Skocz do zawartości

Jestem świeży, proszę o pomoc z kablem HDMI


BlindWelder

Recommended Posts

Cześć, Jestem w trakcie budowy kina domowego i mam problem z kablem HDMI, W amplitunerze podpiąłem kabel do gniazda ARC/eARC a w TV do gniazda ARC. Dysponuję tylko jednym kablem ethernet, który idzie od routera. Zakupiłem kabel HDMI który ma niby przesłać internet do drugiego urządzenia. Pytanie brzmi czy kabel ethernet podpiąć pod tv czy amplituner aby w drugim urządzeniu był internet? Próbowałem i tak i tak ale coś chyba robię źle. Czy powinienem coś skonfigurować? Jak wspomniałem jestem świeży w temacie. 

Amplituner Denon X4700H 

TV Sony BRAVIA KD-65XF8577

Proszę o poradę.

IMG_20201220_102430.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable HDMI nie przesyłają internetu

na tych szybkich kablach jak ten, masz napisane ethernet ale to służy do przesyłania obrazu i dźwięku między tymi dwoma urządzeniami.

 

Jeśli masz router i sieć WiFi to możesz oba urządzenia połączyć z siecią WiFi - bezprzewodową

zarówno TV i amplituner co podałeś taką możliwość dają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź. Tylko w takim razie jak mam zrozumieć taki opis ?

https://www.tophifi.pl/blog/post/hdmi-czym-jest-arc-earc-hdmi-cec.html

W tym temacie niżej jest napisane:

Ethernet (HEC) – to funkcja związana z internetem. Przypuśćmy, że mamy telewizor i amplituner i obydwa te urządzenia obsługują funkcje sieciowe. Ze ściany wychodzi jednak jeden kabel typu RJ-45. Wystarczy, że mając kabel HDMI z kanałem komunikacji Ethernet podłączymy do sieci jedno z urządzeń, a to pierwsze udostępni drugiemu internet po kablu HDMI.

By ta funkcja działała, po pierwsze potrzebujemy kabla z oznaczeniem obsługi kanału Ethernet, a po drugie obydwa urządzenia muszą spełniać ten standard.

Proszę jeszcze o odniesienie się do tego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BlindWelder napisał:

Ok dzięki za odpowiedź. Tylko w takim razie jak mam zrozumieć taki opis ?

https://www.tophifi.pl/blog/post/hdmi-czym-jest-arc-earc-hdmi-cec.html

W tym temacie niżej jest napisane:

Ethernet (HEC) – to funkcja związana z internetem. Przypuśćmy, że mamy telewizor i amplituner i obydwa te urządzenia obsługują funkcje sieciowe. Ze ściany wychodzi jednak jeden kabel typu RJ-45. Wystarczy, że mając kabel HDMI z kanałem komunikacji Ethernet podłączymy do sieci jedno z urządzeń, a to pierwsze udostępni drugiemu internet po kablu HDMI.

By ta funkcja działała, po pierwsze potrzebujemy kabla z oznaczeniem obsługi kanału Ethernet, a po drugie obydwa urządzenia muszą spełniać ten standard.

Proszę jeszcze o odniesienie się do tego

Zaglądałeś do instrukcji obsługi Denona?

Tu masz opis funkcji HDMI, które ten Denon obsługuje http://manuals.denon.com/AVCX4700H/EU/PL/GFNFSYdtphpnek.php

Nie znalazłem tam słowa o HEC

Najwygodniej jest podłączyć obydwa urządzenia bezprzewodowo, co nie powinno być wielkim problemem. Są rozwiązania na rynku pozwalające na podłączenie RJ-45 i dalsze przekazanie sygnału (internet) bezprzewodowo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko problem w tym że dom mam dość długi i od miejsca gdzie stoi router do telewizora czy amplitunera sygnał wi-fi ledwo dochodzi i ciągle Netflix czy YT się zatrzymuje, dlatego ten kabel muszę mieć, chyba że jest jakiś rozdzielacz, że z jednego kabla przez rozdzielacz czy jak się to urządzenie może nazywać mogę wypuścić 2 kable ethernet. Jadę do sklepu jakiegoś z elektroniką to może coś znajdę lub się dowiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, BlindWelder napisał:

Tak, tylko problem w tym że dom mam dość długi i od miejsca gdzie stoi router do telewizora czy amplitunera sygnał wi-fi ledwo dochodzi i ciągle Netflix czy YT się zatrzymuje, dlatego ten kabel muszę mieć, chyba że jest jakiś rozdzielacz, że z jednego kabla przez rozdzielacz czy jak się to urządzenie może nazywać mogę wypuścić 2 kable ethernet. Jadę do sklepu jakiegoś z elektroniką to może coś znajdę lub się dowiem.

Jeżeli masz jeden kabel ethernetowy, który idzie z routera w okolice tv to masz dwie najprostsze opcje:

1. Podłaczyć access point wifi i pod niego bezprzewodowo wszystkie urządzenia w obszarze tv.

2. Kupić i podłączyć switch i do niego osobno podłączyć każde urządzenie z obszaru tv kablem ethernetowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tasslehoff napisał:

kable HDMI nie przesyłają internetu

proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd. Kable HDMI mogą przesyłać internet i po to zostało to wprowadzone wraz ze standardem 1.4 ale by to działało oba urządzenia muszą wspierać protokół HEC.

@BlindWelder w Twoim wypadku nie widzę by te urządzenia obsługiwały HEC.

Jeżeli nie masz jak fizycznie przeciągnąć kabla spróbuj skorzystać z transmiterów sieciowych, może to akurat rozwiąże Twój problem.

https://www.tp-link.com/pl/home-networking/powerline/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...