Skocz do zawartości

Dali 104, szukam godnego następcy


paciorek paweł

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Aktualnie posiadam Nad C352 + Dali 104 + Dac. Muzyka głównie, rock, pop itp. wszystkiego po trochu, czasem Tiersen, Zimmer, czasem Metalica, a czasem Boca...

Ten zestaw odpowiada mi w 90%, kolumny pasują mi bardzo, w połączeniu z Nad-em mam wszystko czego potrzeba.

Szukam kolumn o lepszym wyglądzie, 104 są okropne. Chciałbym żeby miały trochę więcej basu. Przy głośnym słuchaniu wszystko zaczyna się zlewać i tu też oczekiwał bym poprawy.

Szukam białych kolumn.

Myślałem nawet żeby zlecić wykonanie nowych obudów białych do 104... ale może polecicie coś o podobnym brzmieniu z większym basem, najlepiej BR z przodu, żebym mógł je dosunąć do samej ściany.

Pokój około 25m2

 

Słuchałem Heco 900 u mnie, tragedia to się nie umywa do 104, Zenzor 7 są całkiem spoko ale zastanawiam się czy nie lepiej Ikon 6. A może całkiem inna firma.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Świat w Warszawie.

Cantonow nie miał, powiedział że w ogóle ich nie sprowadzają ponieważ mają bardzo metaliczny dźwięk.

zdaję sobie sprawę z tego że trochę mi na ściemniał, ale...

tak jak pisałem od początku żona chciała białe.

Sam wybrał bym inne kolumny, ale żona nie chciała Ikon bo brzydkie, cantonow nie było nigdzie białych... 

Aurora nie do końca odpowiadały dźwiękiem, a żonie nie pasowało że takie wysokie.

Do Pana tez pisałem na Olx czy ma Pan jakieś białe, ale nic Pan nie odpowiedział.

Dali były najbezpieczniejszym wyborem ponieważ wiedziałem już jak grają Zenzory.

Żonie pasują wyglądem, ja nie mam złego dźwięku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, paciorek paweł napisał:

Kupiłem dali oberon 7, nowe.

Jak widzę tylny BR wcale nie przeszkadza, a tak się ludzie tego boją. Nawet nie posłuchają, a już je skreślają z listy. Dobry i bezpieczny wybór!

4 godziny temu, paciorek paweł napisał:

Cantonow nie miał, powiedział że w ogóle ich nie sprowadzają ponieważ mają bardzo metaliczny dźwięk.

Moim zdaniem poprawna ocena sprzedawcy i mogłoby zmęczyć w dłuższej perspektywie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej, trochę się osłuchałem już kolumn. 
O ile przy głośnym słuchaniu jest duża poprawa o tyle przy cichym słuchaniu jest za dużo basu... muszę ustawiać na wzmacniaczu niskie na -2 a wysokie na +2,

jaki byście polecicie wzmacniacz żeby dał trochę więcej góry i minimalnie mniej basu przy tych kolumnach? Teraz mam c352, o ile z dali 104 bardzo fajnie się zgrywał o tyle z oberon jest średnio.

Teraz wokal, gitara itd. jest taka jak by grała przez zasłonę.... tak to odczuwam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej, wracam do Was.

poniewaz nie mogłem znieść połączenia oberonów i nad-a a nie miałem na razie kasy to kupiłem z drugiej ręki onkyo a-9130, powiem wam że ten wzmacniacz bardzo ładnie gra. Góra mi odpowiada, ale basu jest za dużo ( aktualnie zatkałem otwory br ).

Traktuję ten wzmak jako przejściowy, będę zbierał na inny.

który z tych zagrał by podobnie do onkyo tylko z mniejszym basem i troszkę większą średnicą?

CA cax60

audiolab 6000a

Marantz 7006

ca cxn v2

Rotel a11

tylko chciałbym wbudowany dac, i przydało by się żeby była możliwość przesyłania muzy bezprzewodowo z tel (ale to nie konieczność)

Edytowano przez paciorek paweł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...