Skocz do zawartości

Kolumny do Denon avr s750h


jfryd

Recommended Posts

Witam na forum, Przeglądam forum od jakiegoś czasu szukając odpowiedzi na pytanie jaki zestaw kina domowego skomponować, ale chyba bez przedstawienia sytuacji chyba się nie obejdzie. Proszę o pomoc w dobraniu kolumn.

Chcę kupić amplituner DENON AVR S750H (ew. X1600 - nie do końca rozumiem jaka między nimi jest różnica) oraz zestaw kolumn do niego. Salon mam 4mx6m (24m2) telewizor na srodku dłuższej ściany. Kanapa jest ok 3-3,5 m od TV, mam w narożnikach pokoju przewody przygotowane pod kino domowe. Być może kiedyś będę chciał rozbudować zestaw do 7.1, ale na tą chwilę chce kupić 5.0 , za kilka miesięcy dokupić suba. Obecnie mam budżet na kolumny ok 2 tys max 2,5 (za więcej mnie żona z domu wyrzuci). Niestety nie mam możliwości wybrania się do salonu audio (ciężko jest wygospodarować czas, poza tym w mojej okolicy nie moge znaleźć żadnego takiego salonu). Przeglądając forum, najbardziej mnie przekonują kolumny POLK t531 albo Taga TAV 606 v3 . Dodam jeszcze, że o ile tv jest na środku ściany to kanapa jest na przeciwległej ścianie, ale przesunięta do boku.  

czy te kolumny to dobry wybór, czy może coś innego by lepiej pasowało?

Jfryd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma różnic to znaczy różnią się panelem przednim natomiast jeżeli chodzi o samo wyposażenie czy też funkcjonalności brzmienie to jest dokładnie to samo. Denon jest odosobnionym producentem który zrobił tego typu działanie rozdzielając ten sam amplituner na dwa modele. Od lat podobne działanie robi Yamaha.

Do tych amplitunerów polecam jednak kolumny quadral quintas 6500le.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

nie ma różnic to znaczy różnią się panelem przednim natomiast jeżeli chodzi o samo wyposażenie czy też funkcjonalności brzmienie to jest dokładnie to samo. Denon jest odosobnionym producentem który zrobił tego typu działanie rozdzielając ten sam amplituner na dwa modele. Od lat podobne działanie robi Yamaha.

Do tych amplitunerów polecam jednak kolumny quadral quintas 6500le.

Piotr

A czy przypadkiem nie różnią się kalibracją? (MultEQ i MultEQXT)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać przestrzenne brzmienie z szybkim i dobrze kontrolowanym basem to polecam posłuchać Pylon Audio Pearl 25 + sat + Center. Kolumny, które świetnie zgrywają się z cieplejszymi wzmacniaczami takimi jak np. Denon. Kolumny sprawdzą się zarówno w kinie domowym jak i w systemie stereo. W przyszłości będziesz mógł dokupić subwoofer z serii Pearl lub postawić na Klipsch. 
Alternatywą mogłyby być Quadral Quintas 6500LE, które w kinie domowym zapewnią bardzo dobrą dynamikę oraz separację. Niestety w porównaniu do Pylonów gorzej poradzą sobie w stereo. Polk Audio T531 to udany zestaw ale w Twoim metrażu będą za małe. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to tych amplitunerów pasują kolumny jaśniejsze.

żywsze. O twardszym basie. A takie są własnie quadrale.

22 godziny temu, Iron napisał:

A czy przypadkiem nie różnią się kalibracją? (MultEQ i MultEQXT)

obraz.png.3d15aae3b6d58e43a39cc56c57e3f71c.png

Tam jest XT ale to różnica jest kosmetyczna.

Moim zdaniem dopiero XT32 daje poprawę.

Jakie jest Wasze zdanie?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam. Nie zakładając nowego tematu podepne się tutaj. 

Pokój tez mam 4x6m i odległość od tv 3m. Po dłuższym szukaniu na forum również zdecydowałem się na amplituner DENON AVR S750H. Różnica jest taka, że ja chcę system 5.1 (za kilka miesięcy jeszcze atmos) i mój budżet to 6tys. Wykorzystywane będzie 60% filmy (akcji/horrory) i 40% muzyka (dance, klubowa),  czasami, ale to rzadko gry. Zależy mi na ciepłym, nie męczącym graniu i żeby basu nie brakowało. Myślałem nad:

Klipsch R-620F, R41m, R-52C, R-100SW albo Heco Aurora 700 i jakis centralny, sub i tylne do nich. Co myślicie o takim połączeniu? Wcześniej patrzyłem jeszcze na MA Bronze 6, ale przekraczają mój budżet.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...