Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę wymienić standardowy subwoofer z zestawu na subwoofer aktywny znacznie mocniejszy i czy nie uszkodzę tym samym wzmacniacza. Mój zestaw to edifier C2XD satelity dają radę ale brakuje trochę basu i nie schodzi zbyt nisko. Na chłopski rozum subwoofer aktywny ma swój wzmacniacz i nie powinien uszkodzić wzmacniacza ale zanim zacznę kombinować to wolę się zapytać. Z góry dziękuję za pomoc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarekBydzia napisał:

Nie w tym zestawie, brak wyjścia sygnału na SW. To co masz z tyłu to wyjścia wysokoprądowe na głośniki. Szukaj SW sterowanych z końcówki mocy, ale nie wiem, czy to ma sens, lepiej wymienić na coś innego.

Mam w tym zestawie właśnie takie wyjście na sw identyczne ma sw aktywny. Przesyłam foto do podglądu 

IMG_20201219_171102017_HDR.jpg

2 godziny temu, MarekBydzia napisał:

Nie w tym zestawie, brak wyjścia sygnału na SW. To co masz z tyłu to wyjścia wysokoprądowe na głośniki. Szukaj SW sterowanych z końcówki mocy, ale nie wiem, czy to ma sens, lepiej wymienić na coś innego.

 

IMG_20201219_171610245_HDR.jpg

Sw który chciałem podłączyć ma identyczny wtyk 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MarekBydzia napisał:

to tylko wtyk wykorzystany jako złącze głośnikowe, w twoim głośniku niskotonowym nie ma wzmacniacza, to tylko głośnik

Przepraszam że tak dopytuje ale nie znam się za bardzo, ja rozumuje to w ten sposób że sygnał jest wysyłany a skoro jest wysłany to i aktywny go odbierze i powinien zagrać ? Jeżeli coś źle rozumuje to wyjaśnij proszę jak dla laika. Dziękuję pozdrawiam 

7 minut temu, Viatomek napisał:

Przepraszam że tak dopytuje ale nie znam się za bardzo, ja rozumuje to w ten sposób że sygnał jest wysyłany a skoro jest wysłany to i aktywny go odbierze i powinien zagrać ? Jeżeli coś źle rozumuje to wyjaśnij proszę jak dla laika. Dziękuję pozdrawiam 

Ewentualnie mogę wypożyczyć taki sw i się przekonać tylko czy nic nie uszkodzę pytanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...