Skocz do zawartości

Zestaw Yamaha MusicCast + głośniki na kabel


WojtekK1902

Recommended Posts

Cześć! Z góry zaznaczam, że nie jestem ekspertem w temacie audio, dopiero się uczę :) Szukam nowego sprzętu audio do mojego salonu i rozważam zakup zestawu Yamahy Grand Pianocraft MusicCast MCR-N870D. Do tego chciałem dokupić soundbar do TV MusicCast YSP-1600.

Soundbar byłby oczywiście głównie z przeznaczeniem do oglądania TV, ale pomyślałem, że mógłby też stanowić dodatkowy głośnik przy wykorzystaniu systemu MusicCast. Jednakże nie jestem pewien czy działałoby to dobrze, jeśli głośniki będą podłączone przez kabel, a soundbar bezprzewodowo... Czy to w ogóle da się zrobić? Czy nie będzie żadnych opóźnień na soundbarze w stosunku do głośników? W końcu to połączenie bezprzewodowe...

A może macie jakieś inne propozycje fajnego zestawu (amplituner + odtwarzacz CD + głośniki nie powinny przekraczać 4.5-5k zł)?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Napisz jak duże masz pomieszczenie do nagłośnienia i czy ma to być zestaw typowo do telewizora czy także do słuchania muzyki? Co będzie u Ciebie źródłem dźwięku ( odtwarzacz CD, pliki z komputera czy może SPotify/Tidal)? MCR-N870D możesz spokojnie podłączyć do TV i soundbar będzie tak na prawdę zbędny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Dziękuję bardzo za odpowiedź!

Pomieszczenie ma ok. 23 m kw. Zestaw ma być głównie do słuchania muzyki. Ten soundbar ma być jako głośnik pomocniczy podczas słuchania muzyki i główny głośnik podczas oglądania TV. Źródłem dźwięku będzie odtwarzacz CD i gramofon podłączony kablem do amplitunera.

W jaki sposób można podłączyć MCR-N870D do TV?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najmniejszego sensu inwestować w soundbar, ponieważ ani w kinie ani tym bardziej w stereo się nie sprawdzi. Yamahę MCR-N870D podłączysz z TV za pomocą kabla optycznego wykorzystując DACa we wzmacniaczu. 
W zakładanej kwocie zmieścisz się z Yamahą RN602 + CD-S300 + Pylon Audio Pearl 25 lub jeśli miałyby to być monitory to Polk Audio S20e lub Q-Acoustic 3030i 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Dziękuję bardzo za odpowiedzi i porady! Ja nie chcę robić z zestawu hi-fi kina domowego i nie mam takiej możliwości - nie mam jak poprowadzić kabla optycznego. Potrzebny mi zestaw jest następujący:

- na jednej stronie pokoju gramofon podłączony kablem do amplitunera

- na drugiej stronie pokoju telewizor (najprawdopodobniej jakiś Samsung QLED), soundbar i głośniki

Mam już poprowadzone w suficie kable do głośników.

Myślałem o tym, że soundbar mógłby być dodatkowym głośnikiem podczas słuchania muzyki, a gdyby miał wbudowany subwoofer, to może byłby jeszcze lepszy efekt (nie mam możliwości kupienia soundbara z dodatkowym subwooferem).

Chyba, że może da się podłączyć TV do wzmacniacza bezprzewodowo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...