Skocz do zawartości

Focal Chora 826


Luk Er

Recommended Posts

Cześć. 

Posiadam amplituner Denona avr-x4200 oraz zestaw kolumn kd Dali zensor 3 z centralnym i satelitami zensor pico. 

Pomieszczenie 4m na 3m. 

Na 4m ścianie tv po przeciwnej wersalka. Szafka pod tv ma 1.8m długości. 

I wszystko fajnie i pięknie gra ale chciałbym wymienic kolumny na coś lepszego, żeby dobrze też grało w stereo. Po kilku konfiguracjach kolumn stwierdziłem, że po wyłączeniu kolumny centralnej i efektownych oglądanie filmów jest równie przyjemne. Dialogi są wyraźne a na efektach latających kul nad głową aż tak mi nie zależy. 

Jestem zainteresowany modelem Focal Chora 826. Tylko nie wiem, czy nie będą one za potężne do mojego pokoju. Co sądzicie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą mogą być Monitor Audio SIlver 100, które zaprezentują brzmienie szczegółowe z mocniejszym dołem, którego na pewno nie będzie za mało w Twoim pomieszczeniu. Ciekawą opcją byłyby także Audio Physic Classic 3, które w połączeniu z denonem zaprezentują muzykalne brzmienie z szeroką prezentacją sceny dźwiękowej. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Luk Er napisał:

Czy w przedziale cenowym 5-6 tysięcy znajdę coś lepszego do mojego pokoju i wzmacniacza? Mogą być też podstawkowe kolumny. 

Kolego @Luk Er moim skromnym zdaniem wydawanie 6 tysięcy złotych na kolumny do Twojego amplitunera to delikatny przerost formy nad treścią. Za te pieniądze możesz kupić naprawdę konkretne kolumny podstawkowe, z tym że Twój ampli i tak nie pokaże na co je stać. Chyba, że wymiana amplitunera na klasyczny wzmacniacz też wchodzi w rachubę. 

Aha. Jeśli chcesz iść w te focale, spokojnie wystarczy Ci model 806. Słuchałem ich w 14 metrowej salce odsłuchowej i radziły sobie w tym metrażu doskonale.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Kolego @Luk Er moim skromnym zdaniem wydawanie 6 tysięcy złotych na kolumny do Twojego amplitunera to delikatny przerost formy nad treścią. Za te pieniądze możesz kupić naprawdę konkretne kolumny podstawkowe, z tym że Twój ampli i tak nie pokaże na co je stać. Chyba, że wymiana amplitunera na klasyczny wzmacniacz też wchodzi w rachubę. 

Aha. Jeśli chcesz iść w te focale, spokojnie wystarczy Ci model 806. Słuchałem ich w 14 metrowej salce odsłuchowej i radziły sobie w tym metrażu doskonale.

Powiedzmy, że mam 5 tysięcy na kolumny. Jaki w takim razie musiałbym mieć wzmacniacz stereo żeby było dobrze? 3 tysiące starczą na taki sprzęt? Np Cyrus One? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dziękuję wszystkim za pomoc. Minęło trochę czasua zapomniałem się pochwalić. Zakupiłem w końcu Focal Aria 906 i Dayens Menuetto. Początkowo kolumny były podłączone do amplituner. Jakość dźwięku zmieniła się na lepsze. Po wpięciu ich do manuetto opadła mi szczęka. Dobrze, że posłuchałem Waszych rad. Podłogówki rozniosłyby mi pokój. Aria czasami wydaje mi się za duża. Pokrętło wzmacniacza mam ustawione na godzinę 9. Zestaw wystarczy mi na kilka dobrych lat. Następny już będzie mcintosh albo accuphase:)

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aria są kapitalne, wg mnie wyraźnie lepsze niż Chora. Szkoda, że w Polsce takie drogie. Na zestawie 5.0 można zaoszczędzić nawet 10 tys. zł kupując je z francuskich sklepów online.

Za cenę pary 906tek można kupić tam 4 szt. i centralny...

Tak czy inaczej mega głośniki - najlepsze jakie słyszałem, pomijając targi audio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Wysyłają do Polski?

Podasz jakiegoś linka?

Jesteś fanem Focala :) To widać :)

Nie mówię że to źle. Absolutnie!

Wysyłają, są 2 sklepy son-video i homecinemasolutions. Wysyłka robi się droga przy większych zestawach, ale biorąc pod uwagę różnicę w cenach, to nie ma to większego znaczenia. 

 

Zobacz chociażby ten zestaw i porównaj z cenami u nas. 

https://www.homecinesolutions.fr/p/17043-focal-pack-aria-948-sr-dark-ebony

 

Co do fana Focala... Raczej nie, Chora mi nie podeszła specjalnie. No i pozostają dziesiątki, jak nie setki innych kolumn których nie słuchałem. Ale w tej półce cenowej, po odsłuchach Polk, Dali, Fyne, Tannoy, Audio Monitor, Kef i Focal... Aria była bezkonkurencyjna (testując różne gatunki). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega na dniach będzie składał zamówienie, czekam jeszcze czy drugi sklep coś odpisze w sprawie kosztów wysyłki, bo ceny zbliżone w obu. 

Ja już kupiłem u was Fyne F501 i mam do tego zestaw Kef t305. Także póki co planuje tylko wymianę centrala - miał być Fyne, ale jednak wezmę Aria 900. Tyle że sam centralny nie ma sensu zamawiać, na niego podobną cenę u nas dostanę. Opłaca się dopiero przy parze czy zestawie. 

Ale już pytałem i odpisali że wysyłają, zamówienie się składa się normalnie przez stronę, po kodzie pocztowym wycenia się przesyłkę. 

 

Drugi sklep ma bardziej skomplikowany proces. Albo zamawia się płacąc zaliczkę i czeka się na wycenę przesyłki żeby zamówić albo wcześniej wysyła się zapytanie o wycenę. Tylko ostatnio coś nie odpisują. 

Edytowano przez Krzysztof Nowaczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mnie np potencjalnie interesowałyby fronty Aria 926, cena 899e, czyli około 4100-4200 zł. W Polsce cena 5200, czyli wychodzi 20% taniej z Francji. Nie próbowałem ich wyceniać tam, gdzie biorę większość sprzętu, ale myślę, że dostałbym cenę około 4500 zł, bo na większość sprzętu dostaję oferty w cenie 10-20% poniżej ceny katalogowej. Biorąc pod uwagę jeszcze koszty transportu, jak dla mnie cena taka sobie, ale mogę się mylić. Czy coś źle myślę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcinZG napisał:

Hmm... Mnie np potencjalnie interesowałyby fronty Aria 926, cena 899e, czyli około 4100-4200 zł. W Polsce cena 5200, czyli wychodzi 20% taniej z Francji. Nie próbowałem ich wyceniać tam, gdzie biorę większość sprzętu, ale myślę, że dostałbym cenę około 4500 zł, bo na większość sprzętu dostaję oferty w cenie 10-20% poniżej ceny katalogowej. Biorąc pod uwagę jeszcze koszty transportu, jak dla mnie cena taka sobie, ale mogę się mylić. Czy coś źle myślę?

W Polsce jest cena za SZTUKĘ, a tam masz cenę za PARĘ. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, ja patrzyłem głównie zestawy większe, tam różnica robi się bardzo duża, ponad 2 krotna (zestawy 5.0 lub 5.0 plus amp).

Na parze ciągle jest sens, ale trzeba poszukać:

https://www.son-video.com/article/enceintes-colonne/focal/aria-926-blanc-laque

https://www.son-video.com/article/enceintes-compactes/focal/aria-906-blanc-laque

W przypadku różnicy 20% na pewno nie ma sensu zamawiać z Francji.

Jest też spora różnica na kolorach.

Edytowano przez Krzysztof Nowaczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marcinZG napisał:

Hmm... Mnie np potencjalnie interesowałyby fronty Aria 926, cena 899e, czyli około 4100-4200 zł. W Polsce cena 5200, czyli wychodzi 20% taniej z Francji. Nie próbowałem ich wyceniać tam, gdzie biorę większość sprzętu, ale myślę, że dostałbym cenę około 4500 zł, bo na większość sprzętu dostaję oferty w cenie 10-20% poniżej ceny katalogowej. Biorąc pod uwagę jeszcze koszty transportu, jak dla mnie cena taka sobie, ale mogę się mylić. Czy coś źle myślę?

Tu się nie opłaca. Bo faktycznie u nas dostaniesz dobrą ceni nie warto się bawić w przesyłki.

Tak to cena za sztukę.

Wygląda że cena zestaw ujest atrakcyjna. Osobno już nie. Mozna u nas wynegocjować dobrą cenę.

Może czasowa promka

16 godzin temu, marcinmarcin napisał:

A niemiecki Quadral jest w Pl dużo tańszy niż w De, podobnie chyba Heco

Dokładnie tak. I magnat też jest u nas tańszy niż w DE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...