Skocz do zawartości

Kompaktowe wzmacniacze stereo


lysy

Recommended Posts

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Wystarczy trochę poszukać chociaż nie ukrywam, że myślałem iż więcej osób się zaangażuje bo mi już się zasoby kończą.

Z tym angażowaniem innych to różnie bywa, teraz to by trzeba było spisać te co już są w twoim wątku żeby ich nie zdublować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest ponieważ już sam się przecież pomyliłem i zdublowałem jeden wzmacniacz. Trudno jak coś jeszcze znajdę to wrzucę, a zawsze komuś może się przydać. Swoją drogą sam jestem zaskoczony iż tak dużo tego jest na rynku ( jak słusznie zauważyłeś ) także "do wyboru do koloru".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że z ciekawości ludzie będą czytać wystawiłeś naprawdę różnorodne wzmacniacze pod względem mocy, funkcjonalności, koloru 😉 Osobiście bardzo lubię takie maluchy czasem wchodzę na twój wątek i zerkam co nie co. 

Dobra robota 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Wystarczy trochę poszukać chociaż nie ukrywam, że myślałem iż więcej osób się zaangażuje bo mi już się zasoby kończą.

@lysyrafal
Z tym zaangażowaniem to różnie bywa.... Zazwyczaj najwięcej osób angażuje się w wątki, w których można pisać ogólniki - i nie trzeba poświęcić dużo czasu na konkretną odpowiedź (i w dodatku jeszcze wyszukać dany sprzęt i odpowiednie fotki). Sam wiesz ile czasu Ci to zajmuje...

Temat jest ciekawy i fajnie, że taki wątek powstał.

Pozdrawiam
PS. Tym niemniej moje zdanie znasz - wg mnie warto od razu podawać specyfikację (podstawowe parametry i wymiary), bo jak się to przegląda na niedużym ekranie komórki to kiepsko jest co chwila otwierać odnośniki (linki). Czas na napisanie kolejnego postu co prawda trochę się wydłuży i np. opiszesz jeden model - ale to będzie korzyść dla wszystkich przy przeglądaniu niniejszego wątku (również dla Ciebie, gdy będziesz do niego wracał).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo Przyjmuję do wiadomości Twoje uwagi, ale właśnie brak czasu mnie ogranicza. Nie tylko "AUDIO" mam też inne pasje, jednakże postaram się następne wrzucić z opisem jak znajdę coś ma się rozumieć.

@RLC Szukasz dalej takiego małego wymiarami wzmacniacza czy polujesz na coś o standardowych wymiarach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam na głowie remont mieszkania tym bardziej mam więcej czasu na przemyślenia czy nadal coś w klasie D czy już nie 😉 

Jeżeli będę zmieniał to razem z kolumnami i porządnym CD ale to pod koniec roku nie wcześniej dużo pieniążków potrzeba 😉 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On jest naprawdę dobry tyle że czasem za słaby. Córka go już zaklepała 😉 A ja odkładam pieniążki na pewno będę pisał jak dojdzie do zakupu, tak jak wspomniałem najwcześniej pod koniec roku. Chyba że we wtorek klepnę 6 w totka 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CALYX FEMTI ( cena 7500zł )

PARAMETRY CALYX FEMTI

Źródło zasilania: stereo 125 W / mono 500 W

Impedancja znamionowa: 4 Ω

Pasmo przenoszenia: 20 Hz ~ 30kHz kHz

THD + szum: 0,005 % @ 10W

Impedancja wejściowa: 47 kΩ

Pobór energii w trybie czuwania: 10 W

Zasilanie: AC100 ~ 120 V / AC210 ~ 230 V

Wymiary: 220 X 245 X 61 mm

Waga: 5 kg

Poziom dynamiki: stereo 117 dB / bridge 121 dB

image.png.dc96666eca6e9a959f466f6cbc968b58.pngimage.png.3f0f506e7863522ebb0bed21fcb72abe.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOLD NOTE PA-10 ( cena 6000zł )

PARAMETRY GOLD NOTE PA-10

POWER OUTPUT

75/150W @ 8/4Ω per ch. in stereo to 600W @ 4Ω per ch. in mono (BTL)

FREQUENCY RESPONSE

10Hz-30kHz at +/-1dB

TOTAL HARMONIC DISTORTION (THD+N)

0,05%


DAMPING FACTOR

selectable high/low

INPUT SENSITIVITY

1,4V RMS on RCA and XLR

INPUT IMPEDANCE

13KΩ RCA/XLR

POWER CONSUMPTION

<1W in standby; <10W no signal; 170W at a 1/4 of nominal power, 1400W max

DIMENSIONS

200mm W x 80mm H x 260mm D


WEIGHT

Kg. 4 net
Kg. 5 boxed

FINISHES

Brushed Aluminium in Black, Silver or Gold

image.thumb.png.4c9af8555eec88032bf6beeb44b2c0e6.pngimage.thumb.png.1d50c6ee01bbe511942035b3d0bda679.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zamówiłem sobie w chorej cenie Aiyma D05 z Amazona. O ile przyjdzie coś tam skrobnę. 

Product model: Aiyima--D05
Color: Black
Chips set: CM6642, TAS5508, TAS5352A, QCC3008, CS8422, WM8782
Working Voltage: DC 24-36V, can't over 36V ( package includes 32V 5A power adapter)
Input sensitivity: 0.775V
Frequency response: 20Hz-20kHz (±1dB)
SNR(Singal noise rate): ≥105dB
Distortion: 0.001%
Bluetooth Version: 5.0 (QCC3008)
Bluetooth support: ACC、SBC、aptX、aptX LL
Speaker match resistance: 4-8Ohm
Amplifier max output power: 120W+120W, load 4Ohm speaker
PC-USB Support max sample rate: PCM 192kHz/24Bit
Coaxial Support max sample rate: PCM 192kHz/24Bit
Optical Support max sample rate: 192kHz/24Bit
PC-USB support system: XP, W7, W10, mac, Linux, mobile phone OTG
Audio input: Bluetooth, PC-USB, Optical, Coaxial, RCA
Audio output: Banana Jack, Golden subwoofer output (connect with active subwoofer speaker)
Product size: 183*128.5*37mm

 

 

51vuSHrL2IL._SL1000_.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas śledzę ten wątek i w związku z tym mam do Was pytanie: czy któreś z urządzeń wspomnianych tutaj zagra tak samo albo lepiej od Pioneera A-40AE? Obecnie jestem w posiadaniu tego sprzętu ale kobieta męczy mnie, że zajmuje za dużo miejsca i mam znaleźć coś mniejszego. Wpadł mi w oko Argon SA1, ale nie jestem pewien, czy takie maleństwa mogą zagrać tak samo albo lepiej od "dużych" klocków. Za nowe urządzenie nie chciałbym dać więcej niż 2k zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Aiyima przyszła. Małe toto :D

Tak na pierwszy rzut ucha słabsza rozdzielczośc i dynamika w porównaniu z końcówką mocy. No ale gra z w miarę trudnymi podłogówkami .Troche późno już i nie sprawdze jak sobie radzi przy wyższych poziomach głośności. Mam do postawienia drugi system, bardzo budżetowy , i do tego w sam raz się nadaje. Jeszcze chromecast i jakieś monitorki za małe pieniądze :) 

Relacja cena/jakość rewelacyjna, podejrzewam że Amazonowi na początku działalności w Polsce PLN się pomyliły z USD :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...