Skocz do zawartości
Luk Er

Focal Chora 826

Recommended Posts

Cześć. 

Posiadam amplituner Denona avr-x4200 oraz zestaw kolumn kd Dali zensor 3 z centralnym i satelitami zensor pico. 

Pomieszczenie 4m na 3m. 

Na 4m ścianie tv po przeciwnej wersalka. Szafka pod tv ma 1.8m długości. 

I wszystko fajnie i pięknie gra ale chciałbym wymienic kolumny na coś lepszego, żeby dobrze też grało w stereo. Po kilku konfiguracjach kolumn stwierdziłem, że po wyłączeniu kolumny centralnej i efektownych oglądanie filmów jest równie przyjemne. Dialogi są wyraźne a na efektach latających kul nad głową aż tak mi nie zależy. 

Jestem zainteresowany modelem Focal Chora 826. Tylko nie wiem, czy nie będą one za potężne do mojego pokoju. Co sądzicie? 

Na pewno wymiana kolumn na Focal Chora wniesie duże dobrego w jakości dźwięku. Natomiast model Chora 826 jest za duży do Twojego pomieszczenia, spokojnie pozostań przy modelu Chora 816, będzie OK.

Zapraszam do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Alternatywą mogą być Monitor Audio SIlver 100, które zaprezentują brzmienie szczegółowe z mocniejszym dołem, którego na pewno nie będzie za mało w Twoim pomieszczeniu. Ciekawą opcją byłyby także Audio Physic Classic 3, które w połączeniu z denonem zaprezentują muzykalne brzmienie z szeroką prezentacją sceny dźwiękowej. 

Pytanie czy nie lepiej w takim razie wymienić na wzmacniacz?

Chora jest ok. Na pewno poprawa będzie.

Jednak pomieszczenie jest małe i także polecam spróbować Silver 100 w takiej konfiguracji.

Piotr

21 godzin temu, Luk Er napisał:

Czy w przedziale cenowym 5-6 tysięcy znajdę coś lepszego do mojego pokoju i wzmacniacza? Mogą być też podstawkowe kolumny. 

Kolego @Luk Er moim skromnym zdaniem wydawanie 6 tysięcy złotych na kolumny do Twojego amplitunera to delikatny przerost formy nad treścią. Za te pieniądze możesz kupić naprawdę konkretne kolumny podstawkowe, z tym że Twój ampli i tak nie pokaże na co je stać. Chyba, że wymiana amplitunera na klasyczny wzmacniacz też wchodzi w rachubę. 

Aha. Jeśli chcesz iść w te focale, spokojnie wystarczy Ci model 806. Słuchałem ich w 14 metrowej salce odsłuchowej i radziły sobie w tym metrażu doskonale.

Edytowano przez seba3002

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Kolego @Luk Er moim skromnym zdaniem wydawanie 6 tysięcy złotych na kolumny do Twojego amplitunera to delikatny przerost formy nad treścią. Za te pieniądze możesz kupić naprawdę konkretne kolumny podstawkowe, z tym że Twój ampli i tak nie pokaże na co je stać. Chyba, że wymiana amplitunera na klasyczny wzmacniacz też wchodzi w rachubę. 

Aha. Jeśli chcesz iść w te focale, spokojnie wystarczy Ci model 806. Słuchałem ich w 14 metrowej salce odsłuchowej i radziły sobie w tym metrażu doskonale.

Powiedzmy, że mam 5 tysięcy na kolumny. Jaki w takim razie musiałbym mieć wzmacniacz stereo żeby było dobrze? 3 tysiące starczą na taki sprzęt? Np Cyrus One? 

Miałem kiedyś zensory 5 połączone z Cyrusem one. To dobry wzmacniacz, który nawet droższe kolumny potrafi przyzwoicie wysterować. Może zamiast zaczynać od wymiany kolumn, wypożycz tego Cyrusa i sprawdź jak to zagra. Moim zdanie już po takim zabiegu może być poprawa 🙂