Skocz do zawartości

Stereo system audio.


Recommended Posts

Witam, szukam dobrze brzmiącego sprzętu stereo do biuro-sypialni. Sytuacja jaka jest, każdy wie. Będę pracował zdalnie. przynajmniej do września następnego roku, a potem najprawdopodobniej 2 dni z domu (4 licząc weekend) i 3 dni w biurze. Poszukuję sprzętu, który mi pozwoli słuchać muzyki podczas całego dnia, zasilanej z komputera, spotify, tidal lub gramofonu. Sam słucham najczęściej metalu, rocka, jazzu, czy ambitnego popu. Moje ulubione zespoły to np. Nightwish, Led Zeppelin czy Jethro Tull.

Wolałbym by zestaw działał dobrze słuchając go cicho albo średnio głośno, niż głośno (tzn jako priorytet).

Do tej pory miałem doświadczenie tylko z B&W 606 + Subwoofer, które mi się bardzo podobały (bez Subwoofera tak mi się nie podobały), ale powędrowały do salonu i już tam zostaną.

Głośniki raczej stałyby na biurku.

2. Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz.

ok 8000 zł

3. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy.

Nowy

4. Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący - np. masz wzmacniacz XXX, szukasz kolumn podłogowych do 2 tysięcy.

Mam tylko gramofon.

5. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju (rysunki mile widziane).

ogółem 18 m2, wydaje mi się, że jest to 6x3m2, tylko po jednej. stronie pokoju. jest szafa, więc pewnie mniej. Same głośniki chciałbym ustawić po przeciwległej do szafy ścianie, na biurku. Biurko jest 80 x 160 cm2, ustawione w rogu pokoju, wzdłuż krótszej ściany, ok 10 cm od obu ścian (choć raczej okien). W pokuje dwie ściany (jedna krótsza, druga dłuższa) są oknami od podłogi do sufitu, a dwie pozostałe to ściany. Są też drzwi, wzdłuż krótszej ściany, która jest "oknem".

6. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw.

Sam nie wiem, nie mam oporów ze sprzedawaniem sprzętu i kupowaniem nowego, ale wolałbym tego. nie robić za często. W przyszłości bym pewnie wymienił mój gramofon, ale to nie jest część tej inwestycji.

7. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony - np. konieczne jest w amplitunerze wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3.

Sprzęt będzie podłączony do:
1) PC, najlepiej po USB (najważniejsze)

2) Będzie obslugiwał radio internetowe, Spotify i Tidal,
3) Będzie obsługiwał gramofon (ten już mam).

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Cyrus ONE HD + ELAC Vela 403

Cambridge CXA81 + Dynaudio EMIT 20

Sieciowy uniwersalny Marantz PM 7000N + Fyne F 501

W tym budżecie powinny się także znaleśc KEF R300.

Jest trochę sprzetu, zwłaszcza że mogą to być zarówno monitory jak i małe podłogowe.

Byłes juz na jakimś odsłuchu. Masz już doświadczenie, Wiesz co słuchałeś. Idź umów się , zobacz czy i który sprzet Ci przypasuje.

Może do nas. Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Michał Piotr Stankiewicz napisał:

Do tej pory miałem doświadczenie tylko z B&W 606 + Subwoofer, które mi się bardzo podobały (bez Subwoofera tak mi się nie podobały), ale powędrowały do salonu i już tam zostaną.

Możesz powiedzieć z jaką elektroniką współpracują te kolumny i subwoofer?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szedłbym w stronę Cyrus One HD i do tego kolumny Audio Physic 3 lub PMC DB1 Gold. Co do Cyrusa, mały, kompaktowy, podłączysz komputer, podłączysz gramofon. Jeśli chodzi o kolumny to polecam te PMC, dobrze sprawdzą się w Twoich warunkach. Jeśli Warszawa nie jest za daleko zapraszam na odsłuch. Możemy też pożyczyć zestaw zdalnie :)

pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam obydwa wymienione zestawy. Sam jestem użytkownikiem Cyrusa one, który napędza audio physic classic 3 ale słuchałem też małych PMC i było to także bardzo dobre zestawienie. Miałem też okazję testować dynaudio emit m20 z Cyrusem, który dają nieco cieplejszy dźwięk ale są też godnym polecenia zestawem. Wszystko zależy od Twoich preferencji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2020 o 01:50, Michał Piotr Stankiewicz napisał:

Same głośniki chciałbym ustawić po przeciwległej do szafy ścianie, na biurku. Biurko jest 80 x 160 cm2, ustawione w rogu pokoju, wzdłuż krótszej ściany, ok 10 cm od obu ścian (choć raczej okien).

Chcę jeszcze zaznaczyć, że przy takim ustawieniu systemu nie pokaże on nawet połowy swoich możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, seba3002 napisał:

A ja szczerze powiedziawszy nie potrafię sobie wyobrazić tego ustawienia 🙂.

Narysuję jutro jak to mniej więcej wygląda.

9 godzin temu, lysyrafal napisał:

Chcę jeszcze zaznaczyć, że przy takim ustawieniu systemu nie pokaże on nawet połowy swoich możliwości.

Cóż, nie mam pokoju do odsluchu, a w części wspólnej ze współlokatorem nie chcę nic więcej stawiać

8 godzin temu, lysyrafal napisał:

@seba3002 Zauważ, że branża nie zwróciła uwagi na takie ustawienie a powinna uważam. Jeszcze co mnie ciekawi jak amplituner KD firmy Onkyo gra z kolumnami B&W, dlatego zapytałem do jakiej elektroniki są podłączone.

 

Ja nie uważam, bym był najlepszą osobą do oceny. Wiem co mi się podoba, ale daleko mi do zdekonstruowania czemu. Co do zestawu, taka jest moja opinia, może całkowicie niepoprawna, sam wzmacniacz + 606 grają raczej cieplej, z bardzo dobrym środkiem i wysokimi tonami, ale bas jest trochę zawodem. Utwory jak https://open.spotify.com/track/1UPIzmQYoMytTCkZ8PJEpV?si=aaPBXkZ6QXmlmdpx0AbEJg wg. mnie grają świetnie.

Sam powiem, że zestaw bardzo lubię. Głośnikom, przed kupnem subwoofera, zdecydowanie brakowało basu, przynajmniej taka była moja opinia. Co do wzmacniacza to mam do niego pare "ale", np. Spotify Connect czy zadziała, to rzut monetą, z PS4 PRO i rzutnikiem LG gubi czasami obraz na sekundę, co jest irytujące, a nie mam tego problemu ze Switch i Xbox Series S. Najprostsze rozwiązanie to podłączenie ps4pro do rzutnika i ARC.

Dodam dodatkowo, że przed przeniesieniem z pokoju do salonu zestawu przeżyłem najbardziej irytującą rzecz, czyli dźwięk w filmach z rzutnika umieszczonego za mną, nad głową. Meh.

Co do ustawienia pokoju i mebli: Niestety ten rok wymusił na mnie (i wielu innych osobach) pracę zdalną. Pokój stał się biurem i sypialnią, a był tylko sypialnią. Trochę walczyłem z biurkiem jak ustawione najbardziej mi się podoba, czyli kiedy mi światło najmniej przeszkadza i kiedy najłatwiem mi wyczyścić kurz i jest jak jest.

Edytowano przez Michał Piotr Stankiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał Piotr Stankiewicz Brzmienie kolumn opisałeś według mnie poprawnie (mam takie samo zdanie), a ja miałem na myśli iż można lepiej. Amplituner KD (taki masz) ma się nijak jeśli chodzi o brzmienie w porównaniu do wzmacniacza stereo. Ja naświetliłem w czym rzecz, ale finalny efekt ma być dobry dla Ciebie ponieważ Ty wydajesz kasę a przede wszystkim będziesz tego słuchał. 

ARCAM SA10 +MONITOR AUDIO 6G SILVER 100 + REAL CABLE TDC 300 F

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczne brzmienie z mocniejszym dołem i bardzo dobrą sepraracją instrumentów to polecam koniecznie posłuchać Cyrus One Cast lub Atoll IN100 Signature w połączeniu z Audio Physic Classic 3. Alternatywą może być zestaw Monitor Audio Silver 100 w połączeniu z Audiolab 6000a Play, dzięki któremu uzyskasz przestrzenne brzmienie z głębokim basem już przy niskich poziomach głośności. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lysyrafal napisał:

@Michał Piotr Stankiewicz Brzmienie kolumn opisałeś według mnie poprawnie (mam takie samo zdanie), a ja miałem na myśli iż można lepiej. Amplituner KD (taki masz) ma się nijak jeśli chodzi o brzmienie w porównaniu do wzmacniacza stereo. Ja naświetliłem w czym rzecz, ale finalny efekt ma być dobry dla Ciebie ponieważ Ty wydajesz kasę a przede wszystkim będziesz tego słuchał. 

ARCAM SA10 +MONITOR AUDIO 6G SILVER 100 + REAL CABLE TDC 300 F

 

Mam coś takiego w domu: Oehlbach SPEAKER WIRE SP25, nada się?

Sprawdzę ten wzmacniacz i głośniki, poszukam gdzie można tego odsłuchać, dzięki za poradę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się. I Arcam w połączeniu z Silverami też.

Dnia 18.12.2020 o 11:19, Michał Piotr Stankiewicz napisał:

1. Trochę daleko mam z Białegostoku, ale dziękuję za zaproszenie.

Rozumiem. wypożyczamy sprzęt na terenie całej Polski.

Jeśli Twój rodzimy sklep ci nie spasuje to zapraszamy :)

Rafał i Seba, jesli mozna wtrącić to Wy także zaczęliście od polecania sprzetu :P  nie położenia go :P

Michał czy możesz nam pokazać zdjęcie realne gdzie będzie stał ten nowy system.

Czy obecny jest do ruszenia?

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Rafał i Seba, jesli mozna wtrącić to Wy także zaczęliście od polecania sprzetu :P  nie położenia go :P

Tak zgoda poleciłem sprzęt, ale najpierw zapytałem o ustawienie systemu dlaczego tak a nie inaczej i autor wyjaśnił.

11 godzin temu, Michał Piotr Stankiewicz napisał:

Mam coś takiego w domu: Oehlbach SPEAKER WIRE SP25, nada się?

Może być, ale większym problem od kabli pewnie będzie ustawienie systemu i akustyka pomieszczenia. Pamiętaj, że dany zestaw zabrzmi inaczej w domu jak i w salce odsłuchowej, dlatego przed ostatecznym zakupem wskazane jest wypożyczenie. Dodam jeszcze, że można negocjować cenę zestawu i naprawdę idzie sporo zaoszczędzić.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2020 o 10:27, lysyrafal napisał:

A powiedz mi taką rzecz gdzie będzie albo jaki masz plan na Twoje miejsce odsłuchowe?

Czy na tych ścianach gdzie są okna od góry do dołu są firany lub zasłony bo gołe szyby to nie sprzyjają akustyce?

Mam firany od sufitu od podłogi, jak łatwo się domyślić całych okien nie zasłaniają, bo by było ciemno (tzn mogą zasłaniać, ale tego nie robię, bo lubię jednak światło słoneczne). To krótsze okno jest zawsze zasłoniete całe, bo za nim jest balkon, ta dłuższe w 1/3 do całego, w zależności od dnia. Co do miejsca najlepiej na biurku lub w jego okolicach., bo tam spędzam duża cześć dnia.

 

Co do firan są dosyć ciężkie, ale tez brzydkie wiec pewnie je wymienię.

Edytowano przez Michał Piotr Stankiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, lysyrafal napisał:

Po prostu jak będziesz siedział przy biurku i tak słuchał to zastanawiam czy warto inwestować w taki sprzęt.

Powiedz mi jeszcze jak słuchasz sprzętu w salonie z jakiej odległości?

Coś w okolicach 2.2-2.5 metra.

 

To może lepiej słuchawki kupić dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...