Skocz do zawartości

Heco Aurora 700...


grzybo

Recommended Posts

Było już dużo na temat tych kolumn. Jestem totalnym laikiem i zacząłem zbierać wiedzę na temat audio parę dni temu.

Na początku oczywiście chciałem mieć KD, ale po pierwszym odsłuchu KD vs Amplituner Stereo (yamaha r-n602) wiedziałem, że będą tylko dwie kolumny (kolumny przy tym odsłuchu to były elac f5.2)

Podczas kolejnej wizyty odsłuch był na Heco Aurora 700 + Yamaha r-n803d było jeszcze lepiej. Na pewno robotę zrobiły Heco.

Ale podczas tej samej wizyty miły Pan podłączył jeszcze amplituner cambridge AXR100 i dla mnie to dopiero była bomba. Yamaha przy nim i z tymi kolumnami była mniej szczegółowa, płytka.

I teraz się zastanawiam czy jeszcze większe wow zrobi wzmacniacz plus Heco. np. Cambridge CXA61 tylko ta moc. Wzmacniacz 60W a amplitunery po 100 i więcej w przypadku Yamahy.

Czy we wzmacniaczach jest jakoś inaczej liczona? Czy chodzi tu o klasę wzmacniacza?

I jeszcze jedno. Wzmacniacz nie ma żadnych funkcji sieciowych ma tylko bluetooth czy to nie wystarczy aby odsłuchiwać muzę np. ze spotify? Czy muszę dokupić do niego jakąś jeszcze przystawkę. I jak mogę podłączyć do niego np. TV.

Poniżej rzut mojego salonu

IMG_3159.thumb.jpg.2cb971a0f0277db7deb7fbeb5007f164.jpg

Z góry wielkie dzięki za porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam te kolumny od niedawna właśnie z RN803D i szczerze mówiąc jest to słabe połączenie.Wczesniej były BL40 od Melodiki i było zdecydowanie lepiej.Wzmacniacz będzie poprostu lepszy do Heco.Oczywiscie nie każdy ale zdecydowanie szukaj wzmacniacza.Tv zawsze podłączysz.Do nowych urządzeń poprzez optyka a do starszych np do wejść typu AUX.Funkcje sieciowe załatwisz poprzez zewnętrzne streamery.Wybor jest spory.Najtaniej będzie poprzez Chromecast audio.Nie pchaj się w amplitunery.Heco Aurora 700 to są dobre kolumny ale pokażą co potrafią dopiero wtedy gdy je podłączysz do porządnej elektroniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Aurora 700 to bardzo dobry zestaw kolumn, warto zastosować dobry wzmacniacz. Czy to będzie Cambridge Audio CXA61, czy swietnie współpracujący z Heco Audiolab 6000A, to każda taka opcja jest lepsza niż amplituner. Ale rzeczywiście nie masz funkcji sieciowych. Możesz tą funkcjonalność uzyskać po zastosowaniu np. Yamaha WXAD-10, ewentualnie dobierając odtwarzacz sieciowy np. Audiolab 6000N lub wybierając urządzenie all-in-one Audiolab 6000A Play.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...