Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw do 5000


mordor1410

Recommended Posts

Cześć,

 

Noszę się z zamiarem zakupu zestawu stereo (wzmacniacz + głośniki podstawkowe). Budżet jaki posiadam do rozdysponowania to 4500 zł.  Na wstępie zaznaczę, że będzie to mój pierwszy zestaw Hi-fi więc z góry dziękuję za wyrozumiałość :) 

Wybór padł na głośniki podstawkowe z uwagi na miejsce, choć w przypadku gdy różnica między głośnikami podłogowymi a podstawkowymi w podobnym budżecie jest istotna to przemyślę ten warunek.

Wymagania:
Zestaw powinien być dość wszechstronny. 50% czasu będzie odtwarzał muzykę (głównie Spotify), pozostały czas będzie nagłaśniał filmy (HBO GO, Netflix). Jeśli chodzi o gatunek muzyki to najczęściej jest to rock, metal, nieco rzadziej hip-hop i muzyka filmowa, więc bardzo zależy mi na wszechstronności. 

Utrudnieniem z pewnością jest układ pokoju (wnęka oraz ustawienie sofy w stosunku do tv oraz nagłośnienia (czerwone kwadraty). Tym niemniej na czas seansu jak najbardziej będę przesiadał się na fotel naprzeciw tv. 

image.png.85dad7a7a61007f1826439b41ac95b9d.png

 

Rzecz jasna przychodzę po wstępnym researchu. 
1. Wzmacniacz: NAD C356BEE Głośniki: ELAC Uni-Fi BS U5

2. wzmacniacz: Cambridge Audio CXA60, Głośniki: DALI ZENSOR 3. 

Do każdego zestawu trzeba jeszcze dorzucić bardzo ceniony na forum Yamaha MusicCast WXAD-10 Czarny.

Z góry wielkie dzięki za Wasze opinie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Po gatunkach muzycznych możemy się nieco dowiedzieć odnośnie preferencji brzmieniowych ale każdy lubi słuchać w inny sposób. Mogę się domyślać, że stawiasz na dynamikę i precyzję z szybkim basem. Jeśli tak jest to polecam posłuchać NAD C338 + Pylon Audio Sapphire 25 lub Diamond Monitor ( w zależności czy chcesz postawić na podłogowe czy podstawkowe kolumny). Jeśli chciałbyś poprawić stereofonię to dobrym rozwiązaniem byłby Cyrus One + Fiio D03k + Monitor Audio Bronze 100 lub Heco Aurora 700.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, zmęczony jestem ciężkim okresem w pracy a i rad zawodowców szybciej niż mnie posłuchasz... Myślę, że Q21 się zreflektuje i napisze to o czym słusznie  zaczął pisać Piotrek z S4Home. Pokoik i jego akustyka oraz ustawienie paczek jest dla dobrego brzmienia tym czym matematyka dla fizyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prawidłowo ustawisz sprzęt jak mówisz że jest taka opcja to możemy testować w domu.

Nie ma standów więc będą na szafce? Jak wysoka? Jaki będzie rozstaw kolumn?

Wiesz chodzi o to że wydanie tysiecy na sprzet a poźniej go nie wykorzystanie nie ma po prostu sensu. Dlatego juz teraz powiemy ci jak najbardziej wykrzesać z niego to co sięda.

A ja ci chętnie sprzet pożyczę na odsłuch domowy. To potestujesz

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam standów ale jak najbardziej zamierzam kupić, nie chciałbym aby szafka dodatkowo ograniczała wybór. Szafka na 100 cm szerokości, więc podobny byłby rozstaw. Wysokość to 95 cm.

Tak, rozumiem Wasze intencje i sam mam podobne. Chciałbym żeby ten sprzęt bardzo dobrze grał a nie tylko wyglądał. Jeśli nie jest to mozliwe że względu na pokój to po prostu zostanę przy słuchawkach (tylko lepszych).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...