Skocz do zawartości

nowe stereo


Grzegorz Szymborski

Recommended Posts

Z Heco na pewno można wyciągnąć coś więcej.

Ale sprawdżmy to dokładnie.

Ile ma sprzet? Czy to nowe?

Zrobiłeś kalibrację ? Zmienia się coś?

Góra w Klipsch będzie Cie atakować coraz bardziej i jeśli te kolumny zostawisz to one wylądują na OLX za pół roku na wiosne/lato. Ten model jest po prostu kinowy.

Ewentualnie jeśli obie nie spasowały to testuj dalej QA 3050 albo ELAC F6.2

Jeszcze te sprawdź.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nie sprawdziłem , kurde , dzięki 

Już sprawdzone , było 8 om lub więcej . Dałem na 4 do 8 , ale czy to coś zmieni ?

Panie Piotrze sprzęt nowy . Kalibracji jeszcze nie robiłem , jutro się tym zajmę . Tylko że Heco już w kartonach . Ale mam czas do popołudnia .  

Edytowano przez Grzegorz Szymborski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak DRA przepraszam, 

Z tym ampli jest lepiej i dużo więcej basu , chyba za dużo. Ale wydaje mi się że jak wy to nazywacie "scena" w 803 jest lepsza. Chodzi mi o środek,  jest taki fajny, jakby bardziej stereo. Nie Nie wiem jak to opisać , nie chcę tu głupot pisać , bo przeczyta taki jak ja laik i złe wnioski wyciągnie . 

Ampli mam do niedzieli , posłuchamy zobaczymy .

Edytowano przez Grzegorz Szymborski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz Szymborski Dobry jesteś widzę, że twardo stawiasz na amplituner stereo ok rozumiem. Yamaha jest żywsza, szybsza, bardziej szczegółowa z zaznaczonymi skrajami pasma, a Denon spokojniejszy z wyrazistym basem i średnicą oraz wycofaną górą pasma. Jeżeli chodzi o stereo to w przypadku tych dwóch amplitunerów ten pierwszy wypada znacznie lepiej. Warto może posłuchać jakiegoś wzmacniacza tak na próbę i sam sprawdzisz czy brzmienie systemu jest lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach. 

Denon dzisiaj wrócił do sklepu. Po dłuższym słuchaniu moim skromnym zdaniem ma za dużo basu . Dobrze wychodzi na pierwsze kilka utworów jednak słuchając go dużo ten bas zaczyna przeszkadzać [chyba że ja już jestem taki stary , bo kiedyś to bym był w niebie ]. 

Wróciły do mnie heco 700 . Dam im drugą szansę. Ale mam do was jeszcze jedno pytanie, bo są jeszcze heco 1000 . Droższe ale dam rade dołożyć. Czy warto dopłacać i je brać.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Heco 1000 grają znacznie lepiej. Ale musiał byś mieć duzo lepsze zasilanie pod nie.

Pod niektórymi niższymi modelami elektroniki, te kolumny grają bardzo podobnie do 700tek.

Piotr

Witam. 

Czy to znaczy że 803d jest za słaby pod Aurorę 1000? Dobrze zrozumiałem? 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu dniach odsłuchu zdecydowałem na 803 i Klipsch R-820F . Heco są eleganckie ale jakoś bardziej podeszły mi klipsch . 

Łysyrafał proponowałeś wzmacniacz zamiast ampli. Poszukam coś z używanych bo już budżet przekroczyłem , ale jeszcze doskrobię trochę [może mnie żona nie zabije] . Proszę jeszcze o sugestię względem tego wzmacniacza . Myślę że do 1 tyś mogę wydać , będzie mniej to lepiej .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2020 o 23:14, T Z6 napisał:

Mam Heco z tą Yamaszka.Dupy absolutnie nie urywa a nawet jej nie przygryza....Do rocka się nie nadaje.To dobre kolumny ale nie do RN803D.Juz sam szukam dobrego wzmacniacza do tych kolumn bo nawet Rotel RA04 jest dla nich za słaby.Do innych gatunków muzycznych może być dobrze ale do rocka zdecydowanie NIE.

Zobacz sobie Arcama SA20. Podczas odsłuchu był genialny z kawałkami rockowymi. Ewentualne braki basu trzeba korygować źródłem i kablami.
 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, renoxd napisał:

Zobacz sobie Arcama SA20. Podczas odsłuchu był genialny z kawałkami rockowymi. Ewentualne braki basu trzeba korygować źródłem i kablami.
 

Po co mi Arcam czy inne badziewie?Kupilem maluszka chinskiego SMSL Q5 i dupe urywa😁.Nie zamierzam wiecej wydawac kasy na tak zwane audiofilskie zabawki ktore nie nadaja sie do niczego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mrasin napisał:

Witam. 

Czy to znaczy że 803d jest za słaby pod Aurorę 1000? Dobrze zrozumiałem? 

Pozdrawiam 

Nie. Nie do końca. Ale moim zdaniem RN 803 jest bardzo dobrze dobrany pod 700tki.

W 1000 kach trzeba czegoś z dociążeniem w dole pasma. Może większym. Klienci wybierają takie połączenie bo trzeba przyznać że 803 jest niezwykle udanym modelem.

Ale po prostu może być lepiej. Na pewno jeśli chcesz wykorzystać potencjał 1000czek.

No kolega TZ6 widać uwielbia tego SMSL i ma do tego prawo!

 Ja bym zdecydowanie wybrał Arcama SA 20 :)

12 godzin temu, Grzegorz Szymborski napisał:

Po wielu dniach odsłuchu zdecydowałem na 803 i Klipsch R-820F . Heco są eleganckie ale jakoś bardziej podeszły mi klipsch . 

Łysyrafał proponowałeś wzmacniacz zamiast ampli. Poszukam coś z używanych bo już budżet przekroczyłem , ale jeszcze doskrobię trochę [może mnie żona nie zabije] . Proszę jeszcze o sugestię względem tego wzmacniacza . Myślę że do 1 tyś mogę wydać , będzie mniej to lepiej .

Do tych ostrych Klipsch używany Harman, Pioneer ewentualnie Denon.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Grzegorz Szymborski napisał:

Łysyrafał proponowałeś wzmacniacz zamiast ampli. Poszukam coś z używanych bo już budżet przekroczyłem , ale jeszcze doskrobię trochę [może mnie żona nie zabije] . Proszę jeszcze o sugestię względem tego wzmacniacza . Myślę że do 1 tyś mogę wydać , będzie mniej to lepiej .

Miałem na myśli wzmacniacz zamiast tego amplitunera, który kupiłeś i wtedy można by kupić coś fajnego za te pieniądze. Może na razie odpuść i ciesz się muzyką, a za jakiś czas będziesz więcej wiedział czego dokładnie brakuje Ci w brzmieniu systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś moje Heco ponownie podłączyłem do yamaszki i dziwna rzecz.Graja z yamaszka zdecydowanie lepiej niż wcześniej. Być może mały chińczyk porządnie kolumny wygrzał bo wciąż one są niemal nowe(jakiś miesiąc z górka nie pamiętam dokładnie) i teraz Heco grają świetnie i z maluchem i z dużym sąsiadem 😁.Innego wyjaśnienia nie widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, T Z6 napisał:

A ja dziś moje Heco ponownie podłączyłem do yamaszki i dziwna rzecz.Graja z yamaszka zdecydowanie lepiej niż wcześniej. Być może mały chińczyk porządnie kolumny wygrzał bo wciąż one są niemal nowe(jakiś miesiąc z górka nie pamiętam dokładnie) i teraz Heco grają świetnie i z maluchem i z dużym sąsiadem 😁.Innego wyjaśnienia nie widzę.

Trzeba mniej pić do odsłuchów ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JaZz napisał:

Moje 700tki wygrzewały się koło 200h 

Moje grają po 6-7 godzin codziennie więc chyba już dużo więcej.I chyba dopiero po pracy z chińczykiem dostały powera i się dotarły porządnie.Teraz z Yamaha też brzmią bardzo dobrze.Jeszcze sprawdzę jak z Rotelem bo ciągle nikt nie chce go kupić 😁.

7 godzin temu, renoxd napisał:

Trzeba mniej pić do odsłuchów ;) 

Żeby wszyscy pili tyle co ja to przemysł alkoholowy by upadł...😁.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...