Skocz do zawartości

Prośba o pomoc: Denon AVR-X540BT - jaki zestaw 5.0 ?


Maciek74

Recommended Posts

Witam serdecznie i prosze o pomoc w temacie doboru kolumn do Denon AVR X540 Bt.W wątku na forum(z 2017 r) sa podane 3 propozycje(Magnat,Quadral Quinas 6500 i Taga 606 V3)pytanie czy od 2017,kiedy byla duskusja ,cos sie zmienilo czy nadal te 3 propozycje sa najlepsze?

Dodam, ze skłaniam sie do Quadral Quintas 6500 LE 

 

Krotko moje warunki, możliwości i potrzeby:

Budżet na kolumny 1500 zł (Mam juz Subwoofer Magnat 302a) 

Salon ok.40m2(prostokat 5mx8m),sprzet i kolumny wolnostojace beda ustawione w ok.1/3 dlugosci dłuższej ściany salonu czyli odpowiednio front pierwszy 2 metry od rogu pokoju i drugi front ok.2 metry dalej (mniej więcej w połowie długości ściany. Fronty mogą być oddalone od ściany ok.25 cm

Aktualnie do rzeczonego Denona podłączone mam:

- Tonsil Sub.Sat 1.1

- Magnat 302A.

Jestem względnie zadowolony z jakości ale wierze,ze może być lepiej z Waszymi propozycjami i bez konieczności wygranej w lotto. 

Największy dotychczasowy sukces to wstępna akceptacja projektu przez żonę i zakup ww suba Magnata (zresztą wg opinii i wskazań na forum)

Co ważne całość ma być wykorzystywana w połowie do kina i stereo.Nie jestem audiofilem lecz przy "zadowolonym" uchu automatycznie sie usmiecham no i odroźnię dzwięk z boomboxa od tego z kolumn

Oddzielny temat to muzyka w stereo - tu rozważam wykorzystać jeszcze stary amplituner ITT 8033 przez "preout" jako koncowkę mocy -jesli dobrze doczytałem w necie ale to chyba nie ten wątek i może ostatecznie nie będzie to potrzebne bo jakość mnie zadowoli?)

Jeśli czegoś nie dopisałem to proszę mnie uświadomić 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nic się nie zmieniło. :)

Quadral do tego amplitunera jest ok

Z czasem do tych 40 metrów pomyśl po prostu o drugim subie Magnata i juz.

Piotr

 

Piękne dzięki za rzeczową i krótką odpowiedź, która powoduje że jeszcze przed świętami jest szansa na odpalenie kompletu.

A jeśli chodzi o Magnata, to już przy tym jednym - jak jest odpowiedni utwór i głośność - szkło dzwoni w witrynce :)  więc strach pomyśleć co będzie jak wstawię drugi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...