Skocz do zawartości

Sprzęt stereo opinie


mihash

Recommended Posts

Cześć, przymierzam się do zakupu pierwszego zestawu stereo. Jestem już po objazdówce lokalnych sklepów i szukam porady, co wybrać.

Pomieszczenie salon otwarty 70m2, miejsce odsłuchowe ok połowa tej powierzchni. Kolumny mogę odsunąć od ściany na max 30cm.

Dotychczasowe propozycje sprzedawców, które miałem okazję posłuchać i mam dylemat, czy dadzą radę z moim pomieszczeniem:

Heco Aurora 700

Pylon Saphire 31

Monitor Audio Bronze 200

Niestety nie mieli na miejscu kolumn, które mnie interesowały Dali Oberon 5. 

Ampli Yamaha d303 (dawał radę z powyższymi) albo Denon. 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Aha, budżet między 4 a 6 tyś. Wiadomo, im mniej tym lepiej 😉

Dzięki za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne z tych kolumn tam nie zagrają!

Gdzie usłyszałeś te porady, bo to temat trzeba zmienić na omijajcie salony...

70m to Aurora 1000 i Bronze 500 czy Oberon 9 a i tak nie wiem czy nie będzie to musiało być wsparte subem do stereo.

Z jakiej odległości będziesz ich słuchał?

Czy rozważałeś sprzet używany?

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym sprzęt nowy, bo oglądałem używany, ale nie znam się na tym i obawiam się wtopy. 

Słuchamy różnej muzyki, rap, ostry Rock, techno czy pop, każdy w rodzinie coś innego. 

Muzyka zawsze gra gdzieś w tle, zasada trójkąta do odsłuchu raczej nie wchodzi w grę 😉

Te 70m2 to większość parteru, otwarta przestrzeń, ale ta stricte odsłuchowa to połowa tego rozmiaru. 

11 godzin temu, S4Home napisał:

Żadne z tych kolumn tam nie zagrają!

Gdzie usłyszałeś te porady, bo to temat trzeba zmienić na omijajcie salony...

70m to Aurora 1000 i Bronze 500 czy Oberon 9 a i tak nie wiem czy nie będzie to musiało być wsparte subem do stereo.

Z jakiej odległości będziesz ich słuchał?

Czy rozważałeś sprzet używany?

 

Piotr

 

W kilku sklepach takie porady, na Śląsku 🤷‍♂️

20 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Jakie masz wymagania co do elektroniki, co ma być źródłem dźwięku? Pomieszczenie jest duże, celowałbym raczej w coś pokroju Audiosymptom i8. Jakiej słuchasz muzyki?

Pozdrawiam,

Michał

Tu mam zagwozdkę, bo z początku chciałem Yamahe 303d, żeby więcej kasy przeznaczyć na kolumny, a potem patrzyłem w kierunku modelu 803d albo Denona drh 800h.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mihash napisał:

Tu mam zagwozdkę, bo z początku chciałem Yamahe 303d, żeby więcej kasy przeznaczyć na kolumny, a potem patrzyłem w kierunku modelu 803d albo Denona drh 800h.

W takim razie zdecydowanie namawiam Cię na zestaw Yamaha R-N803 z Audiosymptom i8. To zestaw stworzony do dynamicznego grania, dobrze sprawdzi się w tak dużym pomieszczeniu i w muzyce jaką lubisz. 8 calowe woofery robią robotę. Poczytaj opinie o tych kolumnach. W budżecie też się mieścisz :)

pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

W takim razie zdecydowanie namawiam Cię na zestaw Yamaha R-N803 z Audiosymptom i8. To zestaw stworzony do dynamicznego grania, dobrze sprawdzi się w tak dużym pomieszczeniu i w muzyce jaką lubisz. 8 calowe woofery robią robotę. Poczytaj opinie o tych kolumnach. W budżecie też się mieścisz :)

pozdrawiam,

Michał

Dzięki Michał. Właśnie czytam, jeden ze sklepōw oferuje je za 2800 zł para, i dają 30 dńi na odsłuch w warunkach domowych, a w razie niezadowolenia można zwrócić. Spoko opcja, bo w lokalnych sklepach takich nie spotkałem. Bardzo ciekawy zestaw. Dzięki ✌️

 

Apropos ww. Aurora 1000, to słuchałem serię 700 na Denonie i Yamahe 303d, dla mnie brzmiały idealnie, żaden dźwięk nie był faworyzowany, podobało mi się brzmienie przy RATM Killing in the name of, Disclosure Tondo czy xxxtentacion Sad!. Więc jeśli seria 1000 zagra lepiej to mógłbym ślepo w to iść. 

Sąsiad ma Oberony 7, na salonie ponad 40 m2, grają doskonale. Ampli jakiś Pionieer, raczej tańsza półka. 

Edytowano przez mihash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mihash napisał:

Apropos ww. Aurora 1000, to słuchałem serię 700 na Denonie i Yamahe 303d, dla mnie brzmiały idealnie, żaden dźwięk nie był faworyzowany, podobało mi się brzmienie przy RATM Killing in the name of, Disclosure Tondo czy xxxtentacion Sad!. Więc jeśli seria 1000 zagra lepiej to mógłbym ślepo w to iść. 

Nie wiem jakiego modelu Denona słuchałeś, ale w/w Yamaha nie obsługuje kolumn o niskiej impedancji i przy głośniejszym graniu może się wyłączać. Weź też pod uwagę, że w salce odsłuchowej są całkiem inne warunki akustyczne niż w domu i brzmienie systemu będzie inne szczególnie w tak dużym pomieszczeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lysyrafal napisał:

Nie wiem jakiego modelu Denona słuchałeś, ale w/w Yamaha nie obsługuje kolumn o niskiej impedancji i przy głośniejszym graniu może się wyłączać. Weź też pod uwagę, że w salce odsłuchowej są całkiem inne warunki akustyczne niż w domu i brzmienie systemu będzie inne szczególnie w tak dużym pomieszczeniu.

No mam tego świadomość, że w domu sprzęt zagra zupełnie inaczej. Denon model drh 800. Aurora 700 słyszałem na tym Denonie i Yamaha 803d. Na 303 słuchałem Pylon Saphire 31 bodajże oraz Magnat 1500, ale nie na pełną moc, w porywach na połowę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz duże pomieszczenie, potrzebujesz wydajny amplituner i mocne kolumny. Wydaje mi się, że najlepszą opcją w założonym budżecie będzie Yamaha R-N803D, która świetnie sprawdzi się w połączeniu z Heco Aurora 1000. Jeśli lubisz mocne, bardzo energiczne i szybkie granie, spójrz na zestaw Yamaha z Polk Audio S60E lub z Audiosymptom i8. Natomiast jeśli możemy trochę przekroczyć budżet, spójrz na pakiet z Q950 lub Monitor Audio Bronze 500.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy oraz porownania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2020 o 19:24, Q21 napisał:

Masz duże pomieszczenie, potrzebujesz wydajny amplituner i mocne kolumny. Wydaje mi się, że najlepszą opcją w założonym budżecie będzie Yamaha R-N803D, która świetnie sprawdzi się w połączeniu z Heco Aurora 1000. Jeśli lubisz mocne, bardzo energiczne i szybkie granie, spójrz na zestaw Yamaha z Polk Audio S60E lub z Audiosymptom i8. Natomiast jeśli możemy trochę przekroczyć budżet, spójrz na pakiet z Q950 lub Monitor Audio Bronze 500.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy oraz porownania.

 

Dnia 18.12.2020 o 21:01, Na Temat Audio napisał:

W takim razie zdecydowanie namawiam Cię na zestaw Yamaha R-N803 z Audiosymptom i8. To zestaw stworzony do dynamicznego grania, dobrze sprawdzi się w tak dużym pomieszczeniu i w muzyce jaką lubisz. 8 calowe woofery robią robotę. Poczytaj opinie o tych kolumnach. W budżecie też się mieścisz :)

pozdrawiam,

Michał

 

Dnia 18.12.2020 o 08:19, S4Home napisał:

Żadne z tych kolumn tam nie zagrają!

Gdzie usłyszałeś te porady, bo to temat trzeba zmienić na omijajcie salony...

70m to Aurora 1000 i Bronze 500 czy Oberon 9 a i tak nie wiem czy nie będzie to musiało być wsparte subem do stereo.

Z jakiej odległości będziesz ich słuchał?

Czy rozważałeś sprzet używany?

 

Piotr

 

Panowie, dziękuję za odzew. Chciałem prawdę mówiąc wydać mniej kasy niż więcej, ale widzę, że będzie ciężko zmieścić sie w tym budżecie w dolnym przedziale. 

Czy ten model Yamahy 303d naprawdę jest tak słaby, że nie można go zestawić z polecanymi przez Was kolumnami?

Załączyłem rzut salonu, może to da lepszy obraz sytuacji. Na allegro można znaleźć kolumny marki STX, czy to jest dobry sprzęt?

salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na prawdę jest taki słaby.

Powiem Ci tak.

Albo minimum RN803 albo AS 701 + WXAD 10 nawet lepiej + Aurora 1000. Albo na razie daj sobie spokój. Wiem że chcesz to zrobić tańszym kosztem ale to nie tędy droga.

Po prostu dozbieraj i kup coś sensownego. To i tak nie jest wysoka klasa. Ale zacznie mieć sens. Zacznie to po prostu grac.

Zrobisz co zechcesz bo to Twoje pieniądze oczywiście.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...