Skocz do zawartości

Zachorowałem na sinusa


Recommended Posts

1 minutę temu, Karol64208 napisał:

@SinusAudio, dzięki, ładnie to rozpisałeś.

Możesz też podać link FB.

Pasmo przenoszenia: 5Hz…47kHz. a jak charakterystyka wygląda +/-db, chodzi mi o trafa Ogonowskiego.

 

Proszę bardzo :)

https://www.facebook.com/sinusaudio

Zapraszam do polubienia. Może koledzy nie wiedzą za bardzo z kim piszą :) Zdjęcia i komentarze wszystko wytłumaczą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

39 minut temu, SinusAudio napisał:

Zarzucasz mi jakbym w ogóle nie umiał robić wzmacniaczy lampowych. Nie lubię przepychanek dlatego to główna przyczyna nie udzielania się na forach.

Zadziwiające jak ludzie opacznie potrafią odebrać tekst pisany. Może wyraziłem sie niejasno.

Nic nie zarzucam. Gdybym miał jakieś "ale" pewnie nie zakładałbym tego tematu z tytułem "zachorowałem na sinusa" ?

Ale ok.

kolega Karol64208 niejednokrotnie, bardzo zdecydowanie, wypowiadał sie na temat budowy wzmacniaczy stąd taka moja mała złośliwość i to nie w kierunku twórcy tego wzmacniacza.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też dodam od swojej strony, aby kol. @SinusAudio nie myślał że próbuję tajne informacje wyciągnąć na temat wzmacniaczy.

Interesuje mnie ten wasz Ogonowski bo nie miałem okazji testować jego produktów, też kilka lat temu pisałem do niego dotyczyło to jego produktów tr. PP ewentualnego zrobienia na zamówienie / wg. naszego projektu traf./ ale jakoś się wykręcił.

na zdjęciu obecnie co będzie testowane.97.thumb.JPG.a57fae4b3c0ab0129dabeffdf2c3fee3.JPG

@SinusAudio czy możesz mi przesłać na PW fotkę / oscyloscop/z testów dla 30Hz i 15W sin i squr, to  moja prywatna prośba jak trafa PP Ogonowskiego sobie radzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 20.12.2020 o 20:46, Karol64208 napisał:

Sorry, to wprowadzasz kupującego w błąd,  PHONO oznacza tylko jedno.

 

Zamówiłem u Mariusza KT 120 SE Dual Mono i poprosiłem, żeby na froncie zamiast przycisku POWER zamontował przycisk TR/UL. Od kilku miesięcy użytkuję i nie żałuje decyzji. Czy tym samym mnie też wprowadził w błąd? Całe szczęście, że Twoje komentarze na temat wyglądu wzmaka z postu są tylko subiektywne i zapewne właściciel ma to w du...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Mój Sinus dostał nowe trafa głośnikowe. Zafundowałem sobie Lundahl`e LL1664 50mA w zamian Edisków od LO. Akcja przebiegła bez udziału @SinusAudio bo daleko i pewnie p. Mariusz urlopuje lub odwrotnie. Jak zwykle zawalony robotą. Tak czy siak nie chciałem zawracać głowy taką drobnostką ;) 

Informacyjnie dopiszę dla p. Mariusza, że wymieniłem przy okazji ten kondensator przed dławikiem z 4.7uF na 3.8uF bo po czasie duodiody 5C3S zaczęły "pykać". Nie było tego zjawiska z 5U4GB ale wróciłem do tych pierwszych i coś "pykało" w lampach. Po wymianie jest OK.

Czemu wymieniłem trafa? Z ciekawości. Wymiana okazała się korzystna z punktu widzenia moich oczekiwań sonicznych. Jest delikatnie detaliczniej, bardziej punktowo, mniej dymu z papierosa wokół instrumentów ;) Mam wrażenie, że lepiej wypada muzyka rockowa, wzmacniacz jest jakby "szybszy" ale nie stracił lampowego "sznytu".

Czy warto? Wg mojej oceny warto dołożyć te kilka stówek do Lundhal`i. 

Przy okazji skończyły mi się 6SN7 Tungsole i zaryzykowałem inwestując 3 stówki w parę Psvane UK-6SN7. Teraz wzmacniacz wygląda jak wystawka z butelkami po coli ;)

Sonicznie na razie kiepskawo porównując do moich szarych Marconi, które są chyba "nieśmiertelne" i nie chcą się popsuć. Tungsole też chyba trochę lepsze były. Niestety Psvane to nie mój klimat. Zbyt jazgotliwie jest. Może się wygrzeją i będzie lepiej. Pomęczę je deko. Poczekamy - zobaczymy. 

wzm1 (Medium).jpg

porównanie1 (Medium).jpg

wzm2 (Medium).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają sterujące 6SN7 od Psvane na pewno inaczej niż te czy inne starocie. Może takie granie się podobać oczywiście i różnice nie są kosmiczne ale jest jednak z tymi starymi jak dla przykładu Marconi korzystniej wg mojej oceny i oczekiwań. Mam nadzieję, że po "wygrzaniu" lampy od Psvane jeszcze zaskoczą 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dla zainteresowanych jeszcze dorzucę parę detali technicznych po upgrade traf w moim Sinusie. Pasmo po wymianie traf poszerzyło się w "górnym" zakresie na korzyść wersji z Lundhal`ami z 40kHz do 60kHz (-3dB). Dół pasma praktycznie bez zmian. Przyzwoicie wygląda również elektryczny prostokąt na wyjściu wzmacniacza po wymianie traf co widać po kształcie prostokąta ;) 

10kHz (Medium).jpg

20kHz (Medium).jpg

pasmo (Medium).jpg

Pasmo wzmacniacza Sinus Audio 6C4C_Lundahl.xlsx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jesli już Psvane to tylko jako lampy stopnia końcowego. Jako sterujące nie bardzo się sprawdzają. Sterujące zbyt ingeruja w brzmienie i tu Psvane oferują zbyt wyostrzony dźwięk. Stare NOSy europejskie lub amerykańskie są lepszą alternatywą. U mnie w tej roli na stałe zagościły Telefunkeny ultrabalance z 1963 lub Raytheony USN, które uważam za lepsze od Mullardów lub Amperexów BB .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2021 o 16:53, Rega napisał:

Uważam, że jesli już Psvane to tylko jako lampy stopnia końcowego

Szkoda, że nie robią zamiennika rosyjskich 6C4C czy zachodnich 6B4G. Faktycznie te Psvane 6SN7 mnie pokonały. Obiecywałem sobie, że wytrzymam, aż się wygrzeją ale nie dałem rady. Po ok. 15 godzinach schowałem do szuflady. Może jeszcze się zmuszę ale na razie do łask wróciły Marconi. Lepiej wpisują się w moje gusta. Poza tym zmieniłem głośnikowe na Chorda Odyssey X, a to posrebrzane jest okablowanie i w przeciwieństwie do poprzednika czyli starego Beldena cynowanego mam wrażenie, że jest jaśniej, a z Psvane całkiem za jasno, wręcz sykliwie. Z Marconi jest OK 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było - są też lampy Psvane bardzo dobrej jakości. No, ale tu juz cena na poziomie NOSów europejskich. Uzywam np lamp z serii Treasure (czarnych) i mam o nich jak najlepsze zdanie. Natomiast mam tez lampy typu 12AX7 wersji podstawowej i tu ZONK. Jakość poniżej oczekiwań. Nie polecam nikomu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...