Skocz do zawartości

Kolumny do pioneer a-10


Bartosz Błachnio

Recommended Posts

cześć,

prośba o poradę - jakie kolumny wziąć pod uwagę do budżetowego wzmacniacza pioneer a-10?
Muzyka - rock, wokalna, akustyczna
Pokój - 28 metrów plus otwarta przestrzeń na schody, ale odsłuch z bliska - 3m, dodatkowo słuchanie raczej z niskimi poziomami głośności
Budżet - max 2000 (nowe) lub max 1500 (używane)
Źródło - pewnie kupię yamaha wxad-10
Brzmienie - nie jestem audiofilem, ale nie lubię "ostrości", podkreślonych sybilantów ale z drugiej strony nie lubię tez "studniowego" dźwięku, rozlanego czy dudniącego basu. W takim pułapie nie mam ambicji, żeby dźwięk był neutralny czy analityczny, wystarczy aby był w miarę przyjemny :) 

Domyślam się, że słaby wzmacniacz to ograniczenie - ale nie wiem, co oprócz efektywności kolumn (która nie ma dużego znaczenia bo i tak słucham cicho) ma znaczenie. Czy przypuszczalnie słaba wydajność prądowa jest tym parametrem, który ogranicza wybór? Na co zwracać uwagę w przypadku kolumn? Na ilość użytych głośników, budowę zwrotnicy, przebieg impedancji? Nie znam się na tym zupełnie, a chciałbym wybrać 2-3 modele do odsłuchu, które "uciągnie" ten wzmacniacz.

Dziękuję z góry za wskazówki bardziej doświadczonych kolegów :)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Do Twojego pomieszczenia, spróbowałbym z nowymi głośnikami Mission LX4 MKII. https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/mission-lx-4-mkii.html

Te nowe kolumny mają łagodny charakter, co do Twojego wzmacniacza może stanowić dobre uzupełnienie. Zapraszamy Cię na prezentację do naszych salonów, bo te głośniki wchodzą właśnie do sprzedaży :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Niestety nie od dziś wiadomo, że parametry nie grają i papier przyjmie wszystko także specyfikacją czy budową kolumn nie można się sugerować. Najlepiej byłoby posłuchać i ocenić samemu. W zakładanym budżecie masz Pylon Audio Pearl 25, które zagrają dynamicznie i przestrzennie z szybkim basem. Alternatywą mogą być Heco Victa Prime 702, które zapewnią muzykalniejsze brzmienie z niżej schodzącym basem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Zdecydowałem, że jednak ten wzmacniacz pójdzie do mniejszego pokoju. W związku z tym skłaniam się do zakupu większych monitorów lub dwudrożnych małych podłogówek. Jakie propozycje do ok. 2 tys? Myślałem o elac debut reference, ale z tego co przeczytałem (pomiary impedancji i fazy) potrzebują one wzmacniacza wydajnego prądowo: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/elac-debut-reference-dbr-62-speaker-review.12232/ 
Jakie łatwe do wysterowania monitory mógłbym wziąć pod uwagę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...