Skocz do zawartości

nowe stereo


Grzegorz Szymborski

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem na etapie kupna nowego stereo . Myślę że tak do 6 tys. Słucham głównie rocka , mocne uderzenie. Myślałem o   Yamaha R-N803D + Audiosymptom i8 , albo 

Yamaha R-N803D + Heco Aurora 700 . Audiosymptom i8 słuchałem z Yamaha R-N303d i nawet dobrze było , ale dupy nie urywa . Może z N-R803 będzie naprawdę fajnie. 

A jak brzmią heco ? Basu podobno dużo i średnie ok , a jak sopranik w nich gra , bo lubię jak cyka. Tylko nie do bólu uszu .

Pomieszczenie to salon połączony z kuchnią i przedpokojem ponad 30m2 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Mam Heco z tą Yamaszka.Dupy absolutnie nie urywa a nawet jej nie przygryza....Do rocka się nie nadaje.To dobre kolumny ale nie do RN803D.Juz sam szukam dobrego wzmacniacza do tych kolumn bo nawet Rotel RA04 jest dla nich za słaby.Do innych gatunków muzycznych może być dobrze ale do rocka zdecydowanie NIE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, seba3002 napisał:

Dla mnie strona wizualna jest równie ważna jak dźwięk. Wg mnie słuchanie czegoś, czego wygląd nam nie odpowiada to średnia przyjemność. 

Zawsze możesz zrekompensować wygląd wypożyczeniem z "branży" ładnej dziewczyny. Podniesie atrakcyjność słuchania oczami🤣😭😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat ten marantz w ogóle nie podszedł. Zbyt jasno, tak technicznie, tranzystorowo, za mało dociążenia. Ale oczywiście posłuchaj jak masz możliwość. Jeden widzi na obrazie wschód a inny zachód słońca. Tak to działa w audio.

 

Jeśli lubisz energiczne granie z pewnym efekciarskim podbiciem pasm to propozycja wyżej czyli klipsch to dobry wybór. Ale szukaj serii RP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzegorz Szymborski napisał:

Myślałem nad wzmacniaczem i tunerem , bo radia słucham dużo. Tylko że to będzie kloc na szafce, a amplituner to tylko jeden element . 

Mam jeszcze jeden amlituner na oku Marantz NR 1200 . Co o nim sądzicie ?

Wiesz radio FM dzisiaj coraz gorzej odbiera i sama jakość też pozostawia wiele do życzenia. Do wzmacniacza możesz dokupić mały odtwarzacz sieciowy i masz radio jakie chcesz. Co do w/w amplitunera to ma słaby bas oraz ostrą górę także nawet nie warto go słuchać. Przemyśl na spokojnie to Ci napisałem oraz zastanów się jeszcze nad kolumnami podstawkowe lub podłogówki?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, T Z6 napisał:

Mam Heco z tą Yamaszka.Dupy absolutnie nie urywa a nawet jej nie przygryza....Do rocka się nie nadaje.To dobre kolumny ale nie do RN803D.Juz sam szukam dobrego wzmacniacza do tych kolumn bo nawet Rotel RA04 jest dla nich za słaby.Do innych gatunków muzycznych może być dobrze ale do rocka zdecydowanie NIE.

RA 06 spokojnie wystarczy wtedy z czterema literami może być bardzo ciekawie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz jest duzo słabszy. I gra jednak bardziej charakterystycznym dźwiękiem niż 803. W sensie specyficznym.

Pomysł na monitory i suba byłby ok gdyby nie budżet. Początkowo może Ci się wydać że to jest ok. Ale z czasem przestanie Ci się podobać ten dzwiek. Za dobry sub do stereo musisz dać na prawdę sporo.

Im szybciej pójdziesz na odsłuch tym lepiej.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Grzegorz Szymborski napisał:

Kolumny na pewno podłogowe, o podstawkowych to tylko małe przemyślenia były. A z tym radiem to masz rację Łysyrafał . Właśnie testuję mały i tani odtwarzacz sieciowy i jest fajnie , myślę że jakiś markowy sprawdzi się na pewno lepiej . 

Podaje co w tym budżecie warto odsłuchać zgodnie z preferencjami muzycznymi:

Odtwarzacze: Yamaha WXAD-10 lub Audio Pro Link 1

Wzmacniacze: Yamaha A-S701 lub Denon PMA-800NE

Kolumny: Klipsch R-820F lub Klipsch R-620F

Seria kolumn Klipsch w wersji RP z głośnikami o tej samej średnicy jest droższa odpowiednio: Klipsch RP-8000F oraz Klipsch RP-6000F

Znajdą się osoby które powiedzą, że wyżej zaproponowana seria R jest dedykowana do kina domowego jako fronty. Jest wiele takich kolumn, ale też z powodzeniem dają sobie radę w systemie stereo choć wyższa seria lepiej się do tego nadaje. Warto również zadbać o przyzwoite okablowanie do zestawu, ale bez przesady oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprzęt w domu . Yamaha rn830 + heco aurora 700 i klipsch r820f . 

Wrażenia mieszane . Heco wcale dużo basu nie mają , ale bardzo niski . Za to sopranu w sam raz . No i fajny środek. 

Klipsch , no tu wysokich i średnich ogromna ilość, basu mało ale więcej niż heco. Mało to mam na myśli że do tej ilości wysokich i średnich . 

I jest problem które wybrać. Jak pierwsze tak i drugie dobrze grają ale,,, no właśnie jest pewny niedosyt . 

Trochę jestem zawiedziony samym amlitunerem . Spodziewałem się większej mocy .

Do środy kolumny mam wypożyczone może się na któreś zdecyduję. 

      

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem klipscha r620f jak i Audiosymptom i6 i szczerze powiedziawszy basu mi tam nie brakowało. Powiedziałbym nawet, że jest go tam całkiem sporo 🙂. Heco nie znam, ale z tego co czytam i pamiętam z wizyty u kolegi dość dawno, to te kolumny też basu mają pod dostatkiem. Może kolumny nie wygrzane a może akustyka kuleje? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...