Skocz do zawartości

Kompaktowe wzmacniacze stereo


lysy

Recommended Posts

 

52 minuty temu, Felix1 napisał:

Szczerze to tego Moona wstawiłem głównie ze względu na to, że to ta sama półka. Ja bym nie kupił z innego względu. Znam historię o Denonie, ale nie rusza mnie ona tak, jak fakt że zarówno Neo Ace jak i 240i to taki... Gainclone. Końcówki zbudowane na tych samych scalakach. Tak, gra to fajnie, ale to dla mnie nadal drogi Gainclone ;)

 

Układy wzmocnienia z popularnego GianClone sa w wielu innych "znanych firmach".

Dokładnie chodzi mi o LM 3886 a te aplikowane jest do "audiofilskich" firm produkujacych wzmacniacze (audiolab m-pwr  czy arcam fmj-a19 - tak wyczytałem w sieci). Pytanie zatem czy GC jest zły oparty na ukladzie takim jak np.lm3886???? Oczywiście poprawnie wykonany....

Najlepszy (z wygladu) jaki znam to patek-amp.

http://www.6moons.com/audioreviews/audiosector/patek.html

Screenshot_20201227-180739_Chrome.jpg

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2020 o 11:40, Felix1 napisał:

Tak sobie teraz pomyślałem, że może Naim jest podłączony do złego wejścia HDMI w TV? Zwykle tylko jeden port obsługuje HDMI ARC. U mnie np. Jest to HDMI 2.

Ogólnie Atom to bardzo fajne urządzenie. Ale jak Ci się chce, to może warto też przetestować coś innego w p podobnej cenie? Masz jeszcze Moona Neo Ace, NADa M10, Lyngdorfa TDAI-1120 i Arcama SA30. Wszystkie poza Moon mają też bardzo dobrą korekcję akustyki. 

Miałeś rację. Trzeba podłączyć do HDMI ARC, a także mieć odpowiedni kabel. Podłączałem, wydawało się wypasionym kablem, a dopiero jakiś wyglądający na oko badziew zadziałał. Jedynie do YouTube, używając Chromcasta nie mam  pomysłu. Na 80 % zdecyduję się na tego Atoma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To w takim przypadku płacimy, za nazwę chociaż do wnętrza nie można zajrzeć. Nie wiem czy dwie marki należą do tego samego koncernu, ale jest sporo takich przebierańców na rynku. Podobnie jest w przypadku wzmacniaczy: ARGON SA1 i NAD AMP 1 gdzie ten drugi jest znacznie droższy. Nazwa zmieniona, a z wyglądu niczym się nie różnią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@Tomasz S. Dzięki za podpowiedź. Po raz kolejny okazuje się, że można kupić coś dużo taniej tylko pod zmienioną nazwą.

PS Teraz dopiero widzę, że przez pomyłkę wymieniłem ten sam wzmacniacz tzn. Dayens Ampino o którym już wspomniałeś. Przepraszam!

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa AB w tak małym wzmacniaczu robi wrażenie i dla niektórych może to mieć znaczenie przy wyborze. Swoją drogą jest dość wydajny ponieważ prawie podwaja moc na 4Ω względem 8Ω także wydaje się ok.

Dnia 20.02.2021 o 15:51, RLC napisał:

Skąd ty je bierzesz 😉

Wystarczy trochę poszukać chociaż nie ukrywam, że myślałem iż więcej osób się zaangażuje bo mi już się zasoby kończą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...