Skocz do zawartości

SONY DN1080 + Magnat 302A + wymiana eltax monaco


Marcin Jobda

Recommended Posts

Witam,

Dzięki za pomoc w tym temacie:

 

Szanowni Forumowicze, wracam z nowymi pytaniami :).

Wymieniłem ostatnio amplituner z Denon x1000 na Sony str-dn1080, ponieważ chciałem mieć komplet z tv 65(XF9005) z Sony  i trafi mi się w bardzo dobrej cenie. Dodatkowo brakowało mi w denonie przejścia sygnału 4k. A dzięki Wam mam w zestawie sub magnat 302.

Chciałbym wymienić głośniki 5.0 z moich obecnych Eltax Monaco na coś lepszego. Same eltaxy i tak z tym amplitunerem sony grają dużo lepiej niż z denonem x1000.

Szukam głośników używanych w dobrych pieniądzach do ok. 1200 zł. W oko wpadły mi głośniki jamo s606 oraz wharfedale obsidian. Podobaja mi się wizualnie, przód black piano i maskownica od połowy głośnika. 

Znalazłem info, że kolumny frontowe wharfedale mają 4 Ohm, natomiast mój amplituner obsługuje 6-16 ohm. Czy to je dyskwalifikuje?

Które będą lepszym wyborem? A może coś jeszcze innego?  proszę o wskazówki i dziękuję za zainteresowanie tematem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, JaZz napisał:

O panie... Jak długo masz ten tv? 

+ inne zawieszki 👍

Jakby kiedyś Ci pokazywał że nie ma neta i będziesz pewny że jest to wejdź w ustawienia > data i godzina > zmień tam z jednej opcji na drugą i spowrotem. Na koniec restart tv w ustawienia > informacje > uruchom ponownie 

:D

P.S. Nienawidzę go 🤣

Już miałem ten problem z netem :). Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych (żegnajcie wszystkie hasła) i dalej nie było neta. Później znalazłem stosowne rozwiązanie.

Natomiast po ostatniej aktualizacji problem już nie występuje. Ja przeprowadziłem kalibrację tego tv i jestem bardzo z niego zadowolony. Jedyne co mnie wkurza to napisy na netflixie przy dolby vision.

 

A odnośnie doboru kolumn coś może podpowiesz ;)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jamo lepiej sobie odpuść jeśli chciałbyś wykorzystywać kolumny także do słuchania muzyki i koniecznie posłuchaj Quadral 6500le lub Pylon Audio Pearl 25 ale w tym przypadku wyjdziesz na pewno poza zakładany budżet i musiałbyś stopniowo rozbudowywać system. Jeśli chciałbyś uzyskać cieplejsze brzmienie to polecam jeszcze zwrócić uwagę na Polk Audio T531. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jamo lepiej sobie odpuść jeśli chciałbyś wykorzystywać kolumny także do słuchania muzyki i koniecznie posłuchaj Quadral 6500le lub Pylon Audio Pearl 25 ale w tym przypadku wyjdziesz na pewno poza zakładany budżet i musiałbyś stopniowo rozbudowywać system. Jeśli chciałbyś uzyskać cieplejsze brzmienie to polecam jeszcze zwrócić uwagę na Polk Audio T531. 

Cześć, dzięki za odpowiedź.
Serio te jamo sa takie złe? Najlepiej mi wizualnie odpowiadają szczerze mówiąc. Ale jak ma byc niewielka różnica między eltax monaco, a nimi to zrezygnuję.

A co myślisz o tych wharfedale obsidian?

NIe ukrywam, że na początek myślałem o kupnie kolumn z drugiej ręki. Wolałbym jeśli już to dołożyć te 500 zł, ale dalej kupić używane, ale z wyższej półki. Można wyrwać naprawdę niezłe kąski.

Brzemienie, które chciałbym uzyskać, to ciepły dźwięk, miękki nie dudniący bas - myślę że magnat 302a uzupełni brakujący dół. Dobrze jak by góra nie była jakaś jazgotliwa, a środek był słyszalny.

Już i tak słyszę dużą poprawę na tych eltax monaco, po zmianie denona x1000 na sony dn1080. W trybie pure direct te eltaxy mają dla mnie zupełnie nowe brzemienie i potrafią nieźle puknąc, gdzie pod denonem  grały bardzo płasko.

 

Proszę jeszcze o odniesienie się do sprawy tych omów, czy głośniki 4omowe są bezpieczenie do amplitunera 6-16ohm?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe porządne jak na moją kieszeń, ale myslę już o 3-4 tys za kolumny przednie.

Na razie jednak wracając do bieżącego tematu - kupiłem wczoraj te obisdiany. Na żywo wyglądają dużo lepiej niż na zdjęciach i grafikach. Ciężkie cholerstwo, na 3 pięterko bez windy wnosiłem, to wagę doceniłem :). Podłączyłem na razie tylko fronty, posłuchałem cichutko, bo już córa spała. Ogólnie doznałem szoku, przeskok z tych eltaxów na te obisdiany to jest wg mnie miazga. I tak uważam, że eltaxy pod tym sony dawały z siebie dużo więcej niż z denonem x1000. Dzisiaj podłącze resztę i może jak mi się uda zostać samemu w domu to skorzystam z mikrofonu kalibracyjnego. Ogólnie jestem jak na ten moment bardzo zadowolony zarówno z amplitunera jak i z zakupu tych wharfedale, Mam nadzieję, że im dalej to będzie tylko lepiej.

Dzięki za odwiedzenie mnie od zakupu Jamo, nie wiem skąd mi się wzieły te Jamo w głowie - wszędzie w sumie na nie narzekają.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...