Skocz do zawartości

Kino domowe z Atmosem do 10tys. PLN.


sidi666

Recommended Posts

Dzień dobry.

Jestem kompletnym laikiem - jedyne czego oczekuję, to czystego dźwięku.

Pomieszczenie salon 40m.kw. otwarty na kuchnię, korytarz i kl. schodową. Niestety salon w kwadracie i akustyka to problem.

Sprzęt będzie wykorzystany w 60-70% do filmów i 30-40% do muzyki (rock, metal, punk, pop, danc/electronic).

Kolumny przednie niestety będą musiały być blisko ściany - 20-30cm. Mile widziane przez żonę, o jak najmniejszych gabarytach.

Subwoofer raczej 1, bo będzie problem z jego umiejscowieniem, drugiego to już w ogóle bym nigdzie nie upchnął.

Głośniki tylne będą prawie 3m, za kanapą (też problem z ich umiejscowieniem), na ścianie, na co dzień zakryte zasłoną - więc też szukamy możliwie jak "najcieńszych".

Co do Atmosa, to na upartego mógłbym upchnąć 6 głośników, ale myślę, że to przesada i wystarczą 4 - jedna para przed kanapą i jedna za - czyli będzie to system 5.1.4.

 

Co byście polecili? Jaki amplituner, dodatkowy wzmacniacz (?) i jakie głośniki? Co ze sobą dobrze zagra. Budżet nieduży (10k), ale może coś sensownego się z tego zbuduje.

Aaa, co do ampli to dobrze żeby miał mnogość wejść HDMI i dwa wyjścia - jedno do TV, drugie do projektora. Niby można to rozwiązać switchami i spliterrami HDMI, ale już z doświadczenia wiem, że tylko są przez to kłopoty z HDCP i tylko człowiek nerwy traci :)

Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz sensownego kompromisu w amplitunerach powinieneś postawić np. na Denona AVC-X3700 nie jest najtańszy, ale oferuje rozsądny stosunek ceny do jakości i  świetne wyposażenie. Z kolumn na tyły proponowałbym Dali Oberon On-Wall + na front Oberon 7 i Vocal, albo alternatywnie Monitor Audio Bronze FX 6G i fronty Monitor Audio Bronze 500 i Bronze C 150.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w tej cenie proponuję standardowy zestaw oparty o amplituner denon x2700 i wówczas do niego faktycznie są oparte o kolumny monitor audio z serii silver. 

Raczej 500 ale 200 też można pod warunkiem gdybyś zastosował na przykład dwa mniejsze subwoofery. I w takim sensie bez problemu dostaniesz tak że pod komplet głośniki atmos.

alternatywą może być nowa Yamaha 6a i w tym przypadku polecam ci do niej kolumny heco Aurora 700.  w takim przypadku także nie ma żadnego problemu dlatego że heco jak jej bliźniacza firma magnat robią kolumny instalacyjne.

W przypadku wszelkich pytań zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2020 o 11:05, Q21 napisał:

Jeśli szukasz sensownego kompromisu w amplitunerach powinieneś postawić np. na Denona AVC-X3700 nie jest najtańszy, ale oferuje rozsądny stosunek ceny do jakości i  świetne wyposażenie. Z kolumn na tyły proponowałbym Dali Oberon On-Wall + na front Oberon 7 i Vocal, albo alternatywnie Monitor Audio Bronze FX 6G i fronty Monitor Audio Bronze 500 i Bronze C 150.

Fajny zestaw. Ale przekracza założony budżet o 25% bez głośników sufitowych. Plus 10-15% jeszcze jakoś wytłumaczę małżonce ale 40% nie przejdzie. 

EDIT: i jeszcze Vocal 7 mają tubę do bass reflex z tyłu, a fronty muszę jednak ustawić blisko ściany.

Jakieś inne głośniki frontowe? I jakie na sufit?

 

EDIT2: W twej cenie widzę, że mogę dorwać MARANTZ SR6014 - to sprzęt podobnej półki czy jednak lepszy?

Edytowano przez sidi666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2020 o 12:29, S4Home napisał:

Witaj w tej cenie proponuję standardowy zestaw oparty o amplituner denon x2700 i wówczas do niego faktycznie są oparte o kolumny monitor audio z serii silver. 

Raczej 500 ale 200 też można pod warunkiem gdybyś zastosował na przykład dwa mniejsze subwoofery. I w takim sensie bez problemu dostaniesz tak że pod komplet głośniki atmos.

alternatywą może być nowa Yamaha 6a i w tym przypadku polecam ci do niej kolumny heco Aurora 700.  w takim przypadku także nie ma żadnego problemu dlatego że heco jak jej bliźniacza firma magnat robią kolumny instalacyjne.

W przypadku wszelkich pytań zapraszam

Piotr

Dziękuję za odpowiedź, jednak na x2700h mogę zbudować system z dwoma głośnikami sufitowymi. Jednak wolałbym 4. Zapomniałem też napisać, że lewy front będzie stał w rogu salonu, a w instrukcji do Audio Monitorów widzę, że rekomendują 90cm od ściany bocznej.  Trudny temat, dlatego zdaję się na forumowiczów. Co polecacie na sufit do tych denonów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sidi666 napisał:

Zapomniałem też napisać, że lewy front będzie stał w rogu salonu

Wrzuć może jakiś szkic pomieszczenia z planowanym rozstawieniem systemu, bo wychodzi, że jesteś w stanie wstawić 6 atmosów, a tu może być problem z prawidłowym rozstawieniem 5.1. I nie rozumiem, skąd to przeświadczenie, że kolumny z przednim BR możesz "przykleić" do ściany. Sprzęt musi mieć przestrzeń do oddechu, tego nie przeskoczysz, jeżeli efekt ma mieć ręce i nogi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w rogu? Dużo w rogu? Bo to się często zdarza.

Dnia 19.12.2020 o 01:21, sidi666 napisał:

Dziękuję za odpowiedź, jednak na x2700h mogę zbudować system z dwoma głośnikami sufitowymi. Jednak wolałbym 4.

AAAA czyli naczytałeś sięsporo :)

No to 3700 i dużo gorsze kolumny.

Twój budżet jest ok. Ale moim zdanniem wybierając dwa dodatkowe tanie głośniki instalacyjne musisz wybrac inny amplituner. A to już powoduje znaczną stratę na frontach. Ja bym tam nie podzielił budżetu. Ale pamiętaj tylko doradzam. Ty bedziesz tego słuchał a kasa jest Twoja.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Jak w rogu? Dużo w rogu? Bo to się często zdarza.

AAAA czyli naczytałeś sięsporo :)

No to 3700 i dużo gorsze kolumny.

Twój budżet jest ok. Ale moim zdanniem wybierając dwa dodatkowe tanie głośniki instalacyjne musisz wybrac inny amplituner. A to już powoduje znaczną stratę na frontach. Ja bym tam nie podzielił budżetu. Ale pamiętaj tylko doradzam. Ty bedziesz tego słuchał a kasa jest Twoja.

 

Piotr

Ja bym proponował rozważyć pójście w lepsze częśc przy 5.1/5.2 i, ale bez góry narazie i dokupienie reszty za jakiś czas. Zrozumiez przynajmniej, po co Ci te atmosy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2020 o 07:56, S4Home napisał:

Owszem tylko problem jest inny. Bo jeśli kolega chce .4 to juz teraz musi podjąć odpowiednia decyzję odnośnie amplitunera. A to się rozchodzi.

Piotr

 

Dokładnie. I za 2 tyg. remont salonu - zmiana sufitu, więc chciałbym już zainstalować głośniki efektowe. Także na chwilę obecną bardzo mi zależy na wyborze ampli i sufitowych. Tu schemat salonu w paintshopie.

Salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wolałbym te Dali Oberon 7, ale budżet... Tylne tak jak na rysunku, 3m za kanapą, inaczej nie da rady :(. A czy mogę darować sobie na razie suba i centrala? Te Oberony wyrobią basowo w efektach kinowych? Pewnie gorzej będzie bez centralnego z dialogami. Chyba, że istnieje opcja przekierowania ścieżki centralnej na fronty - są takie ficzery w amplitunerach? Wtedy x3700h + Oberony frontu + Dali on Wall i mniej więcej mieszczę się w budżecie. Suba i centralny na później. Co wtedy na sufit? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrezygnować. Dokupić później. Dlatego się upieram przy tych sufitowych, bo remont za moment i już by wszystko było pomontowane za jednym bałaganem. Czyli docelowo będzie tak: X3700H+Dali Oberon 7+Dali Vocal+Dali on Wall+ sub (jaki do 40m2?)+ 4x sufitowe. Tylko ze względów budżetowo-logistycznych będzie to dokupowane sukcesywnie w kolejności nieco dziwnej dla zwykłego audiofila :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jestem po wertowaniu for i mam dodatkowe pytania :)

Raczej większość nie poleca łączenia Denona z Dali - np. "Dali Oberon z Denonem zagrają mdło, będzie za ciepło". Będę się musiał umówić na odsłuchy. W takim razie z czym to porównać i jakie fronty brać jeszcze pod uwagę? Monitor Audio Bronze (brakuje im cienkich on-wall'i)? Klipsch (tu podobno brakuje środka, ale mają cienkie naścienne i w dobrej cenie wychwalane sufitowe CDT-5650-c II)? KEF Q750 (z KEFa widzę są cienkie naścienne głośniczki surround -  T301, centralny KEF Q650c?), coś innego?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam testy, recenzje, słucham i nie wiem.. może to profanacja łączyć ampli kina domowego z Fyne Audio F501, ale te fronty mnie urzekły. Szybki research i mają sufitowe F502iC 8-calowe (lub tańsze "szóstki" F501iC - o ile nie za małe do >40m.kw.?), mają centralny F500C i to na tyle, bo nie mogę żadnej recki tych głośników znaleźć :(. Niestety FA nie mają dyskretnych surround'ów naściennych. I tu dwa pytania:

1. Czy dokupienie surround'ów innej firmy to będzie ciężki grzech? Np. połączyć to z on-wall Dali, albo FX Bronze od Monitor Audio? Czy coś innego w podobny brzmieniu? Czy to bez sensu?

2. Nie wiem jednak czy w przyszłości nie dokupię wzmacniacza stereo, a ten Denon X3700H nie ma pre-out. A to chyba źle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...