Skocz do zawartości

Zestaw do 4.5k PLN


jonny

Recommended Posts

Szukam jakiegoś zestawu amplituner + 2 kolumny podłogowe(z możliwością dołożenia w przyszłości suba + może gramofon). Pomieszczenie to 4.5 x 6.5 salon z aneksem. Sprzęt będzie stał pod krótszą ścianą i mówie od razu nie mam za bardzo miejsca na duże odstawianie kolumn od ściany. Muzyka to elektro-klubowe brzmienia + rock + radiowe hity :D. Wiem że to jest bardzo nieprofesjonalne ale aspekt kolorystyczny też jest ważny (szary ampek(ewentualnie czarny) + białe kolumny). W kwestii ampka to przypadła mi do Yamaha R-N602 (szara/srebrna) tylko nie wiem co z kolumnami. w tym temacie rozważam:

- Wilson Raptor 5 albo 7

- WHARFEDALE Diamond 330

- Pylon audio pearl 27

- Indiana Line Tesi 542

- Heco aurora 700 (minusy tutaj to cena i wysokość ale może przeboleje i jedno i drugie)

 

Co doradzicie ? Inne propozycje spełniające warunki bardzo mile widziane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Yamaha RN602 to dobry wybór, jest to mocny amplituner o dynamicznym brzmieniu z precyzyjnym dołem jak na tę kategorię cenową. Jeśli udałoby Ci się znaleźć Indiana Line Tesi 542 lub 561 to byłoby to dobre połączenie oferujące dynamiczne brzmienie z mocniejszym dołem i naturalną średnicą. 
Heco Aurora 700 byłyby idealnym rozwiązaniem ale musisz sprawdzić czy Ci wejdą, w tym przypadku uzyskasz mocniejszą podstawę basową, soczystą średnicę oraz łagodną górę. Pylon Audio Pearl 25 ( nie koniecznie 27) także pasują do Twojej muzyki ale mocnego basu jak w przypadku Heco Aurora 700 nie uzyskasz za to poprawi się przestrzeń i szczegółowość. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tą melodikę również, tutaj kolor mi przeszkadza :D a macie może jeszcze jaką alternatywę na Aurory tylko w bialym kolorze ?

9 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Yamaha RN602 to dobry wybór, jest to mocny amplituner o dynamicznym brzmieniu z precyzyjnym dołem jak na tę kategorię cenową. Jeśli udałoby Ci się znaleźć Indiana Line Tesi 542 lub 561 to byłoby to dobre połączenie oferujące dynamiczne brzmienie z mocniejszym dołem i naturalną średnicą. 
Heco Aurora 700 byłyby idealnym rozwiązaniem ale musisz sprawdzić czy Ci wejdą, w tym przypadku uzyskasz mocniejszą podstawę basową, soczystą średnicę oraz łagodną górę. Pylon Audio Pearl 25 ( nie koniecznie 27) także pasują do Twojej muzyki ale mocnego basu jak w przypadku Heco Aurora 700 nie uzyskasz za to poprawi się przestrzeń i szczegółowość. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

a dlaczego 27 niekoniecznie ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2020 o 17:41, jonny napisał:

wysokość ale może przeboleje

 

Możesz wyjaśnić to stwierdzenie o co chodzi z tą wysokością albo inaczej czy chcesz wpychać kolumny w jakieś wnęki?

Jeżeli to nie problem postaraj się zrobić zdjęcia i wrzucić tutaj możemy coś doradzimy.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lysyrafal napisał:

Możesz wyjaśnić to stwierdzenie o co chodzi z tą wysokością albo inaczej czy chcesz wypychać kolumny w jakieś wnęki?

Jeżeli to nie problem postaraj się zrobić zdjęcia i wrzucić tutaj możemy coś doradzimy.

Mam szafkę i pod nią jedna kolumna będzie stała - niestety. na wysokości 105 cm. Już nawet próbowałem ją przesunąć ale odpada bo psuje to efekt wizualny - tak czy inaczej najlepsza byłyby kolumny max 103 cm wysokości

58 minut temu, Qaw321 napisał:

Stałem przed podobnym dylematem i wybrałem Polk audio s55e. Są w białym kolorze, bass reflex w dół, przez co można spokojnie ustawić blisko ściany, są niższe niż heco. kolumny grają bardzo ładnie z dość mocnym basem.  Myślę że do twoich potrzeb bedą pasować idealnie. 

a nie masz wrażenia że bardziej są one skrojone pod kino domowe niż muzykę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jonny napisał:

a nie masz wrażenia że bardziej są one skrojone pod kino domowe niż muzykę ?

Nie jestem jakimś audiofilem ale kino domowe raczej kojarzy się z przewagą basu nad reszta pasma, a tutaj nie ma to miejsca, jest też bardzo ładna średnica i ładne wokale, bas nie jest męczący. Ale to tylko moje subiektywne odczucia, tak jak koledzy piszą, najlepiej samemu posłuchać bo każdy ma inne ucho i wymagania co do dźwięku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Qaw321 napisał:

Nie jestem jakimś audiofilem ale kino domowe raczej kojarzy się z przewagą basu nad reszta pasma, a tutaj nie ma to miejsca, jest też bardzo ładna średnica i ładne wokale, bas nie jest męczący. Ale to tylko moje subiektywne odczucia, tak jak koledzy piszą, najlepiej samemu posłuchać bo każdy ma inne ucho i wymagania co do dźwięku. 

ok roumiem dzięki za opinie

A gdybym tak powiedzmy dodał że kolumny mogą też być czarne ewentualnie i zależałoby mi na tym że dobrze grały cicho to czy w takim wypadku coś poleciciewięcej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jonny napisał:

A gdybym tak powiedzmy dodał że kolumny mogą też być czarne ewentualnie i zależałoby mi na tym że dobrze grały cicho to czy w takim wypadku coś poleciciewięcej ?

Jeżeli zależy Ci na lepszej jakości brzmienia to warto wybrać wzmacniacz zamiast amplitunera. Pamiętaj wzmacniacz można powiedzieć się nie starzeje a amplituner tak.

Przy tego rodzaju muzyce i budżecie (cena za zestaw i nie tylko wychodzi taniej oraz można ją negocjować) warto posłuchać takiego zestawu:

DENON PMA-800NE + POLK AUDIO S50E + AUDIO PRO LINK 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...