Skocz do zawartości

Rozbudowa zestawu KD pod kątem stereo


Arthur

Recommended Posts

Problem jest w tym, że na tą chwilę nie mam ani zewnętrznego Dac ani chromecast. Za źródło służy tylko i wyłącznie Yamaha, w połączeniu z tidal lub plikami flac z usb. 

Dlatego pytam o to jakiej różnicy można się spodziewać w przypadku tych urządzeń i/lub czy jest dla nich jakas ciekawsza alternatywa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Arthur napisał:

Problem jest w tym, że na tą chwilę nie mam ani zewnętrznego Dac ani chromecast. Za źródło służy tylko i wyłącznie Yamaha, w połączeniu z tidal lub plikami flac z usb. 

Dlatego pytam o to jakiej różnicy można się spodziewać w przypadku tych urządzeń i/lub czy jest dla nich jakas ciekawsza alternatywa :)

Przez długi czas jako źródło robił u mnie właśnie amplituner AV. Wg mnie już wtedy była poprawa. Jeśli docelowym źródłem ma być chromecast, to warto go kupić. Jeśli nie sprosta Twoim oczekiwaniom, nie będziesz miał problemu z jego odsprzedażą. Możesz ew kupić jako źródło trochę droższa yamahe wxad 10. Aczkolwiek co do źródła możliwości masz dużo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Arthur napisał:

Pytanko, czy macie go może na stanie?

Mamy jego jak i inne wzmaki. Zapraszam. Zadzwoń i coś Ci wypożyczymy.

I tak jesli będzie taka mozliwośc to ja też jestem za tym aby przy stereo wpinać osobno, bez Yamahy. Ale Ale , jesli ma to skutkować zakupem dodatkowego DACa czy droższego strimera, kosztem słabszego wzmaka. To jednak sprawdził bym opcje włączającą Yamahe w tor stereo. Nawet dla testów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetu na wzmacniacz raczej bym drastycznie nie zmienial - myślę że kwota adekwatna do kolumn :) Przed świętami już i tak nie zdążę pożyczyć Cyrusa na odsłuchy, więc mogę się na spokojnie zastanowić nad źródłem. Co byłoby potrzebne, żeby tak jak radzicie odseparować stereo od kina? Jeśli dobrze rozumiem to w przypadku Cyrusa potrzebny będzie dac i źródło pokroju chromecast lub Yamahy wxad10. Jak w takim razie wygląda cenowo dac, który nie byłby najsłabszym ogniwem całego systemu? I czy nie lepiej w takim wypadku pójść w wzmacniacz z wbudowanym dac i dokupić samo źródło? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Arthur napisał:

Budżetu na wzmacniacz raczej bym drastycznie nie zmienial - myślę że kwota adekwatna do kolumn :) Przed świętami już i tak nie zdążę pożyczyć Cyrusa na odsłuchy, więc mogę się na spokojnie zastanowić nad źródłem. Co byłoby potrzebne, żeby tak jak radzicie odseparować stereo od kina? Jeśli dobrze rozumiem to w przypadku Cyrusa potrzebny będzie dac i źródło pokroju chromecast lub Yamahy wxad10. Jak w takim razie wygląda cenowo dac, który nie byłby najsłabszym ogniwem całego systemu? I czy nie lepiej w takim wypadku pójść w wzmacniacz z wbudowanym dac i dokupić samo źródło? 

Możesz też kupić Cyrusa one HD. Myślę, że przy dobrych wiatrach nie przekroczyłbys znacząco kwoty 3000 pln. Zresztą za przyzwoity DAC i tak musiałbyś zapłacić kilka stówek. Kwestia przemyślenia. 

Ja mogę tylko polecić tego Cyrusa bo sam go mam i uważam, że to bardzo uniwersalny wzmacniacz, który z wieloma kolumnami gra naprawdę dobrze. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arthur napisał:

I czy nie lepiej w takim wypadku pójść w wzmacniacz z wbudowanym dac i dokupić samo źródło? 

Moim zdaniem na początek  w pierwszej kolejności od tego bym zaczął testy,może akurat coś ci wpadnie w ucho, ewentualnie opcję drugą wzmak+dac+źródło zostawił bym na drugi etap.

 

2 godziny temu, S4Home napisał:

To jednak sprawdził bym opcje włączającą Yamahe w tor stereo. Nawet dla testów.

Robiłem podobny test u siebie, Onkyo rz830 vs Chromecast audio i moim zdaniem lepiej wypada Chromecast audio, dźwięk bardziej szczegółowy,mniej zduszony, czuć więcej powietrza oraz wygodniejsza obsługa.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast jakoś mocno nie nadszarpnie budżetu, więc zacznę się za nim rozglądać. Z tego co widzę to ciężko z dostępnością nowych.

Żeby ten Cyrus one HD był bliżej 3 niż 4 tyś to bym go w pierwszej kolejności pożyczył na testy. Niestety ale gdzie nie spojrzę to widnieje cena 3799. Moglibyście polecić jakieś tańsze alternatywy z wbudowanym dac? 

Edytowano przez Arthur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Arthur napisał:

Moglibyście polecić jakieś tańsze alternatywy z wbudowanym dac? 

Nie :)

https://allegro.pl/oferta/cyrus-one-hd-zintegrowany-wzmacniacz-cyfrowy-8827401546

Pogadaj jeszcze 100-150 zł. może zajdą z ceny.

To naprawdę dobra maszyna , świetny wzmacniacz słuchawkowy , niezły DAC .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, maverick2005 napisał:

Robiłem podobny test u siebie, Onkyo rz830 vs Chromecast audio i moim zdaniem lepiej wypada Chromecast audio, dźwięk bardziej szczegółowy,mniej zduszony, czuć więcej powietrza oraz wygodniejsza obsługa.

Też na Cyrus?

Dobrze że to dodałeś do watku.

Podłączony analogowo?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2020 o 09:18, seba3002 napisał:

Możesz też kupić Cyrusa one HD. Myślę, że przy dobrych wiatrach nie przekroczyłbys znacząco kwoty 3000 pln. Zresztą za przyzwoity DAC i tak musiałbyś zapłacić kilka stówek. Kwestia przemyślenia. 

Ja mogę tylko polecić tego Cyrusa bo sam go mam i uważam, że to bardzo uniwersalny wzmacniacz, który z wieloma kolumnami gra naprawdę dobrze. 

Podpowiedz na jakiej zasadzie dziala wejscie A/V w nim, da sie go zapiac jako koncowke mocy zeby obslugiwal fronty w KD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...