Skocz do zawartości

Kolumny 5-6K zamiast Taga Harmony


Honolulu

Recommended Posts

Aktualnie posiadam taki zestaw:

Kolumny: Taga Harmony Tav-606 v.3 

Wzmacniacz: acoustic research a-03

Gramofon: fonica Adam GS-420 z wkładką  Stanton 680

 

Przyszedł czas na wymianę kolumn na cos co zagra lepiej.

Pokój 25m 5x5 

Słucham pop, jaz, rock, 

Lubie jak słychać szczegóły, instrumenty takie drobne smaczki które można usłyszeć na słuchawkach.

mogą być używane.

 

 

 

 

Edytowano przez Honolulu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Nie powinno być dużym problemem osiągnąć lepsze brzmienie niż Taga Harmony TAV606 v3. Jeśli chciałbyś poprawić rozdzielczość, seprarację oraz kontrolę basu to polecam zwrócić uwagę na Pylon Audio Diamond 25 lub przestrzenniejsze Audio Physic Classic 5. Jeśli chciałbyś nieco jaśniejsze brzmienie z szybkim basem to Focal Aria 926 mogłyby przypaść Ci do gustu. 
Jeśli byłaby taka możliwość to zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Ok teraz kolejny etap wzmacniacz

Po kilku odsłuchach wybrałem Pylony diamond 28 , udało sie zamówić z kablami  Chord SHAWLINE X ChordOhmic 'Gratis' (tak btw ile naprawdę warte sa te kable? jeżeli sa dodawane darmo, ale za darmo to chyba uczciwa cena ;))

Kolumn nie słuchałem w domu, tu brzmią troche inaczej niż w sklepie, ale to pewnie tez wzmacniacz , obecnie mam acoustic research a-03

, dokładnie zależało by mi żeby brzmiały trochę bardziej 'soczyście' w np w muzyce pop i z większym basem. 

W wokalach i np gitarowych graja kozacko.

OK 5-6k mam na wzmaka , tu byłbym wdzięczny za jakieś wskazania, albo udostepnienie na testy.

Sprzęt z wejściem optic phono (ewentualnie dokupie przedwzmacniacz) no i streaming dobrze by bylo, chyba ze mnie przekonacie to bede oddzielnie kompletowal

 

Edytowano przez Honolulu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2021 o 07:21, S4Home napisał:

A  z czym ich słuchałeś?

Moim zdaniem faworytem na wzmaka jest Roksan K3 ewentualnie Magnat MA 1000.

Oba zagrają soczyściej i potężniej.

Zapraszam po wypożyczenie.

 

Z tego co najbardziej mi zapadło w pamięć to był naim nait 5si, z tych w budżecie ale generalnie bardziej skupiłem sie na kolumnach bo chciałem już cos wybrać, żeby teraz dobrac wzmacniacz w mieszkaniu, bo z kolumnami taki problem ze na 4 pietro bez windy to lekki problem wypożyczać i oddawać.

Patrząc w strone wzmacniacza to i tak musze jakiegoś daca kupić, i teraz pytanie czy tez lepiej teraz i pod niego wzmaka ?

2 biore pod uwagę Topping d50s. i DacMagic 100, czy jest sens dopłacać do topping?

S4Home bardzo dziękuję za propozycje wypożyczenia, poproszę o warunki -- Roksan K3

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, elektron6 napisał:

Z używek to warto poszukać coś z firm które mają uznane miejsce w historii produkcji przetworników jak i kolumn; przykładowo coś z JBL z dobrych (a może i nawet najlepszych) lat 80 - tych. JBL L100T?

Nad używkami myślałem, ale problem jest żeby tego wcześniej gdzieś posłuchać, Kolumny już są teraz dobrać wzmacniacz i na parę lat spokój ;)

@S4Home Jest szansa na wypożyczenie wzmacniacz + Dac ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, DudasDudek napisał:

@Honolulu Te DACi zdecydowanie łatwiej wypożyczyć i to Ci zalecam. Bo ich brzmienie się różni. I nie koniecznie na korzyść Toppinga. Przy okazji wypożyczenia Roskana.

Był cały wątek o dobrych nowoczesnych DAC'ach i póki co nikt nie był w stanie udowodnić, że różnice między nimi są słyszalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się lokalnie wypożyczyć haiku bright mk3. zagrało to bardzo dobrze, i cenowo bardzo przyzwoicie, pewnie bym sie zdecydował, gdybym nie dał sie namówić na wypożyczenie primaluny, pograło to u mnie przez wekend i jest fenomenalnie!  a że waży tez swoje to nie bardzo uśmiecha mi sie to odnosić ;)

Jeszce jakieś dyfuzory na sciane za kolumny ogarnąć trzeba

DD4A8EB6-8746-4B7A-B516-44237DA62A24.jpeg

C5E9A252-59B3-401E-BD83-9A0753ABD555.jpeg

Edytowano przez Honolulu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...