Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Jestem tu nowy i kupiłem pierwszy w swoim życiu zestaw kina domowego. Jestem zielony jeśli chodzi o audio. Kompletnie nie wiem jakie wybrać kable. Nie chcę przepłacać. Myślałem o kablach audioquesta ale wyszło mi prawie 700 zł. Szukam tańszej alternatywy. Nie wiem czy zauważyłbym rożnicę, między kablem za 5 zł a 40 zł za metr... skoro nie usłyszę różnicy to wolę nie przepłacać. 

Sprzęt jaki kupiłem:

Yamaha RX-V485 oraz głośniki

Heco Victa Prime 702 + 202 + Center 102

Kable do przednich mają być czterożyłowe a do reszty dwużyłowe. 

Pozdrawiam

 

Screenshot_20201217-224318_Chrome.jpg

Screenshot_20201217-224225_Chrome.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

@Bogusław Kożyczkowski a tak z ciekawości , w Swoich Heco , " grasz" na fabrycznych zworkach , czy wymieniłeś na kabelki ?

 

Oryginał. To jakaś posrebrzana miedz, ale z kablami od wzmacniacza podłączam się pod gwizdki. Kiedyś sprawdzę, czy można to poprawić zamiennikiem, bo jak pisze Piotrek, im lepszy model Heco tym lepsze łączniki, więc nie ma pospiechu, a na radykalną poprawę zamiennikiem 20cm drutu nie liczę.

Sorry za mój spam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomek4446 napisał:

Po co ?

Bo tak mi ktoś doradził🙄

10 godzin temu, Kubakk napisał:

Kup zwykłe kable z prawdziwej miedzi ~5zł/m^2 i zepnij system - u mnie na 5 poszło z 40m kabla także nie ma co przepłacać ;)

Super o to mi chodziło :) podjadę w takim razie i kupię jakieś miedziane i tyle. A jak z końcówkami?  Też jakieś budżetowe? Nie ma co szaleć no nie? 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ..  temat założony, tylko po to by ktoś potwierdził, że "nie ma co szaleć"

I tak rodzą się kolejne mity, nie słyszałem, nie sprawdziłem ... ale już wiem, że nie warto.

a faktem jest, że do Yamaha na pewno nie kable Audioquest. tylko Molodika

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest że....

17 godzin temu, Kubakk napisał:

Kup zwykłe kable z prawdziwej miedzi ~5zł/m^2 i zepnij system - u mnie na 5 poszło z 40m kabla także nie ma co przepłacać ;)

I to jest wystarczajace w zupełności. Jednak gdy juz sie osłuchasz z dzwiekiem, a wciąż bedziesz chciał coś zmienić mozesz spróbować wymienic w pierwszej kolejnosci w frontowych i tu można wziąść pod uwage propozycje...

 

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

 faktem jest, że do Yamaha na pewno nie kable Audioquest. tylko Molodika

Chociaz podczas ogladania filmów na tzw. Kinie domowym gdzie głównie mamy doczynienia z dialogami plus jakies tam efekty trudno jest docenić wpływ kabla głośnikowego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 nie siej defetyzmu , nie ważne, czy kino , czy stereo porządek musi być. Nie schodziłbym poniżej Chorda Signature , a i masz rację centralny jest najważniejszy , tu już mamy poziom absolutnego minimum w postaci Transparent Audio 5 generacji.  / zawsze mnie kusi na AVS by zabrać swoje druty i poprosić o przepięcie z takiego Transparenta. Ciekawe , czy Wilsony Alexia 2 zagrałyby na takim Beldenie za 21 zł/m , czy zapanowałaby cisza ? :) /

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

I to jest wystarczajace w zupełności. Jednak gdy juz sie osłuchasz z dzwiekiem, a wciąż bedziesz chciał coś zmienić mozesz spróbować wymienic w pierwszej kolejnosci w frontowych i tu można wziąść pod uwage propozycje..

To słuszne podejście do tematu, ale trzeba brać pod uwagę, żeby "później" nie płacić drugi raz, bo jak to mówią "chytry traci dwa razy" . Heco przy dwóch nisko tonowych głośnikach trochę prądu pragnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław , a co ma za znaczenie w kontekście kabla ile prądu potrzebują nisko tonowe ? Przy takim prądzie jaki jest przesyłany ze wzmacniacza do kolumny to 0,75 mm2 byłby, aż nadto. Mam Kodę gdzie na kanał jest 2x 7 żył o przekroju 1,75mm2 każda , i np. Beldena gdzie mamy 2 x 1,5 mm2. W myśl Twojej teorii to Belden jest za cienki , dosłownie i w przenośni :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

hehe ..  temat założony, tylko po to by ktoś potwierdził, że "nie ma co szaleć"

I tak rodzą się kolejne mity, nie słyszałem, nie sprawdziłem ... ale już wiem, że nie warto.

a faktem jest, że do Yamaha na pewno nie kable Audioquest. tylko Molodika

No niestety ale taka prawda :) Nie chcę kupić za dobrych kabli na ten sprzęt :P skoro i tak nie wykorzystam ich potencjału , wolę kupić coś dużo tańszego  jeśli za jakiś czas stwierdzę ,że to nie to to kupię lepsze kable. 

 

12 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Prawda jest że....

I to jest wystarczajace w zupełności. Jednak gdy juz sie osłuchasz z dzwiekiem, a wciąż bedziesz chciał coś zmienić mozesz spróbować wymienic w pierwszej kolejnosci w frontowych i tu można wziąść pod uwage propozycje...

 

Chociaz podczas ogladania filmów na tzw. Kinie domowym gdzie głównie mamy doczynienia z dialogami plus jakies tam efekty trudno jest docenić wpływ kabla głośnikowego

Taki jest plan . Dziękuję wszystkim za porady , rozjaśniliście mi bardzo temat. W poniedziałek lecę do sklepu . Pomyślę też o tej melodice. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...