Skocz do zawartości

Atmos.. czy tylko wydmuszka... dywagacje.


MarekBydzia

Recommended Posts

9 godzin temu, tomek4446 napisał:

@Jasiek88 , nie wiem jaki masz amplituner. Są dwa rozwiązania tego by dźwięk był ze środka a nie poniżej. Zobacz czy nie masz w ustawieniach możliwości sztucznego podniesienia poziomu dialogów. U mnie jest trzystopniowy i to naprawdę działa . Druga sprawa to kalibracja. Znowu nie wiem ilu punktowy pomiar możesz wykonać . Ja mam max. 8 punktów i taki stosuje w obydwu trybach , czyli pierwszy jak oglądam sam na kanapie i drugi jak wraz z rodziną. Zupełnie inaczej ustawiam mikrofon do pierwszego i do drugiego. Przetestowałem wszystkie sugerowane ustawienia jakie znalazłem w sieci .  Mnie najbardziej odpowiada nieco zmodyfikowany tryb lokalizacji mikrofonu jaki podaje Dirac Live. Ten na zdjęciu to do odsłuchu w kilka osób . Kąt rozchodzenia dźwięku jaki powstaje , po pomiarze z tak ustawionym mikrofonem , jest tak szeroki ,/ przy jednoczesnym zachowaniu spójności /, że nawet siedząc z boku przy stole, nadal słyszę dialogi ze środka, a nie najbliższą kolumnę . Trzeba poeksperymentować.

8 p..PNG

Czy mógłbyś opisać jaśniej ustawienia mikrofonu? Czy wszystkie osiem punktów jest w jednej płaszczyźnie (pionowej)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomek4446 napisał:

pomagałem niedawno koledze podłączyć i skalibrować Onkyo 686

...

dopóki nie przyjechał do mnie i nie usłyszał jak gra RX - A 3030

Czy ty właśnie porównałeś sprzęt za 2299 ze sprzętem za 10995 i stwierdziłeś, że ten tańszy gorzej gra? Może wypadałoby porównywać sprzęt z podobnej kategorii?

Zgadzam się, że jeżeli ktoś nie słyszał czegoś lepszego to nie ma porównania. To jest logiczne, ale w pewnych sytuacjach na pewnym poziomie cenowym są pewne adekwatne rozwiązania. Porównywanie tego do sprzętu z wyższej półki i mówienie, że ten z niższej jest kiepski bo "patrz, ten to dopiero gra" jest nie na miejscu bo logiczne, że sprzęt z wyższej półki jakościowej powinien zagrać lepiej. W końcu mamy taką nadzieje kupując go.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...