Skocz do zawartości

Yamaha r-s700 i kolumny ns-777 porada zamiany sprzętu


Piotr Szpalik

Recommended Posts

Witam!
Posiadam Yamahę r-s700 i kolumny ns-777. Wydaje mi się, że ten zestaw jest znacznie za duży jak na moje pomieszczenie. Kolumny grają na pokój 4x5m który z lewej strony połaczony jest z kuchnią 4x3m, ale tam dźwięk nie musi dochodzić. Mam wrażenie, że nie jestem w stanie odkręcić odpowiedniej glośności, sprzęt się męczy, dławi, nie ma selektywności, bas muli, ciężko wyodrębnić od siebie instrumenty. Wszystko jest dość rozlazłe. 
Czy mielibyście propozycje na co można te graty wymienić aby mogły się odezwać tak jak należy biorąc pod uwagę skromne gabaryty pomieszczenia? Zakładam sprzedaż zestawu, myślę, że do interesu mogę dołożyć tysiąc, może dwa. 
Wydaje mi się, że dwa małe monitory w zupełności by wystarczyły, ale dopiero wdrażam się w tematykę audio domowego.
Muzyka której słucham zawsze opiera się na żywych instrumentach, bez elektro, bez hip hopopwych beatów. Od funky z sekcją dętą, przez stary progresywny rock po heavy metal. Zależy mi na dobrym odseparowaniu instrumentów, lubie słuchać każdej partii osobno. 
Przy okazji, kupię CD Marantz 63 ki albo 67 se lub coś podobnej jakości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość kolumn jest ok. masz dużą przestrzeń . Dźwięk nie zatrzymuje się przed kuchnią i nie zawraca , kubaturę kuchni też trzeba wliczyć. Nie wiem kto Ci wcisnął  te kolumny ale do najlepszych na świecie nie należą. Słuchałem ich w jakimś markecie i szału nie było. Monitory mogą okazać się niewystarczające , stawiałbym raczej na podłogówki. Jaki masz budżet ?  To będzie pierwsze pytanie jakie Ci jutro zada " branża " , coś Panowie podpowiedzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że otrzymałem ten sprzęt w prezencie. Budżet tak jak pisałem, to za ile sprzedałbym ten zestaw (kto zna rynek to będzie wiedział jak sądzę) +1000-2000zł. 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że może forumowicz @Pumpurek może coś doradzić w końcu handluje sprzętem audio. Może jakaś wymiana z dopłatą z twojej strony 😉 Napisz zapytaj to nic nie kosztuje, popatrz na jego aukcje. 

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/sprzet-audio-dla-domu-kolumny-glosnikowe-1320 

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/wzmacniacze-i-pokrewne-wzmacniacze-257182

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przywiązany ani do wzmaka ani do kolumn. Budżet tak jak pisałem, to za ile sprzedałbym ten zestaw (kto zna rynek to będzie wiedział jak sądzę) +1000-2000zł.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tydzień temu miałem podpięte Usher V 602 z Atoll in 200 Signature - ogólnie porażka !!!

Mój Creek Evo 2 sprawdził się zdecydowanie lepiej niż Atoll. Atoll przzy Creek ogólnie gra sucho, mało wyraziście, z słabszą stereofonią i słabym basem (mówimy tu o sprężystości i tzw. zejściu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...