Skocz do zawartości

Kolumny do Yamaha R-N602


bartekp

Recommended Posts

Witam,

Planuję zakup zestawu stereo. Po przejrzeniu setek artykułów, opinii i tematów, wybór padł na amplituner Yamaha R-N602. 

Problem pojawia się przy kolumnach. Stawiam na kolumny podłogowe. Nie ukrywam, że estetyka kolumn jest dla mnie istotna, najlepiej czarny kolor i minimalistyczny wygląd, stąd podobały mi się Teufel Ultima 40, jednak odrzuciłem je z wiadomych względów.

Kilka szczegółów:

Pomieszczenie: niecałe 20m2 (~4,5 x 4,3)
Ustawienie: głośniki przy ścianie, pomiędzy głośnikami szafka TV i wiszący TV
Rodzaj muzyki: wszelaka, od jazzu, przez elektronikę do rapu
Źródła muzyki: serwisy streamingowe, gramofon, TV
Budżet:    tutaj niestety bez szaleńtw ok. 4000zł za komplet
Preferencje: nie jestem super wymagającym słuchaczem, lubię raczej cieplejsze brzmienie

Niestety nie mam czasu i możliwości posłuchać takich zestawów na żywo, więc raczej planuję zakup w ciemno.

Moje typy póki co:

- Indiana Line Tesi 561
- STX Electrino 250
- Wilson Raptor 7

Gdybym miał jednak trochę dopłacić (pytanie czy warto?), to mam dodatkowe typy:
- Heco Aurora 700 (tutaj jednak zastanawia mnie spora ilość opinii o słabym basie)
- Q Acoustics QA 3050i (plus za stronę wizualną)
- R-N602 + Alpha T20
ewentualnie:
- Kef Q550

Co byście doradzili, żeby kupić. Pozostać przy tych tańszych opcjach czy lepiej dorzucić? Oczywiście wszelkie inne propozycje mile widziane.


Z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli znajdziesz gdzieś Indiana Line Tesi 561 to jest to bardzo dobra opcja do RN602. Są to kolumny o dynamicznym brzmieniu z nasyconą średnicą i mocniejszym dołem. 
Heco Aurora 700 czy Q Acoustic 3050i to zdecydowanie półka wyżej i jeśli tylko byłbyś w stanie dołożyć to warto nad nimi się zastanowić. Heco Aurora zapewnią brzmienie muzykalne z łagodną górą i bardzo dobrej jakości bas. Q Acoustic to także muzykalne brzmienie ale z większym pazurem i nieco mocniejszym dołem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Q21 napisał:

Heco Aurora 700 czy Q Acoustic 3050i to zdecydowanie półka wyżej i jeśli tylko byłbyś w stanie dołożyć to warto nad nimi się zastanowić.

Myślę, że jestem w stanie dołożyć do takiego zestawu. Moją uwagę skupił jeszcze Polk Audio S55e, jesteś w stanie coś o nich powiedzieć, w kwestii różnic do Heco/Q Acoustic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartekp Mimo to iż nie jesteś wymagającym słuchaczem warto wybrać wzmacniacz zamiast amplitunera. Do wzmacniacza można dorzucić jakiś odtwarzacz sieciowy. Wzmacniacz można powiedzieć, że się nie starzeje a amplituner tak. Przy tych preferencjach brzmienia raczej cieplejsze Yamaha nie jest dobrym kierunkiem.

DENON PMA-800NE + Q Acoustics 3050i + Audio Pro Link 1

Nie sugeruj się cenami poszczególnych elementów ponieważ w zestawie wychodzi taniej i można negocjować cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bartekp napisał:

Myślę, że jestem w stanie dołożyć do takiego zestawu. Moją uwagę skupił jeszcze Polk Audio S55e, jesteś w stanie coś o nich powiedzieć, w kwestii różnic do Heco/Q Acoustic?

Polk Audio S55e to jaśniejszy charakter brzmienia z obszerniejszym basem, niemniej jednak Heco czy QA 3050i zapewnią bardziej zróżnicowany i lepiej kontrolowany bas. W mojej ocenie Heco Aurora 700 lub QA 3050i to lepsza opcja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...