Skocz do zawartości

Kolumny czasem grają super a czasem bardzo przeciętnie


paq

Recommended Posts

Cześć,

Słucham sobie często muzyki na kolumnach, które miałem przy miniwieży Philips DCD8000 https://www.philips.pl/c-p/DCD8000_12/harmony-miniwieza-hi-fi-z-odtwarzaniem-dvd

Po tym jak wieża wyzionęła parę miesięcy temu ducha używam ich z Yamaha A-S201.

Od paru tygodni nie słyszałem dobrego dźwięku z tych kolumn. Mało basu, mało dynamiki, sopran jakiś niemrawy... tak jakby z kolumn uleciała cała moc.

Miałem podobną sytuację, kiedy używałem ich z Philipsem DCD8000. Miałem wtedy na to taki sposób, że odłączałem wieżę od prądu na jakieś pół godziny i po podłączeniu zestaw grał znowu bardzo przyjemnie.

Po podłączeniu do Yamaha A-S201 też grały dobrze przez parę tygodni... później tylko czasem... a od paru tygodni cały ich "urok" znowu prysł.

Próbowałem odłączać Yamahę od prądu ale niestety nie pomogło.

Jak to jest możliwe? Ktoś spotkał się z czymś takim? Czy jedyne rozwiązanie to kupienie nowych kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jeżeli działo się to na dwóch wzmacniaczach to one odpadają.

1. Sprawdź połączenia kabli głośnikowych , czy czasem w przeciwfazie nie grają kolumny.

2. Sprawdź same kable głośnikowe, interkonekty jeżeli używane są te same cały czas. Dobrze by było podłączyć jakieś inne.

3. Jeżeli set podłączony jest pod listwę to odłącz i podłącz bezpośrednio pod gniazdko. Jeżeli bezpośrednio pod gniazdko to sprawdź w innym pomieszczeniu.

4.. Istnieje prawdopodobieństwo , że coś jest nie tak ze zwrotnicami w kolumnach, ale dziwne , aby stał się jakiś babol w dwóch kolumnach. Chyba , że w jednej coś siada i stąd takie zakłamania dźwiękowe.

5.. Czy na pewno ze słuchem wszystko ok? Tutaj pisze na poważnie. Istnieje możliwość wystąpienia zablokowania kanału słuchowego przez woskowinę, lub wysięk w uchu {uszach}, który powoduje , że raz słyszymy dobrze, raz źle. W większości przypadków to nie boli.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

@mordor12, dzięki za ciekawe sugestie :)

Ostatecznie okazało się, że najwyraźniej tablet, którego używałem jako źródła dźwięku (podłączony kablem) najwyraźniej trochę podupadł na sile. W sensie, na początku grało wszystko bardzo fajnie, a później tak jakby tabletowy DAC nie wytrzymał jednak tak dużego obciążenia i z czasem zaczęło wszystko grać "bez mocy".

Zakupiłem dedykowany DAC i wszystko gra znowu pięknie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...