Skocz do zawartości

Kompaktowe wzmacniacze stereo


lysy

Recommended Posts

2 godziny temu, Marek Muszyński napisał:

Do kompletu jest streamer TEAC NT-505. Ciekaw jestem, jak by te klocuszki zabrzmiały z B&W 706S2 ?

Tak widziałem doskonale, że o tym wspomniałeś i byłby z tego cudowny zestaw. Nie za szkodzi o tym wspomnieć, ale ograniczmy się jednak do:

1) wzmacniaczy stereo,

2) wzmacniaczy mocy stereo.

1 godzinę temu, yacool napisał:

Czy ktoś lubi piloty czy nie - indywidualna rzecz, czasem brak bardzo doskwiera: przecież mówimy o wzmacniaczach, one zazwyczaj sterowania z telefonu nie posiadają. 

Uważam, że powinny być standardem a czy z niego będziemy korzystali czy nie to już nasza sprawa. Jest dużo sprzętów gdzie są takie wpadki, ale na pewno temat warto rozważyć przed ewentualnym zakupem.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chario Quadro 

Specyfikacja techniczna:

* Typ: wzmacniacz zintegrowany
* Klasa prądowa: D
* Moc na kanał: 50W/8 Ohm
* Wejścia cyfrowe: Bluethooth, optyczne 192/24bit
* Wejścia analogowe: 1xRCA, 1x mini-jack
* Pilot zdalnego sterowania: tak
* Wymiary (SxGxW): 210 x 220 x 70 mm 

Ceny nie znalazłem ☹️ dystrybutor Nautilus

 

 

dz03NTA=_src_48161-chario_quadro_audiocompl_fot1.jpg

unnamed (1).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga Harmony HTA-700BV3 

KonstrukcjaWzmacniacz hybrydowy
Klasa A/B są dwie wersje z USB lub bez

Lampy2 x 12AU7

Moc wyjściowa na kanał / impedancja2 x 45W 4ohm
2 x 26W 8ohm

Przetwornik Cyfrowo-Analogowy24bit / 192kHz

Łączność bezprzewodowaBluetooth® v4.0

Złącza wejściowe cyfrowe1 x Optyczne

Złącza wejściowe analogowe1 x CD
1 x Line

Złącza wyjściowe analogowe1 x Stereo RCA

Wyjście słuchawkoweImpedancja: 32 - 320ohm
Moc wyjściowa: 300mW, 300ohm

Pasmo przenoszenia20Hz - 20kHz (±2dB)

Całkowite zniekształcenia harmoniczne≤1% (1kHz/ 1W)

Stosunek sygnał-szum75dB

Funkcje / wyposażenieRegulacja:
Basów 100Hz ±8dB
Tonów wysokich 10kHz ±10dB

Aluminiowy pilot zdalnej kontroli
Antena Bluetooth®
Wymienny kabel zasilania IEC

Zużycie energii220-240V 50/60Hz, 150W

Wymiary (W x S x G)14 x 20 x 27 cm

Waga5.2 kg 

https://allegro.pl/oferta/taga-harmony-hta-700b-v-3-wzmacniacz-hybrydowy-9043850984

 

 

85c2b3ffa0f14fb295eff6a289ccc84b.jpeg

240689f3d4f961a4450bac35cd185e3f.jpeg

3 minuty temu, Marek Muszyński napisał:

Piękny inaczej, wygląda jak elektryczna skrzynka :)

Mi się podoba w szczególności gałka 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z wielu "mini" w stajni Pro Jecta

Pro Ject Stereo Box S2

Power output2 x 25 W/37W at 8 ohms/4 ohms (both channels driven)

Frequency response20 Hz - 20 kHz (+0 dB, -1.5 dB)

Noise floor>85dBA / >75dB (IEC -A)

THD<0,1% at 20W / 4 Ohms; < 0,05% at 10W /8 Ohms

Gain32 dB

Line-level inputs2 pair RCA/phono sockets, 1x jack socket 3.5mm

Input sensitivity350 mV

Input impedance25 kOhm

Record Out3-pole 3.5mm co-axial jack

Speaker connectors4mm ∅ banana plugs, spades connectors or naked wire

Outboard power supply20 V/ 3 A DC, 100 - 240V, 50/60Hz

Power consumption3 A DC, <1 W in Stand-By

Replacement battery remote control1 x CR2032 / 3V or 1 x CR2025 / 3V

Dimensions: W x H x D (D with sockets)103 x 37 x 115 (125) mm

Weight422g without power supply

image.thumb.png.88e6c02ca176034de6ac486b4f78e01b.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marek Muszyński napisał:

Mam NADa C368 z pilotem i nie wyobrażam sobie aby go nie było. Korzystam bardzo często, a więc powyższy argument "branży" zupełnie nietrafiony. Akurat w Top Hi-Fi, sprzedają NADy, a więc trzeba dorobić do tego odpowiednią filozofię. Aby "nie było" mojego NADa kupiłem u Was.

Wczoraj pojechałem do salonu audio, aby obejrzeć NAIM Atom /ma pilota/. Niestety dzień wcześniej został sprzedany. Natomiast zainteresował mnie TEAC AP-505 i NT-505. Cudo w klasycznym stylu.  Moje pierwsze pytanie...czy jest w zestawie pilot ?  Uffff...jest.

Jednym jest potrzebny, drugim nie :)

-Jeżeli konkurencyjna marka ma pilota, to w porządku. Ale dlaczego mamy do czegoś dorabiać "filozofię" -skoro takie są fakty ?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jednym jest potrzebny, drugim nie :)

-Jeżeli konkurencyjna marka ma pilota, to w porządku. Ale dlaczego mamy do czegoś dorabiać "filozofię" -skoro takie są fakty ?:)

Fakty, faktami, ale pilot ma być i już. Wracając do tego nieszczęsnego NADa M10, na którego miałem chrapkę. Jak wiadomo, można dokupić za trzy stówki pilota. Ale czy to wystarczy ? Gdzieś przeczytałem, że trzeba jeszcze jakoby wyposażyć NADa w odbiornik podczerwieni, bo po jakiego wuja z tyłu jest gniazdo iR ? Proszę uprzejmie potwierdzić, ewentualnie zaprzeczyć. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek Muszyński napisał:

Gdzieś przeczytałem, że trzeba jeszcze jakoby wyposażyć NADa w odbiornik podczerwieni, bo po jakiego wuja z tyłu jest gniazdo iR ? Proszę uprzejmie potwierdzić, ewentualnie zaprzeczyć. Pozdrawiam.

Serio :) czyli stawiamy "tyłem" badz wstawiamy za sprzetem lustro. Przy okazji exponujemy audiophilskie kable. Takie przyjemne z pożytecznym ;)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Felix1 napisał:

Żeby nie było, nie mówię tu o TopFiFi, tylko o NADzie. Podejrzewam, że NAD wprowadzając na rynek M10 miał już przygotowaną odpowiedź na to pytanie w swoich materiałach marketingowych, be wiedzieli, że dystrybutorzy będą pytać czemu w zestawie nie ma pilota.

Co nie zmienia faktu, że M10 to bardzo fajne urządzenie. Ten pilot to pierdoła, ale pozostawia niesmak...

Jak najbardziej się zgadzam, że pilot musi być i w ogóle. Ale... Mam świadomość pędzącego czasu i pojawiających się nowych pokoleń, dla których coś może być naturalne, a dla mnie kompletnym dziwactwem. I od pokolenia Z to już tak się pozmieniało, że naprawdę ja i oni to w kwestiach codziennego używania rzeczy to są ledwo nakładające się światy.
Więc oczywiście producentom w to graj. I niższe koszty za fizyczny przedmiot. Nawet developerka aplikacji tego nie zmieni. Dla młodych ludzi, którzy nie odkładają komórek taki pilot (czy kable, pliki, DAC itp. z początków rewolucji cyfrowej) to zbędny klamot. Ale czasem trzeba pogodzić się z tym, że świat pędzi i kapitalizm nie ogląda się za siebie. :)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Felix1 napisał:

Tak jak ktoś już pisał - nawet jak mam telefon w ręce (a często mam), to przełączanie się między aplikacjami żeby np. ściszyć wzmacniacz jest po prostu mało wygodne. Da się, owszem, ale moim zdaniem to utrudnianie sobie życia

Chcesz tu ściszyć telefonem poprzez apke a tu..... pach.... bateria padła. Sorki ale w takim pilocie to potrafi kilka lat trzymać, a w telefonie... ileż to razy gdy go potrzebowałem to 5% lub mniej baterii..... 

Pilot to..... pilot!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Felix1 napisał:

Wiesz, ja jestem gadżeciarz i obsługa urządzeń za pomocą aplikacji nie jest mi obca. Jednak pilot jest w wielu wypadkach po prostu wygodniejszy.

Tak jak ktoś już pisał - nawet jak mam telefon w ręce (a często mam), to przełączanie się między aplikacjami żeby np. ściszyć wzmacniacz jest po prostu mało wygodne. Da się, owszem, ale moim zdaniem to utrudnianie sobie życia.

Poza tym umówmy się - ilu młodych kupuje takiego M10? Oni wolą głośnik BT. Nie mówiąc już o tym, że wielu po prostu nie stać, a nawet gdyby było stać, to jakieś durne stereo to zbędny wydatek.

Ja Cię rozumiem i popieram. Wciąż dlatego te dwa światy są prawie rozdzielne, że to co dla nas jest oczywiste, dla innych jest zbędne. I nie ma co tutaj racjonalizować. I w tym kierunku idzie świat. Po prostu taki jest trend. Dla pokolenia Z to po prostu rozwiązanie naturalne, wręcz natywne. I moja ocena jest tutaj nieistotna. Tak mają i producenci idą za przyszłymi pieniędzmi (nasze już mają powoli w dupie). Za 10 lat piloty zostaną już tylko w naszych domach, zwanych skansenami. :)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2020 o 11:35, Marek Muszyński napisał:

Mam Logitecha Harmony 300, który "grzeje" szufladę, wcale nie jest taki super. Kolega ma wyższy model i też poszedł w odstawkę. Próbowałem wielu uniwersalnych i wszystkie okazywały się do rzyci.

Nie wiem jak ten Harmony 300 bo nie znam go. Mam u siebie Harmony Elite i on  jest baaardzo super! W zestawie jest hub (pilot działa w WiFi i nie trzeba "celować" w urządzenia)  i dwa dodatkowe emitery podczerwieni. Nawet światła przyciemniam tym pilotem kiedy chcę nastrojowo 😉       No i do mojego DAC ten pilot jest wręcz niezastąpiony.  

Rafał, przepraszam, już o pilotach nie piszę.  

BTW, bardzo fajny wątek. Miałem wkleić miniaturową końcówkę mocy TEAC ( z wycieraczkami 😍)  ale już ktoś to chyba zrobił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2020 o 14:04, lysyrafal napisał:

NAIM UNITI ATOM HDMI (jest też wersja bez).

1) SPECYFIKACJA TECHNICZNA oraz 2) CENA

  

image.thumb.png.4903252322b77ccb2f53095a8ebb626e.pngimage.thumb.png.a0a35978c2cb4bd6b3488d5ca1ad8376.png

 

 

 

Mam wypożyczonego tego Atoma. Trzeba przyznać, że wygląda i brzmi znakomicie, u mnie z  B&W706S2.  Natomiast irytują mnie niedoróbki w sofcie. Nie przeszkadza to w słuchaniu, ale tak po ludzku....wq...wia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2020 o 12:59, wilson napisał:

Można odnieść wrażenie, że projektując wygląd tych kompaktowych wzmacniaczy, producenci się o wiele bardziej przykładają.

Małe jest piękne albo jak kto woli oczywiście.

3 godziny temu, Marek Muszyński napisał:

Natomiast irytują mnie niedoróbki w sofcie. Nie przeszkadza to w słuchaniu, ale tak po ludzku....wq...wia :)

Czyli gra, a reszta do kitu mimo iż tani nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Felix1 napisał:

A z ciekawości to o jakich niedoróbkach mowa? Bo chyba pierwszy raz słyszę, żeby ktoś narzekał na soft w Atomie.

Tylko kilka:

- dwa razy mi się zawiesił. Regulując głośność z aplikacji, także zdarzyło się, dziwne zachowanie

- nie można ustawić zegara w formacie 24 godzinnym

- z poziomu pilota nie ma możliwości wyłączenia wyświetlania okładki płyty, lub logo stacji radiowej. Jeśli te elementy są z przewagą koloru białego, po pewnym czasie irytuje taka dająca po oczach "lampa" . Można wyłączyć w aplikacji na stałe, ale wtedy ekran będzie pusty

  Można zmienić na małą ikonę okładki z wyświetlonym tytułem i czasem, ale po chwili wraca do pełnej okładki

- nie udało mi się podłączyć TV przez wejście HDMI

- Chromecast działa ze Spotify, natomiast z Youtube, też mi się nie udało. Nie wykluczam, że w tych dwóch przypadkach robię coś nie tak

Pilot jest funkcjonalny, ale niepotrzebnie błyszczący. Po pewnym czasie będzie porysowany od samego leżenia, że nie wspomnę o użytkowaniu.

Natomiast bardzo mi się podobają dwa wejścia USB, które w aplikacji są wyświetlane jako przód i tył. Aplikacja jak i menu urządzenia są w języku ojczystym, co jest chyba zaletą.

To by było na tyle, co zauważyłem. Pozostałe, jak wygląd i brzmienie to już "niebo w uszach i oczach" :)

 

 

 

Edytowano przez Marek Muszyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moona Neo Ace, na pewno nie kupię, ponieważ ja jestem pamiętliwy. W necie są info, jak Moon rżnął "owieczki" wkładając do własnej obudowy bebechy Denona za 1200 $ i sprzedając po 18000 $. Natomiast rozważam jeszcze NADa M10, który jest bez pilota, ale dostałbym w gratisie. "Twój" Arcam SA30 bardzo fajny sprzęt, ale nie ma bluetootha, a chciałbym mieć.

Na razie działam na NAD C368, który nie jest zły, ale sami wiecie jak to jest z tym gonieniem króliczka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...