Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Heco Celan Revolution 9


Barthezusss

Recommended Posts

Witam,

Od pewnego czasu jestem w posiadaniu kolumn Heco Celan Revolution 9 . Napędzam je póki co ampli Onkyo RZ1100.

Chciałbym zapytać o rekomendacje wzmacniacza stereo do tych kolumn przy założeniu że pomieszczenie to 40m2 , ale też , że chcę aby wzmak miał main in lub bypass żeby podłączyć amplituner przez preout. Dodatkowo chce podpiąć pod wzmacniacz również subwoofer aktywny , a całość ma brzmieć a nie udawać , że brzmi .... ;) . 

Rozważam Magnat RV4 , Atoll in200 lub Yamaha A-S2100 do 2200.

Co sądzicie ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnata MR780 to udany model o delikatnym brzmieniu i nie za dużej mocy wyjściowej. Tutaj trzeba ostrożnie dobierać kolumny, ponieważ w niektórych przypadkach mogą być nienapędzone. Advance Paris A10 to również muzykalne brzmienie ale z większym rozmachem. Bas jest lepiej kontrolowany, a góra bardziej rozdzielcza. Tak na prawdę nie da się porównać tych dwóch wzmacniaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

To bardo dobre kolumny. Jesli chcesz z nich wycisnac co się da to polecam RV4. Bo to jednak inne granie niż MR 780. Już MA1000 gra znacznie lepiej.

Ewentualnie wspomniany Atoll IN 200.

Dobrze może zagrać także PIER MS680.

Zapraszam na odsłuch i po wyceny

Piotr

To nie ja pisałem o Magnacie 780 ;)

 

Ja rozważam RV4 lub Atoll inn 200 . 

Yamaha jakiś wydaje mi się za sucha do tych kolumn ...

Co lepiej wziąć?

Jeszcze jedno pytanie .

Wychodząc po preout i wchodząc na main in zachowuję możliwość korekcji dźwięku wchodzącego do wzmacniacza stereo ? Innymi słowy czy jeśli na amplitunerze ustawie sobie bass lub górę  na +3 lub -7 to czy ta zmiana będzie wpływała na dźwięk wychodzący ze wzmacniacza stereo?

Nie miałem nigdy doświadczenia z tego typu podłączeniem oraz ze wzmocnieniem bez żadnej możliwości korekcji ustawień dźwięku ... Jak to działa ?

 

Pozdrawiam,

B

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dnia 21.12.2020 o 14:22, Barthezusss napisał:

To nie ja pisałem o Magnacie 780 ;)

 

Ja rozważam RV4 lub Atoll inn 200 . 

Yamaha jakiś wydaje mi się za sucha do tych kolumn ...

Co lepiej wziąć?

Jeszcze jedno pytanie .

Wychodząc po preout i wchodząc na main in zachowuję możliwość korekcji dźwięku wchodzącego do wzmacniacza stereo ? Innymi słowy czy jeśli na amplitunerze ustawie sobie bass lub górę  na +3 lub -7 to czy ta zmiana będzie wpływała na dźwięk wychodzący ze wzmacniacza stereo?

Nie miałem nigdy doświadczenia z tego typu podłączeniem oraz ze wzmocnieniem bez żadnej możliwości korekcji ustawień dźwięku ... Jak to działa ?

 

Pozdrawiam,

B

Wiem że to stary wpis ale zaryzykuję iż chce się podpiąć pod pytanie jaki wzmak.Oczywiście że zmiana korekcji twojego Onkyo rz1100 wpłynie na dźwięk zewnętrzny wzmak służy jako końcówka mocy.Chociaż nie polecam używać onkyo rz1100 jako przedwzmaka.

Mam rz1100 i Rotel ra1572 z Heco Celan Revolution3 jak i revolution7.

Rotel ra1572 nie ma typowego main in więc przepuszczam go przez dac z rotela i tutaj jest zmiana dźwięku.Bardzo często z laptopa przez usb b Tidal.

Rotela nie polecam do tych kolumn nie pozwala im zejść nisko.

A może Barthezusss kupił coś ciekawego.Słucham hip hop,muzyka elektroniczna,hause,muzyka filmowa,rock często polski,pop no i kokodżambo xd.Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...