Skocz do zawartości

jaki zestaw kolumn?


Robert Tobiasz

Recommended Posts

Cześć,

Jestem tu świeży i zadam pewnie banalne pytanie, ale dla mnie odpowiedź nie jest taka prosta.

Uwielbiam słuchać muzyki, różne gatunki wchodzą w grę, w zależności od okoliczności i nastroju, jazz, rock, czasami nawet reggae czy ska.

Zastanawiam się nad ewentualną wymiana zestawu kolumn. Moje pierwsze pytanie - czy zmiana przyniesie słyszalny efekt, czy będzie wielkie wow! po takiej zmianie?

W pokoju ok. 4,5 x 7m (7 na szerokość), odległość siedziska od centralnego głośnika 4m, odsłuchuje obecnie muzykę na zestawie 5 kolumn M-audio [ hcs-9920 se ]  za pośrednictwem:

- Amplituner ONKYO HT-R548

- Odtwarzacz blu-ray ONKYO BD-SP308

Jest też subwoofer - Energy S10.3

Mam nadzieję, że nikt mi nie zamknie drzwi do dalszego słuchania twierdząc, że przy takim zestawie zmiany nic nie dadzą, choć każda opinia się liczy.

Budżet na nowy zestaw, w zależności od spodziewanego efektu WOW, do 3 tys. zł. Ale jak się uda za 1,5-2 tys. to się nie pogniewam.

Liczę na Wasze opinie i pomoc. Czy warto coś zmieniać? czy zmiana będzie odczuwalna? czy wyrobię się w budżecie? czy amplituner i sub są ok i nie wymagają update'u?

Z góry dziękuję.

Robert

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczniejsze brzmienie z mocniejszym dołem i świetną lokalizacją to zestaw KLIPSCH R-620F + R-41M + R-52C byłby idealnym rozwiązaniem do Onkyo ale w tym przypadku wyjdziesz nieco poza zakładany budżet. W zakładanym budżecie masz do wyboru Pylon Audio Pearl 25 + Sat + Center, które zapewnią dynamiczne i przestrzenne brzmienie z szybkim basem lub Wilson Audio Raptor 7 + 1  + Vocal, który zapewni mocniejszą podstawę basową i soczystą średnicę. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dziękuję za opinię, dla nie rozumiem, dlaczego konieczna jest wymiana amplitunera?

Generalnie o tym nie myślałem, pytanie jest proste, ze ile skompletuje "nowy" zestaw?

Chciałbym także, aby dokupiony amplituner nie odróżniał się za bardzo od obecnego i pytanie cóż ta za nowy sprzęt, w czym jest lepsze, używany - jaki stary? czy nosi ślady użytkowania itd...

Proszę o propozycję.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robert Tobiasz napisał:

Dziękuję za opinię, dla nie rozumiem, dlaczego konieczna jest wymiana amplitunera?

ponieważ jest to bardzo słaby amplituner od siebie dodam, że jeżeli jeszcze nie miałeś problemu z hdmi to jest to kwestia czasu.

Kolumny są bardzo słabe niestety również. 

Z tego wszystkiego tylko ten subwoofer możesz sobie zostawić ewentualnie blu-ray jak Ci na 4k nie zależy.

kwota 3 tys. nie jest duża na te dwie rzeczy ale można próbować i trzeba polować na używki. Ciężko będzie znaleźć zestaw bo jak ktoś to razem będzie sprzedawał to zazwyczaj trafisz na sprzęt marketowy. By dostać coś lepszego proponuje poszukać osobno amplitunera i osobno kolumn. Tylko 1000,- na amplituner to kwota przy której trzeba naprawdę polować na sprzęt. Reszta zostanie Ci na kolumny. Możesz w sumie najpierw kupić kolumny i spróbować poszukać w cenie 1500,- wtedy zostanie Ci więcej na amplituner.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to bardzo słaby model amplitunera najniższy który był w hierarchii onkyo.pl były jeszcze modele 3 i 4 ale akurat ten model był zbudowany podobnie do nich w kwestii wydajności prądowej. I zakup jakiś droższy Kolumn po prostu tutaj nie ma sensu.

Sam napisałeś że szukasz efektu wow. Tylko sprzedaż jednego i drugiego i kupno używanego jednego i drugiego ci to da.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...