale tez nie będzie męczył z drugiej to marantz jest dobrą opcją.

Jesli szukasz jednak ekscytacji, wciągnięcia w film, żywiołowości to opcje

Onkyo 840, Yamaha 1080 i Denon 4700

Są po prostu lepsze.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości S4home miałem okazję posłuchać heco aurora 700, a w domu mam tannoy 6f xt, takie mniejsze niz to co masz. Jedyny powód, dla ktorego rozwazlybm heco zamiast tannoyow to taki,ze musze naglosnic remize, bar czy inna sale taneczna, bo sa odczuwalnie bardziej efekciarskie w brzmieniu. Wydaje mi sie, ze seria ten Tannoy to jednak wyzsza polka niz Heco, i do dluzszego sluchania beda duzo lepsze. Tyle tutlem wlasnego doswiadczenia, moze CI sie przyda :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tenfilip napisał:

Wydaje mi sie, ze seria ten Tannoy to jednak wyzsza polka niz Heco, i do dluzszego sluchania beda duzo lepsze. Tyle tutlem wlasnego doswiadczenia, moze CI sie przyda

Zdecydowanie. Też prawie dwa razy droższe. nie ma co porównywać.

Znajdźmy kolumny w cenie 2800 o klase lepsze od Heco :)

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie. Też prawie dwa razy droższe. nie ma co porównywać.

Znajdźmy kolumny w cenie 2800 o klase lepsze od Heco :)

 

Piotr

Ja swoje tannoy'e 6f xt kupiłem nowe za 3000 ze wzmacniaczem onkyo (nowy chodził po ok 1000zł), plus 500 transport z UK. Także trzeba się dużo naszukać i nieco zaryzkować.
Teraz te same tannoye można kupić za 3000, ale używki, i to jest sensowna propozycja do 20 m^2 z wyjsciem na kuchnie - ja mam podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...