Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam...mam glosniki TONSIL NEW MILDTON 80...jak to bywa po kilku ltach rozwalila sie membrana,popekala... planuje kupic sobie cos takiego http://allegro.pl/item191702754_tonsil_alt...50_extreme.html
tylko nie wiem czy dam rade sam to wmontowac... czy to jest kwestia podlaczenia dwoch kabelkow czy cos powazniejszego? i jeszcze jedno, nie wiem czy poradzi sobie z tym moj wzmacniacz DIORA WS 442...chcialbym jeszcze powiedziec ze nie mnialem zadnej stycznosci z elektronika....:/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolumnach MILDTON 80 są głośniki GDN 20/40. Twój wybór jest niewłaściwy, gdyż są to głośniki mniejsze (16 cm), no chyba że masz kolumny z takimi mniejszymi głośnikami.

Kilka ofert głośników 20cm
http://allegro.pl/search.php?string=20&cat...8&country=1&p=0

Nie proponuję konkretnego głośnika, bo nie wiem ile chcesz na nie wydać. Warto zwrócić uwagę na Alphardy i oryginalne Tonsile. Otrzywiście nie kupuj najtańszych badziewi. Głośniki inne niż Tonsile, mogą choć nie muszą, wymagać powiększenia otworu montażowego w kolumnie o ok 5mm. Niby to 20-tki, ale mogą mieć inną wielkość kosza niż Tonsil. Głośniki powinny mieć tą samą impedancję co oryginały (pisze to na magnesie głośnika), zdaje się 8ohm.
Z wymianą nie ma problemów i dasz radę. Wymiana głośników ograniczy się (poza ewentualnym powiększeniem otworów) do przelutowania dwóch kabelków ze starego głośnika do nowego. Należy uważać by przewód plusowy połączyć z (+) głośnika, a minusowy z (-) na głośniku. Przewód plusowy (+) poznasz po tym, że będzie w starym głośniku przylutowany do (+) złącza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o reaktywacji Tonsilu zapomniał bym. Jest już tyle ciekawych konstrukcji do własnego wykonania. Brzmienie - to zależy od Twoich mozliwości finansowych. Napewno wyjdzie taniej niż kupno gotowych pod wrunkiem, że konstrukcja jest w miarę ambitna. Sęgnij po vify lub cos w tym stylu (kupując głośniki dostaniesz projekt gratis a to bardzo ważne). Nie będziesz żałował bo dzwięk odpłaci Ci z nawiązką.
zajrzyj na stroną Akustyka lub Akkusa. Są dobrzy. Miałem kontakt z Akkusem i nie żałuję tego kroku. Do dziś cieszę się jego propozycją.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Z wymianą nie ma problemów i dasz radę. Wymiana głośników ograniczy się (poza ewentualnym powiększeniem otworów) do przelutowania dwóch kabelków ze starego głośnika do nowego. Należy uważać by przewód plusowy połączyć z (+) głośnika, a minusowy z (-) na głośniku. Przewód plusowy (+) poznasz po tym, że będzie w starym głośniku przylutowany do (+) złącza.



Ryzyko przy tej operacji to przegrzanie lutowanego styku i ... przedziurawienie membrany śrubokrętem.
Nie śmiac się - zdarzyło się niejednemu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to prosta uniwersalna rada, poćwiczyć najpierw na starym głośniku, wykręcić, odlutować, przylutować, wkręcić, przegrzać luty, przedziurawić membrane śrubokrętem. Po takiej lekcji z nowymi powinno pójść już lepiej - tylko przegrzane luty lub tylko przedziurawiona membrana icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest na to prosta uniwersalna rada, poćwiczyć najpierw na starym głośniku, wykręcić, odlutować, przylutować, wkręcić, przegrzać luty, przedziurawić membrane śrubokrętem. Po takiej lekcji z nowymi powinno pójść już lepiej - tylko przegrzane luty lub tylko przedziurawiona membrana icon_biggrin.gif


Ja probowalem zmienic same resory gorne i mi sie nie udalo. Cewka ocierala w magnesie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz jest prostsza niz by sie wydawalo - logicznym jest kupienie oryginalnych glosnikow Tonsil - nie cuduj icon_smile.gif tu napewno wystarczy
Kolega jak narazie ma niskobudzetowy sprzet wiecc i Akkus i Akustik wszystko to zrobi mu metlik w glowie...chcial tylke zregenerowac stare (ale jare - zapewne) kolumny wiec kupno glosnikow jest bardzo proste!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...