Skocz do zawartości

Kompaktowe wzmacniacze stereo


lysy

Recommended Posts

Chciałem kupić, ale w ostatniej chwili zorientowałem się,  że nie ma pilota. Porażka, jeśli będę chciał ściszyć, to będę musiał odblokować smartfon, aby to uczynić. Mój odtwarzacz  wideo za 300 zł. ma pilota. Skąpiradło z Kanady!!!!
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Porażka, jeśli będę chciał ściszyć, to będę musiał odblokować smartfon, aby to uczynić.

O, kurde !!! To jak ja żyje !!! Nie dość że do moich lamp nie mam pilota , to jeszcze ze smartfona też nie działa !

A ruszyć cztery litery to nie łaska. Ludzie co z wami !?  Może wreszcie przypomnicie sobie o starej szkole, gdy słuchało się całych płyt, bez przeskakiwania utworów. Płyta dobra czy zła to całość , przekaz autora. I wówczas pilot jest zbędny.

Słuchałem tego Nad-a na AVS , wiem , że to żaden odsłuch . do miana audiofilskiego jak wynika z opisów wg. mnie dużo mu brakuje , osobiście bardziej lubię brzmienie Cyrusa One HD. Ma DL co jest plusem w nie zaadaptowanych akustycznie pomieszczeniach. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Felix1 napisał:

A samochód odpalasz korbą?

Skąd wiesz ? :) Nie twierdzę , że pilot to zło , choć znam osoby które w życiu nie dały by sobie zamontować odbiornika podczerwieni w sprzęcie , bo to degraduje dźwięk. Chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt , iż to czy jest pilot ,czy go nie ma , nie świadczy o klasie urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad jak i zarówno inni producenci, stwierdzili że konsumenci rzadko korzystają z pilotów. Wolą użyć smartfonów, tym bardziej że w aplikacji na nie, jest wszystko co jest do szczęścia potrzebne :) Z doświadczenia wiemy, że urządzenia do których dołączany jest pilot (i jest możliwość sterowania aplikacją)-najczęściej ląduje w szafie albo wraca do kartonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Felix1 napisał:

Nie czarujmy się - chodzi o oszczędzenie tych kilku dolarów, a przy okazji może się

 

Oszczędzanie? Pytanie ile sztuk tego urządzenia produkuje NAD.

Stawiam na to że 

8 godzin temu, Felix1 napisał:

się zarobi dodatkowo na pilotach opcjonalnych.

To bandytka w najczystszej postaci a tłumaczenie

8 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nad jak i zarówno inni producenci, stwierdzili że konsumenci rzadko korzystają z pilotów. Wolą użyć smartfonów, tym bardziej że w aplikacji na nie, jest wszystko co jest do szczęścia potrzebne :) Z doświadczenia wiemy, że urządzenia do których dołączany jest pilot (i jest możliwość sterowania aplikacją)-najczęściej ląduje w szafie albo wraca do kartonu.

jest naciągane jak guma w "majtach" 

Ale znając podejście naszych rodaków do tego co "zagramaniczne" to łykną to bez zmrużenia oka :D

Firma Sony do aparatów postanowiła przestać dodawać ładowarkę do akku. ładowarka to wydatek 200-370 zł w zależności od modelu.

No ale przecież można ładować w aparacie !!!! Według naszych badań nasi klienci nie lubią wozić ze sobą ładowarki.....

🤣

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Felix1 napisał:

Nie wiem jak inni, ale mi nie zdarzyło się zostawić pilota w pudełku. Podobnie jak nikomu z mojej rodziny, a przynajmniej nie znam takiego przypadku. 

Swoją drogą ciekawe, że NAD mówi coś zupełnie innego, niż Google, które właśnie zaczęło dawać pilota do nowego Chromecast :)

Nie czarujmy się - chodzi o oszczędzenie tych kilku dolarów, a przy okazji może się zarobi dodatkowo na pilotach opcjonalnych.

Nie wątpię ,że główną motywacją nie dołączania pilota były oszczędności, ale patrząc szerzej to też ileś elektrośmiecia mniej na rynku. Ja akurat należę do tych co firmowych pilotów nawet nie wyciagm z pudła, bo używam jednego programowalnego pilota do wszystkich urzadzeń a jak się da to używam komórki. Ostatnio wyrzuciłem pokaźn stosik różnego rodzaju pilotów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nad jak i zarówno inni producenci, stwierdzili że konsumenci rzadko korzystają z pilotów. Wolą użyć smartfonów, tym bardziej że w aplikacji na nie, jest wszystko co jest do szczęścia potrzebne :) Z doświadczenia wiemy, że urządzenia do których dołączany jest pilot (i jest możliwość sterowania aplikacją)-najczęściej ląduje w szafie albo wraca do kartonu.

Mam NADa C368 z pilotem i nie wyobrażam sobie aby go nie było. Korzystam bardzo często, a więc powyższy argument "branży" zupełnie nietrafiony. Akurat w Top Hi-Fi, sprzedają NADy, a więc trzeba dorobić do tego odpowiednią filozofię. Aby "nie było" mojego NADa kupiłem u Was.

Wczoraj pojechałem do salonu audio, aby obejrzeć NAIM Atom /ma pilota/. Niestety dzień wcześniej został sprzedany. Natomiast zainteresował mnie TEAC AP-505 i NT-505. Cudo w klasycznym stylu.  Moje pierwsze pytanie...czy jest w zestawie pilot ?  Uffff...jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, slaw0001 napisał:

Nie wątpię ,że główną motywacją nie dołączania pilota były oszczędności, ale patrząc szerzej to też ileś elektrośmiecia mniej na rynku. Ja akurat należę do tych co firmowych pilotów nawet nie wyciagm z pudła, bo używam jednego programowalnego pilota do wszystkich urzadzeń a jak się da to używam komórki. Ostatnio wyrzuciłem pokaźn stosik różnego rodzaju pilotów. 

ja używam pilotów :)

i brak wyboru czy chcę używać pilota czy smartfona mi raczej nie pasuje

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Fafniak napisał:

ja używam pilotów :)

i brak wyboru czy chcę używać pilota czy smartfona mi raczej nie pasuje

Ja zaś uważam, jest to wybór per saldo społecznie kosztowny i jako taki powinien być jednak utrudniony. W sumie to są góry plastiku plus do tego baterie i ta nasza wygoda zaczyna ciążyć. Myślę, że w tym kierunku branża powinna podążać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Pilot mozna wykonac z np. Aluminium a jesli chodzi o baterie... to w pilocie jest to podciagniete jako szkodliwe ekologicznie natomiast baterie w samochodach elektrycznych wrecz przeciwnie! Proekologiczne.??? 

Dokładnie.

Gadanie o ekologii to łatwy sposób na maksymalizację zysków producentów, bo można nie dawać akcesoriów, które klient i tak dokupi.

Jak chcemy ograniczać szkodliwość to może nie kupujmy co roku nowego telefonu, smartwatcha, słuchawek do telefonu itd. itd.

Pilot raz kupiony zostanie na długi czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Pilot mozna wykonac z np. Aluminium a jesli chodzi o baterie... to w pilocie jest to podciagniete jako szkodliwe ekologicznie natomiast baterie w samochodach elektrycznych wrecz przeciwnie! Proekologiczne.??? 

No i ok, może byc alu, ale za to zapłacisz więcej. Tym bardzej lepiej jak tych baterii będzie jednak mniej niej niż więcej. Poandto system utylizacji dużych barerii jest łatwiejszy do zorganizowania i kontrola. 

8 minut temu, Jan Onufry napisał:

Pilot raz kupiony zostanie na długi czas.

Zgadzam się! Raz kupiony np. Logitech Harmony i nie potrzeba dokupować innych razem ze sprzętem AV.

10 minut temu, Jan Onufry napisał:

Gadanie o ekologii to łatwy sposób na maksymalizację zysków producentów

A takie gadanie to sposób na uspokojenie własnego sumienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, slaw0001 napisał:

Zgadzam się! Raz kupiony np. Logitech Harmony i nie potrzeba dokupować innych razem ze sprzętem AV

Mam Logitecha Harmony 300, który "grzeje" szufladę, wcale nie jest taki super. Kolega ma wyższy model i też poszedł w odstawkę. Próbowałem wielu uniwersalnych i wszystkie okazywały się do rzyci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, slaw0001 napisał:

No i ok, może byc alu, ale za to zapłacisz więcej. Tym bardzej lepiej jak tych baterii będzie jednak mniej niej niż więcej. Poandto system utylizacji dużych barerii jest łatwiejszy do zorganizowania i kontrola. 

Zgadzam się! Raz kupiony np. Logitech Harmony i nie potrzeba dokupować innych razem ze sprzętem AV.

A takie gadanie to sposób na uspokojenie własnego sumienia. 

Akurat nie trafiłeś, bo jestem minimalistą i gdyby każdy miał tyle zabawek co ja to większość producentów już by nie istniała🙂

Nawet nie mam smartfona, bo jest mi do niczego niepotrzebny🙂 A Ty jak często wymieniasz telefon na nowy w ramach walki o ekologię?

Nie mam czego uspokajać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jan Onufry napisał:

Nie mam czego uspokajać.

To świetnie! Tak trzymaj. Tym bardziej powinieneś propagować to podejście. 

Nie jestem w związku z tym tak zaawansowany ekologicznie jak Ty, ale staram się samoograniczać i dokonywac w miarę świadomych wyborów i ich skutków

19 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Mam Logitecha Harmony 300, który "grzeje" szufladę, wcale nie jest taki super. Kolega ma wyższy model i też poszedł w odstawkę. Próbowałem wielu uniwersalnych i wszystkie okazywały się do rzyci.

Harmony 665 od 3/4 lat a wczesniej poprzedniktez z 4 lata. 

Generalnie sorry za offtopic i juz znikam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wyciąganie argumentów typu ekologia jest już mocno naciągane :). To może wogóle kupić sobie ukulele i grać dla siebie zamiast zużywać prąd?

Czy ktoś lubi piloty czy nie - indywidualna rzecz, czasem brak bardzo doskwiera: przecież mówimy o wzmacniaczach, one zazwyczaj sterowania z telefonu nie posiadają. 

Druga rzecz: używanie telefonu jako pilota jest jednak mniej praktyczne - niby ciągle dziś mamy telefon przy sobie, ale robimy na nim 100 innych rzeczy. Dzwoni moja żona i co? zamiast odebrać szamoczę się, żeby przełączyć na właściwą apkę, żeby wyciszyć :D No nie bardzo....

Zgadzam się też z opinią (tu jeśli już to bardziej znowu przeszkadza smartfon niż pilot), że łatwy dostęp do streamingu oducza uważnego słuchania płyt - sam często się nakrywam na "biegunce" - a moze sprawdzę jak zabrzmi dziś to czy tamto, czasem nawet nie czekając na koniec pojedynczego utworu. A przecież muzyka powinna relaksować

Doskonałą odskocznią jest odsłuch z gramofonu- tutaj nie ma większości takich udogodnień. Nagle pojawia się jakiś trudny do opisania spokój w odbiorze :)

Też mam wzmacniacze lampowe zrobione tak prosto jak tylko się da - bez żadnych udogodnień, w tym bez pilotów - da się! 

Życzę wszystkim spokojnego odbioru - fajny temat wątku!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...