Skocz do zawartości

Zestaw 2.0 do 8tyś


gt697

Recommended Posts

Witam drodzy forumowicze

Dzięki Waszemu forum oraz innym artykułom zrozumiałem że 5.1 do audio jest nie dla mnie.

Pisaliście również że by posłuchać w jakimś salonie swojego ulubionego kawałka. I co ? Bardziej utwierdziłem się w przekonaniu że 2.0 lub 2.1 jest dla mnie.

 

Otóż szukam czegoś dla siebie, wymagania

- cały zestaw max 8 tyś,

Nie jestem audiofilem, nie wiem czy usłysze różnicę sprzętu za 5k od tego za 8k ....

- na pewno musi być HDMI, wyjście na subwoofer, tunein, wifi, usb, bluetooth, DAB

Miałem upolowane Onkyo 8390 lecz widzę po sklepach że nie jest dostępny, coś ponobnego, 

- najlepiej 2.0 ( mogło by być 2.1 lecz w innych wątkach wyczytałem że ciężko zgrać to wszystko ze sobą )

- kolumny z tego co się orientowałem powinny mieć bassreflex z przodu, kolumny będą stały ok 15 - 25 cm od ściany 

- kolumny raczej z przetwornikami 8 calowymi ze względu na preferencje muzyczne w stronę mocnego basu

- pomieszczenie 25m2

 

Jako że tego onkyo nie ma dostępnego w sklepach jestem w kropce, miałem kupić 8390 oraz wypożyczyć na testy heco aurorę 1000 lub 700, klipsh r280f, polk s60e

A teraz nie wiem co robić iść w coś innego czy czekać do Marca, Kwietnia na dostawę?

Nie zdajecie sobie sprawy jaki mam teraz mętlik w głowie...

Dziękuje

Edytowano przez gt697
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie czekanie na Onkyo to trochę wróżenie z fusów, nikt chyba nie zagwarantuje kiedy coś się może pojawić :(

Z dostępnych obecnie na rynku rzeczy przemyślałbym Denon DRA800 w połączeniu z Focal Chora 826, jest to trochę ponad założony budżet, ale warto rozważyć a może uda się całość spiąć w rozsądnej cenie.

Koniecznie polecam udać się na odsłuch, jeżeli jest taka możliwość to oczywiście zapraszamy do nas, chętnie pokażemy kilka opcji :)

 

Audio Format

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

spójrz zatem na zestaw Cyrus One Cast z kolumnami Audiosymptom i8. Głośniki solidne, na 8 calowych wooferach. Fajnie sprawdzają się tam, gdzie potrzeba mocniejszego basu. Cyrus spełnia większość Twoich wymagań. Ma HDMI do podłączenia TV, ma wifi, bt, funkcje sieciowe. Można podłączyć subwoofer, nie ma tylko radia DAB.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

spójrz zatem na zestaw Cyrus One Cast z kolumnami Audiosymptom i8. Głośniki solidne, na 8 calowych wooferach. Fajnie sprawdzają się tam, gdzie potrzeba mocniejszego basu. Cyrus spełnia większość Twoich wymagań. Ma HDMI do podłączenia TV, ma wifi, bt, funkcje sieciowe. Można podłączyć subwoofer, nie ma tylko radia DAB.

Pozdrawiam,

Michał

Słuchałem połączenia Cyrusa one cast z Audiosymptom i6 i też uważam, że to całkiem sympatyczne połączenie. Już szóstki dawały całkiem pokaźną ilość basu i do 25m spokojnie moim zdaniem szóstki by wystarczyły. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Na Onkyo nie wiem czy jest sens czekać, ponieważ może go w ogóle już nie być ale w chwili obecnej jest jeszcze za wcześnie aby potwierdzić te informacje. Jeśli HDMI jest wymogiem koniecznym to polecam rozważyć Cyrus One Cast + cieplejsze kolumny takie jak Heco Aurora 1000 lub Fyne Audio F502. Fyne Audio zapewnią pełniejszy bas oraz dociążoną średnicę. Heco Aurora 1000 to lepsza dynamika i bardziej wyrównane brzmienie. Audiosymptom i8 także warto wziąć pod uwagę jeśli chciałbyś uzyskać przestrzenne brzmienie z mocniejszą górą. Basu na pewno nie powinno zabraknąć. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym w cenie 8k to raczej nie patrzymy na 8390.

A moge zapytać do czego to HDMI jest takie niezbędne?

Jeśli faktycznie jest to także polecam Cyrusa. Ale może jesteśmy to w stanie obejść? I mieć znacznie większy wybór?

Z kolumn, Heco 1000, Fyne F 502, Dynaudio EMIT30, KEF Q 750 czy Monitor audio Silver 500

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Miras23 napisał:

HDMI uważam nie jest najważniejsze, tym bardziej do audio, gdzie zazwyczaj optyk jest na standardzie już. Posłuchaj sobie jeszcze Yamahy RN 803, bo chyba nikt o niej nie wspomniał. Będzie brzmiał ciekawiej a niż Onkyo i w dodatku jest dostępna :D bo Onkyo już prawie zgaszone...

Pewnie że HDMI nie jest najważniejsze. Natomiast po podłączeniu TV przez eARC wszystko z automatu ogarnia się jednym pilotem. Optyk nie daje takiego komfortu. Fakt faktem że pozostałe HDMI bynajmniej u mnie są już bezużyteczne (Onkyo tx-8390)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie kiedy na użyteczność powinna powodować zamkniecie wyboru.

Z jednej strony są klienci którzy chca aby amplituner włączył się razem z TV i sterował jego głośnością. Z drugiej niektóre wzmaki lampowe nadal nie mają pilota....

Przy najmniej dla mnie. W czasach totalnego lenistwa. Posiadanie dodatkowego pilota, czy tez ruszenie 4 liter z fotela jest nawet za plus. Nie mówiac o znacznie wiekszym wyborze.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za odpowiedzi liczę na więcej Waszego doświadczenia, przy okazji przepraszam za brak czasu na odpisywanie ale "strażak sam" pracuje dłuugie dni :), teraz mam więcej czasu.

 

A więc do rzeczy

Drogi Audio Format, trochę za drogi zestaw, te 8 tyś to jest maks jakie mogę dać za zestaw. Uparłem się na tego 8390, jakoś on mi najbardziej pasuje..  Dziękuje

Na Temat Audio wszytko fajnie ale nie pasuje mi ten wzmacniacz, ja potrzebuję czegoś na pewno z wyświetlaczem oraz DAB .. Dziękuje

Q21 a czym dobrze ( nie piszę najlepiej bo takiego czegoś nie ma) napędzić te Audiosympthom i8 całkiem fajnie, sporo pozytywnych ocen czytałem ale zaś problem z bassreflexem bo kolumny były by blisko ściany ....

Bawiłem się tą Yamachą RN803, jakoś nie przydało mi do gustu, Denon to już znacznie lepiej. A może onkyo 8270 + i8 ? Staram się nie przekroczyć budżetu.

Jeśli chodzi o te HDMI, macie rację, przecież w obecnych czasach i tak podłączenie do TV będzie za pomocą optyka, ale na pewno nie chę 

ps

1. Jak to jest z tą mocą ? Kiedyś myślałem że większa moc to lepiej. Dlaczego np taka moja wieża Panasonica posiada 2 x 325 W a taki wzmaczniacz np 8390 2 x200W ? Od czego to zależy ? Tego nie jestem w stanie złapać do głowy.

Który z tych 

Denon DRA800

Yamaha RN803

Onkyo 8270

będzie wg Was ( wiem nie mnie, każdy ma inny słuch ) lepszym wyborem

Nawet na odsłuch muszę się na coś zdecydować ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, gt697 napisał:

 

1. Jak to jest z tą mocą ? Kiedyś myślałem że większa moc to lepiej. Dlaczego np taka moja wieża Panasonica posiada 2 x 325 W a taki wzmaczniacz np 8390 2 x200W ? Od czego to zależy ? Tego nie jestem w stanie złapać do głowy.

 

Hej.Kolego zapewniam Cię że ta wieża nie jest w stanie wygenerować takiej mocy.Tego typu firmy są mistrzami w podawaniu tych pseudo parametrów.Zobacz na swojej wieży ile Watów pobiera z sieci napewno da Ci to do myślenia. Napewno przy wyborze czy amplitunera czy wzmacniacza kieruj się swoim słuchem i nie patrz na te opisy parametrów które tak naprawdę nie wiele nam mówią,a papier przyjmie wszystko. Nasza branża napewno zaproponuje ci urządzenie które napewno będzie w stanie prawidłowo wysterować kolumny które najbardziej przypadną Ci do gustu.Szukaj swojego brzmienia nie mocy.

Ps.Nie kupuj nic w ciemno bo każdy ma swój gust i słuch.Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2020 o 04:57, karbeti napisał:

Pewnie że HDMI nie jest najważniejsze. Natomiast po podłączeniu TV przez eARC wszystko z automatu ogarnia się jednym pilotem. Optyk nie daje takiego komfortu. Fakt faktem że pozostałe HDMI bynajmniej u mnie są już bezużyteczne (Onkyo tx-8390)

Wydaję mi się, że Onkyo to już nawet nie kupisz... Więc zostaje konkret w postaci RN 803...

Nie przesadzałbym, że z tym optykiem jest źle. Możesz sobie to raz ustawić w głośnikach a potem regulować TV.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...