Skocz do zawartości

Jaki amplituner cyfrowy stereo do 2500zl


AudioStereoBeginner

Recommended Posts

Witam, jestem tu nowy. Przymierzam się do zakupu zestawu cyfrowego tylko jeszcze rozważam jakie kolumny dobrać. Mój typ amplitunera to Marantz MCR612 i chciałbym nieduże kolumny np. Dali Lektor 2 lub 3. Czy taki zestaw będzie dobry czy moze jakaś alternatywa sensowna ? Za kolumny (używane ) chciałbym wydać max 1000zl. Amplituner cyfrowy do 2500zl koniecznie z CD i radiem. Będę wdzięczny za wymianę doświadczeń, sugestie. Pozdrawiam audio forumowiczów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie 6x4m myślałem rozstawić kolumny po dłuższym boku (jaka optymalną odległość między kolumnami ?) Na podstawkach na wysokości 90cm od podstawy? Płyt mam nie dużo (w między czasie się porysowała znaczna część) ale będę też sukcesywnie dokupować. Myślę o Spotify i innych radiach internetowych. Słucham metalu, progressive rock, rock, blues. Metallica, Dream Theater, Steven Wilson, Riverside, Dżem ale także Pink Floyd, Kazik czy Steve Vai ( lubię gitarowch wirtuozów ). Raczej podłogowych kolumn nie planuję bo nie będę słuchał bardzo głośno, jakość ma dla mnie znaczenie.

31 minut temu, lysyrafal napisał:

Czy ma to być jeden segment tak w/w czy może być mały zestaw dzielony, kolumny podstawkowe 

budżet 3.5k, obojętne czy dzielony czy nie, raczej mały zestaw dlatego ten Marantz mi się podoba, kolumny podstawkowe. Muzyka dość wszechstronna, oprócz disco polo prawie wszystko ;)

 

 

36 minut temu, lysyrafal napisał:

Witam,

Podaj wielkość pomieszczenia, jakiego brzmienia oczekujesz, jakiej muzyki słuchasz?

Czy ma to być jeden segment tak w/w czy może być mały zestaw dzielony, kolumny podstawkowe czy podłogówki, budżet do 4K?

Pozdrawiam!

Oczekuję brzmienia wyważonego, bez nadmiernej ekspozycji basu czy sopranu, w przeszłości na prostej mini wieży Panasonic tryb Rock lub Cheavy Metal ale także Clear, jeśli chodzi o korekcję, był dla mnie w sam raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AudioStereoBeginner napisał:

Pomieszczenie 6x4m myślałem rozstawić kolumny po dłuższym boku (jaka optymalną odległość między kolumnami ?) Na podstawkach na wysokości 90cm od podstawy?

Rozstaw między kolumnami to od 2m do 3m, ale obowiązuje tutaj zasada trójkąta równobocznego bo dochodzi jeszcze miejsce odsłuchowe.

Podstawki w zależności od wysokości kolumn ponieważ głośniki wysokotonowe powinny znaleźć się na wysokości uszu jak siedzisz.

Marantz MCR612 jest dość drogi i w tym budżecie będzie ciężko o nowe kolumny podstawkowe do niego ewentualnie jakieś używki.

Samo brzmienie ma być neutralne czy nawet spokojne to trzeba szukać kolumn o takiej charakterystyce dlatego, że z elektroniki dużego wyboru nie masz.

Dla samego brzmienia systemu bardzo ważna jest akustyka pomieszczenia także przed ostatecznym zakupem warto wypożyczyć zestaw do domu i posłuchać.

Zestawy do odsłuchu z większymi monitorami ze względu na pomieszczenie i ich charakterystykę, ale trochę ponad budżet: 1) ZESTAW  2) ZESTAW

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...