Skocz do zawartości

Sony KD 65FX8505 - jaki soundbar dokupić


Paweł Turowski

Recommended Posts

Witam.Pomóżcie kompletnemu laikowi w wyborze soundbara do tv jak w temacie.Czy lepiej kupić belkę tej samej firmy,czy lepszą innej.Czy ten mój tv "udźwignie" np Dolby Atmos i inne polepszacze dźwięków.Który z wymienionych soundbar byłby najlepszy? (chodzi mi przede wszystkim o efekty podczas oglądania filmów).Budżet to ok 2500.

Proszę o jakieś podpowiedzi i sugestie.Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundbary zostały wciskane zawsze od czasów jak telewizory robiły się coraz cieńsze i tańsze. Chcesz coś usłyszeć dokup głośnik, bo taniej i cieniej już się nie da. Taki materking. 

Kiedyś to były czasy, duża skrzynka w Rubinie, wzmacniacz lampowy, regulacja barwy....

Ale tak serio, to kolejny rynek do zarabiania kaski i taka moda/potrzeba/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co fakt,to fakt.Kiedyś (lata 90-te) miałem zestaw Pioneer + (piękne) kolumny jamo i rzeczywiście efekt był niesamowity.Ale teraz stałem się chyba minimalistą,bo chciałbym tylko dobrze słyszeć dialogi i efekty w filmach.Natomiast muza zeszła na drugi,trzeci,czwarty plan.A głośniki w telewizorach jakie są każdy słyszy.Bez względu na firmę pospolita chała.

Ale bardzo Wam dziękuję,że w ogóle zechcieliście odpowiedzieć na mój post.Pozdrawiam i życzę wszystkim duuużo zdrówka na Święta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami powyżej. Grajbelka, to nic innego, jak głośniki z TV w zewnętrznej obudowie. Gra to głośniej i ewentualnie ktoś jeszcze dorzuci brzęczącego suba. Tyle.

To już lepiej w tych pieniądzach pójść nawet w jakieś aktywne monitory, też będzie w miarę minimalistycznie, ale jakość brzmienia bez porównania.

Serio, ktoś powinien dostać nobla za ten wynalazek golący ludzi z hajsów i to na taką skalę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Paweł Turowski napisał:

Witam.Pomóżcie kompletnemu laikowi w wyborze soundbara do tv jak w temacie.Czy lepiej kupić belkę tej samej firmy,czy lepszą innej.Czy ten mój tv "udźwignie" np Dolby Atmos i inne polepszacze dźwięków.Który z wymienionych soundbar byłby najlepszy? (chodzi mi przede wszystkim o efekty podczas oglądania filmów).Budżet to ok 2500.

Proszę o jakieś podpowiedzi i sugestie.Dziękuję.

Info jest w specyfikacji tv. Nie udźwignie.

Dodatkowo abyś poczuł namiastkę jak gra Atmos z belki to musiałbyś kupić coś w stylu Samsunga Q950T, który odbija dźwięk od sufitu.

Jak chcesz po prostu przyzwoity soundbar jako zastępstwo dla wbudowanych głośników to możesz pojechać do marketu i kupić TCL TS9030 albo LG SL8Y i będziesz zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Niestety ale Soundbar to ostateczność i w tej kwocie możesz postawić na o wiele lepszy zestaw stereo typu Topping MX3 + Heco Aurora 300 + Klipsch R12SW na przyszłość. Zyskasz zdecydowanie lepszą stereofonię oraz pełniejsze brzmienie względem soundbara. Jeśli miałoby na nim stanąć to polecam Sonos Beam lub Polk Audio Magnifi 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie.Może rzeczywiście lepiej przemyśleć ten zakup.W końcu nie mam aż takiego parcia i bezwzględnej potrzeby zakupu na dziś i na teraz.Przyjrzę się w salonie specjalizującym się w audio.

Życzę wszystkim dużo zdrowia i fajnych pomimo covida Świąt Bożego Narodzenia.

Pozdrawiam.Paweł Turowski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...