Skocz do zawartości

Wzmacniacz/ amplituner do JBL E60


REEM

Recommended Posts

Witam,

Mam kolumny JBL E60. Kable nie wiem jakie ale podobno bardzo dobre - nie złote :) ale z bardzo wysokiej półki miedziane. Obecnie sprzęt podpięty jest pod jakąś Diorę i korektor graficzny unitry. Noszę się z zamiarem zmiany sprzętu. Nie jestem audiofilem. Słucham prawie wszystkiego- disco, pop, techno, rap, muzykę elektroniczną, rock. Lubię nie tylko usłyszeć ale też poczuć bas (oczywiście w rozsądnej jakości a nie dudnienie). Sprzęt głównie do słuchania muzyki z youtube'a z smart TV, lub innego źródła internetowego (też przez TV) puszczonego przez gniazdo optyczne, pośrednio przez DAC'a FIIO D03K do wzmacniacza/ amplitunera. Trochę poczytałem (ale nie odsłuchałem) i mam 2 typy:

1. Yamaha RX 797 - sprzęt wyłącznie z rynku wtórnego, bardziej uniwersalny bo mógłbym podpiąć 5:1 (nie zależy mi na tym tak bardzo ale podobno jakość dźwięku w stereo z tego amplitunera jest porównywalna do średniej jakości wzmacniaczy stereo stąd możliwość podpięcia 5:1 jest przy takim założeniu wartością dodaną). Podobno bardzo dobry sprzęt z mocnymi niskimi tonami.

2. NAD C326 bee- wzmacniacz stereo, bardzo chwalony, będzie droższy ale też szukałbym z rynku wtórnego. Nie potrafię go jednoznacznie ocenić (podobno bardzo uniwersalny i potrafi dać czadu :) ) a po przeczytaniu opinii coś mnie w jego kierunku ciągnie dlatego chciałbym się poradzić czy warto dać parę stówek więcej właśnie na ten sprzęt:

Reasumując mając bardzo mała wiedze w temacie audio i opierając się na opiniach z internetu rozum podpowiada Yamaha RX 797 a serce NAD C326 bee. Poradzicie i podacie jakieś za i przeciw co wybrać z tych modeli?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wszystko zależy od tego jakie brzmienie chciałbyś uzyskać. Yamaha zapewni Ci lepszą dynamikę i szczegółowość. NAD C326bee zdecydowanie poprawi średnicę, nada większej barwy i uspokoi nieco górne pasmo. Bas jest nieco wolniejszy ale przyjemny dla ucha. 
Powiem szczerze, że szedłbym w stronę NADa, chyba że lubisz dynamiczne i szczegółowe brzmienie z mocniejszą górą to zamiast amplitunera proponowałbym wzmacniacz Yamaha AS701. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...