Skocz do zawartości

Amplituner + glosniki - doradzcie [kolejny taki watek]


rafalsz76

Recommended Posts

Witam

Zeby przyspieszyc temat rozpoznania nowego sprzetu (przyznam ze ilosc nowosci jest spora) a takze wykorzystac wiedze forumowiczow prosze o porade.

Potrzebuje naglosnic swoj salon polaczony z jadalnia a moj Onkyo TX-SR304 wyzional ducha (po 10 latach) poza tym nie chce juz sie bawic w transormator (sprzet z USA).

Zalaczam rzut i zdjecia mojego centrum rozrywki - sama czesc TV jest nieduza - jakies 13m2 (ale polaczony z jadalna i otwarta kuchnia wiec spora kubatura) - 4.20m z siedziska do telewizora.

Szukam:

1) Ampli do kina domowego ale tez odsluchu muzyki (80% TV, 20% muzyka). Lubie porzadna muze wiec zakladam ze przednie (FR i FL) beda porzadne a ampli bedzie mialo direct music czy jak sie to nazywa.

2) Wysokosc szafki RTV to 45cm - na tym chcialbym postawic FL i FR. Wysokosc polek to 20cm mam nadzieje ze pomiesci kazdy ampli.

3) Poziom "uszu" na kanapie to jakies 110cm. Te glosniczki Onkyo oczywiscie wyrzuce a za kanapa zamontuje jakies poleczki na RL i RR.

4) Budzet 5-6kzl - na poczatek wazne aby starczylo na porzadne glosniki przednie i ampli. Sub i tylne dokupie pozniej.

5) Mysle o 5.1 - nie sadze zebym sie bawil w Atmosy ale zalezy mi na porzadnym sprzecie.

6) Raczej juz nie Onkyo.

7) Z uwagi na korone nie chce mi sie jezdzic po salonach, do tego jestem leniwy, pomozecie? :)

Rafus

image.thumb.png.89e79bc01735a87b3135d15c048a8b1c.png

IMG_0632.jpg

IMG_0633.jpg

Edytowano przez rafalsz76
doprecyzowanie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

10 Lat to bardzo długo jak na amplituner. Wiec się na pewno pod tym kątem nie zniechęcaj do Onkyo. Inna sprawa że go nie ma :P

Polecam w tej cenie set oparty o Yamaha 6A + Aurora 300 4 razy takie same monitory + central i sub.

Ewentualnie set oparty na Denonie. Wówczas możesz wziąć jaśniejsze wieksze kolumny Monitor audio seria Silver 100.

Możemy Ci pożyczyć set do domu skoro nie chcesz jeździć i sobie go przetestujesz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Piotr!

To ja mam garsc pytan zanim dogadamy sie w kwestii wypozyczenia.

1) Czy taki kabel wystarczy - mam go pociagniety w zabudowach: Raptor S14-100 100 feet 14 Gauge Speaker Wire? Przynajmniej na tyl nie chce zmieniac.

2) Czy takie Aurory 300 to moga stac wprost na szafce RTV? Nie musze zachowac jakiegos odstepu od sciany?

3) Jaki sub i central do takiego zestawu

4) Jak takie wypozycznie wyglada - wysylasz mi sprzet nowy ktory po pomyslnej aprobacie zostaje u mnie czy testowy ktory odsylam i wtedy wysylasz nowki?

5) Czy dla lepszego odsluchu Stereo nie powinny byc FR i FL jakies mocniejsze?

6) Yamaha 6A umozliwi docelowo podpiecie cyfrowego wzmacniacza do stereo - hipotetyczny upgdade kiedys tam?

Spodziewaj sie wiecej pytan - jestem na etapie studiowania propozycji ;)

Dzieki, rafus

Edytowano przez rafalsz76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zjechano rowno Yamahe 6A, zgaduje ze wiekszosc ampli w tym przedziale zachowa sie podobnie: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/yamaha-rx-v6a-7-2-channel-4k-8k-dolby-av-receiver-review.17204/......

2 godziny temu, Q21 napisał:

W tym roku w ogóle będzie niezmiernie ciężko kupić jakikolwiek amplituner, ale w przyszłym roku ..... Nowa Yamaha, Denon, Marantz do tego Heco, albo np. Indiana Line Nota/Tesi to stosunkowo niedrogie i dobrze grające zestawy kolumn.

A kiedy ty nowe modele beda dostepne - sam poczatek 2021?

Tak czytam i czytam - ta Yamaha 6A to bedzie chyba to... Mysle ze dam szanse Aurorom - zostaje pytanie czy 300 jako przednie wystarcza do odsluchu muzyki czy nie szarpnac sie na 700?

Edytowano przez rafalsz76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rafalsz76 napisał:

Tutaj zjechano rowno Yamahe 6A,

już mi się podobasz :D Ale uważaj, bo tutaj na forum twarde fakty nie są mile widziane. Oczywiście dobry sprzęt technicznie nie koniecznie będzie Ci się podobał muzykalnie to także należy brać pod uwagę.

21 godzin temu, rafalsz76 napisał:

zgaduje ze wiekszosc ampli w tym przedziale zachowa sie podobnie: 

ciężko stwierdzić, Amir jeszcze nie miał na warsztacie Denona x2600 ani x2700 a tam w teorii powinny znajdować się inne układy. Jednak RX-V6A jest w pewnym zakresie cenowym dobrym amplitunerem, sęk w tym, że ten zakres cenowy u nas nie jest w ogóle trafiony zatem ja osobiście raczej bym odrzucił całkowicie produkty Yamahy w takich cenach w jakich są one u nas dostępne. Co innego wersje outlet, powystawowe gdzie ceny potrafią spaść nawet o 50% ale to trzeba polować.

21 godzin temu, rafalsz76 napisał:

A kiedy ty nowe modele beda dostepne - sam poczatek 2021?

gdzieś pojawił się marzec, ale chyba ciężko wyrokować.

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rafalsz76 napisał:

Dzieki Piotr!

To ja mam garsc pytan zanim dogadamy sie w kwestii wypozyczenia.

1) Czy taki kabel wystarczy - mam go pociagniety w zabudowach: Raptor S14-100 100 feet 14 Gauge Speaker Wire? Przynajmniej na tyl nie chce zmieniac.

2) Czy takie Aurory 300 to moga stac wprost na szafce RTV? Nie musze zachowac jakiegos odstepu od sciany?

3) Jaki sub i central do takiego zestawu

4) Jak takie wypozycznie wyglada - wysylasz mi sprzet nowy ktory po pomyslnej aprobacie zostaje u mnie czy testowy ktory odsylam i wtedy wysylasz nowki?

5) Czy dla lepszego odsluchu Stereo nie powinny byc FR i FL jakies mocniejsze?

6) Yamaha 6A umozliwi docelowo podpiecie cyfrowego wzmacniacza do stereo - hipotetyczny upgdade kiedys tam?

Spodziewaj sie wiecej pytan - jestem na etapie studiowania propozycji ;)

Dzieki, rafus

1. Nie znam go. Jak działa to zostaw na razie

2. Moga. Jesli dasz im odpowiedni rozstaw to będzie dobrze.

3. Od kompletu. Aurora Center i sub 30A

4. Zalezy czy mamy na ekspo czy nie. Jak ammy to dostajesz taki i ewentualnie podmieniamy. Jak nie mamy to dostajesz nowy

5. Co masz na mysli? Moc kolumn nie ma nic do czynienia z jakością. Przy najmniej na tym pułapie cenowym

6. Nie konieczne cyfrowego ale tak. Możesz dolozyć wzmak.

 

Czekanie na nowe modele to troche jak czekanie na śnieg.

Teraz rynek amplitunerów jest mocno zachwiany.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, rafalsz76 napisał:

1) Czy taki kabel wystarczy - mam go pociagniety w zabudowach: Raptor S14-100 100 feet 14 Gauge Speaker Wire? Przynajmniej na tyl nie chce zmienia

@S4Home to jest jakiś przewód dostępny w USA, oni mają inne nazewnictwo. 12 Gauge jest najgrubszy, 14 to oczko niżej, jeżeli dobrze liczę to jest 2mm2 czyli powinno być ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lolekdrugi napisał:

@S4Home to jest jakiś przewód dostępny w USA, oni mają inne nazewnictwo. 12 Gauge jest najgrubszy, 14 to oczko niżej, jeżeli dobrze liczę to jest 2mm2 czyli powinno być ok.

Zgadza sie - przytargalem to USA z poprzednim Onkyo:)  To jest jakies 1.628mm przekroju.

25 minut temu, S4Home napisał:

1. Nie znam go. Jak działa to zostaw na razie

2. Moga. Jesli dasz im odpowiedni rozstaw to będzie dobrze.

3. Od kompletu. Aurora Center i sub 30A

4. Zalezy czy mamy na ekspo czy nie. Jak ammy to dostajesz taki i ewentualnie podmieniamy. Jak nie mamy to dostajesz nowy

5. Co masz na mysli? Moc kolumn nie ma nic do czynienia z jakością. Przy najmniej na tym pułapie cenowym

6. Nie konieczne cyfrowego ale tak. Możesz dolozyć wzmak.

 

Czekanie na nowe modele to troche jak czekanie na śnieg.

Teraz rynek amplitunerów jest mocno zachwiany.

 

Piotr

Dzieki S4Home za info. Bilem sie z myslami czy taka Aurora 700 stojaca dumnie przed szafka RTV nie bedzie lepsza niz podstawkowy przy odsluchu stereo, ale faktycznie sklaniam sie powoli do podstawkowych (4x monitor) zwlaszcza ze taki przetwornik srednio-tonowy ma 170mm a wysokotonowy 280mm a to to samo co w 700 - pewnie u konkurencji jest podobnie... Wiec zeby naglosnic taka wneke z otwarta przestrzenia odsluch bedzie ok - gdzies cos/pisano o minimalnej akceptowalnej srednicy przetwornikow do stereo a bylo to deczko mniej...

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

już mi się podobasz :D Ale uważaj, bo tutaj na forum twarde fakty nie są mile widziane. Oczywiście dobry sprzęt technicznie nie koniecznie będzie Ci się podobał muzykalnie to także należy brać pod uwagę.

 

Tez juz cie lubie ;) Co do cen z USA i Yamahy z Costco to znam te realia z autopsji - to tak jakby u nas w Macro sprzedawali za 3/4 ceny Denony. Rozumiem frustracje polityka cenowa Yamahy - 6A powinna byc na poziomie cen X2700H a nie jest!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem ze zacni forumowi sprzedawcy proponuja najnowszy sprzet ktory sie pojawil (6A) + sprawdzone akceptowalne i cenowo i odsluchowo monitory.

A moze by cos innego. Taka opcje dostalem od zacnego znawcy muzyki - a posiadal juz tone sprzetu - co wy na to? (tak czytalem -soundbar to zlo wcielone) 🤪

Cytat

 

Oprocz tych plastykowych propozycji z forum, w tym budzecie proponuje sprawdzic (koniecznie w domu - wypozyczyc) zestaw Bose, gdyby to byl budzet okolo 2tys, to zaden soundbar nie bylby przezemnie polecany ale ponizsze pozycje moga Ci sie spodobac, nie kieruj sie iloscia glosnikow tylko jakoscia dzwieku. 

https://hifi24.pl/bose-soundbar-500-bose-bass-module-500-bose-surround-speakers.html

https://hifi24.pl/bose-soundbar-700-czarny-bose-bass-module-700-bose-surround-speakers-czarny.html

 

 

Edytowano przez rafalsz76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rafalsz76 napisał:

Oprocz tych plastykowych propozycji z forum...

...dostałeś propozycję plastykowej grajbelki. Ale z jednym się zgodzę

20 minut temu, rafalsz76 napisał:

koniecznie w domu - wypozyczyc

więc wypożycz takie Bose, wypożycz również wcześniejsze propozycje i porównaj, sam będziesz wiedział najlepiej, co CI w duszy gra ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Markcox napisał:

...dostałeś propozycję plastykowej grajbelki. Ale z jednym się zgodzę

więc wypożycz takie Bose, wypożycz również wcześniejsze propozycje i porównaj, sam będziesz wiedział najlepiej, co CI w duszy gra ;) 

Prosto w punkt Marcox - grajbelka to takze kawal plastiku🤪

Z wypozyczeniem grajbelki nie bedzie pewnie slodko - nasza brac forumowa takimi plastikami nie handluje, a ci co handluja raczej nie bawia sie w wypozyczenia.... Moj post mial sprowokowac wasze opinie, moze ktos to odsluchiwal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego Rafale 🙂. Jeżeli zestaw ma służyć też do odsłuchu muzyki to ja jednak sugerował bym omijanie soundbara szerokim łukiem. 

Kolejna rzecz to kwestia amplitunerów. I tutaj pytanie do kolegi @lolekdrugi: nie bardzo rozumiem Twoją walkę za Yamahą. Porównywałeś podzespoły Yamahy i Denona i na tej podstawie twierdzisz, że jeden kosztuje "za dużo" a drugi "w sam raz"? Miałem kiedyś Denona. Niski model co prawda i w życiu nie poleciałbym do kina tej marki. Bo po prostu zamula. Słuchałem też Yamahy i w KD gra o niebo lepiej. 

Na cenę ma wpływ wiele kwestii, nie tylko to ile jest końcówek mocy i jaki dac siedzi w środku. Skoro cena jest taka a nie inną, to jest to raczej świadomy ruch dystrybutora a nie pomysł z przysłowiowej d.py. 

Kolego @rafalsz76, jeśli chcesz mieć sprzęt do KD ale też do - jak to określiłeś - słuchania pożądanej muzyki, myślę, że te autorki mogą nie zaspokoić Twojego apetytu. Nie znam ich co prawda osobiście ale z uwagą śledzę watek kolegi @JaZz, który też walczy o dobre stereo i KD i obecnie jest na etapie wymiany właśnie Heco 🙂. Nie znaczy to, że u Ciebie też tak musi być. Najlepszym sposobem na to, żeby się przekonać czy heco aurora 300 sprostają Twoim potrzebom jest wypożyczenie sprzętu do domu. Ja proponuję nie brać całego setu 5.1, bo już sam amplituner i dwa fronty dadzą Ci zarys tego jak taki zestaw zagra. Dla spokoju ducha możesz wziąć jeszcze central, bo w KD to też ważny element. 

Jeśli natomiast myślisz w przyszłości o lepszym stereo, to może warto pomyśleć o amplitunerze AV z wyjściem pre out. Będziesz miał możliwość połączenia amplitunera i wzmacniacza. 

Pozdrawiam i życzę udanych wyborów. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rafalsz76 napisał:

Zgadza sie - przytargalem to USA z poprzednim Onkyo:)  To jest jakies 1.628mm przekroju.

jeżeli nie będzie więcej niż 15m oraz głośniki 4ohm to ten przewód Ci wystarczy spokojnie.

6 godzin temu, rafalsz76 napisał:

ale faktycznie sklaniam sie powoli do podstawkowych (4x monitor) zwlaszcza ze taki przetwornik srednio-tonowy ma 170mm a wysokotonowy 280mm a to to samo co w 700 - pewnie u konkurencji jest podobnie...

są producenci którzy czasami robią takie kombinacje w których podłogówki to tak naprawdę monitory z dołożonym standem. Na myśli przychodzi mi Mission M32i oraz M33i. To jest ta sama kolumna tylko różni się wysokością :) Po prostu wzięli M32i i dołożyli dół, nie wiadomo po co, chyba tylko by uzupełnić serię. 

 

6 godzin temu, rafalsz76 napisał:

Rozumiem frustracje polityka cenowa Yamahy - 6A powinna byc na poziomie cen X2700H a nie jest!

dokładnie o to mi chodzi. Ale póki co nic z tym nie zrobimy. Chociaż w przypadku instrumentów Yamaha dostała po uszach od naszego UOKiK i jest podobno na cenzurowanym w innych krajach europy. Podrzucam Ci mój wpis, możesz sobie zerknąć:

 

5 godzin temu, rafalsz76 napisał:

co wy na to?

pewnych rzeczy nie przeskoczysz po prostu. Fizycznie nie jest to wykonalne. Pewne głośniki muszą mieć swoją wielkość tego nie zmienisz zbytnio. Ponadto obudowa z mdf lepiej się zachowuje niż ta z plastiku, chodzi o wagę głównie, tłumienie materiału, tłumienie rezonansu, pomijam samo wygłuszenie ( dla wtajemniczonych, nie wieszajcie, chodzi o opis ogólny, w miarę prosty i skrótowy). Soundbary są plastikowe, małe głośniczki w belkach które przenoszą tylko wyższe partie częstotliwości, za resztę odpowiada subwoofer. To miałoby sens gdyby te małe głośniki były w stanie faktycznie prawidłowo odtworzyć zakres od 80Hz w górę ale bardzo często nie są.

40 minut temu, seba3002 napisał:

nie bardzo rozumiem Twoją walkę za Yamahą. Porównywałeś podzespoły Yamahy i Denona i na tej podstawie twierdzisz, że jeden kosztuje "za dużo" a drugi "w sam raz"?

jak zauważył nawet założyciel kanału, Yamaha jest ok ale nie w tej półce cenowej. Sprzęt jest za drogi do tego co sobą oferuje. Ja rozumiem, że za 5000,- nie dostaniemy sprzętu Hi-Fi ale zazwyczaj staramy się wybrać jak najlepiej. Nie mam jednak pojęcia dlaczego w Europie ceny Ya-money-ha są tak wygórowane. Może ich zmowa cenowa nie dotyczy tylko instrumentów muzycznych? Tego niestety się nie dowiemy. Jak zostało wyżej zauważone, RX-V6A powinien być w cenie Denona X2700 gdyż jest jego odpowiednikiem. I tak to mniej więcej wygląda za wielką wodą. U nas odnoszę wrażenie, że robi się z tego sprzętu obiekt swego rodzaju premium by nie powiedzieć kultu, coś jak iPhone.

 

40 minut temu, seba3002 napisał:

to jest to raczej świadomy ruch dystrybutora a nie pomysł z przysłowiowej d.py. 

nie mogę się z tym zgodzić. W załączeniu zrzut ekranu z Wallmartu. Cena rx-a1080 oraz X3700h wynosi $1194 za Y oraz $1199 za D, u nas odpowiednio 6299,- oraz 4999,-. Możesz sobie zerknąć na fora zagraniczne, tam mało kto mając taki wybór weźmie Yamahę. U nas chyba jednak dystrybutor ustala sobie ceny z kosmosu.

 

denon.png

yamaha.png

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Google mówi, że Yamaha rzeczywiście kosztuje 6299, ale denon już 5299. I tylko na podstawie tego, że w USA coś kosztuje mniej bądź więcej niż u nas mam się czuć oszukany? Masz wolny wybór - chcesz - kupujesz, nie chcesz - nie kupujesz. A jeśli już porównujesz yamahe 6A i Denona 2700 to zwróć proszę uwagę, że Yamaha ma wyjście pre out a denek już nie. Dla Ciebie to żadna różnica, dla mnie ogromna.  

Dla mnie czysto techniczne porównania są mało istotne. Ktoś kiedyś tutaj słusznie zauważył, że wybierając sprzęt, kierujemy się przede wszystkim tym jak gra (czasem też wyglądem, bo wiadomo, żona 🙂).

Ja rozumiem, że nie piętnujesz samej marki (chyba) a jedynie stosunek ceny do jakości ale uwięrz mi, że duża część forumowiczów odbiera Twoja krytykę jako krucjatę przeciw marce Yamaha. A to może być dla niej krzywdzące. 

PS. Sam użytkuję marantz, żeby nie było, że jestem fanboyem Yamahy 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, seba3002 napisał:

Mi Google mówi, że Yamaha rzeczywiście kosztuje 6299, ale denon już 5299. I tylko na podstawie tego, że w USA coś kosztuje mniej bądź więcej niż u nas mam się czuć oszukany? Masz wolny wybór - chcesz - kupujesz, nie chcesz - nie kupujesz. A jeśli już porównujesz yamahe 6A i Denona 2700 to zwróć proszę uwagę, że Yamaha ma wyjście pre out a denek już nie. Dla Ciebie to żadna różnica, dla mnie ogromna.  

Zgadzam sie z @lolekdrugi odnosnie przewartosciowania cen Y w PL a moze w EU ale na ten moment z dwojga 6A/2700H moja preferencja jest zdecydowanie na korzysc 6A i tu jestem w zgodzie z @seba3002: primo pre-out, secundo troszke wieksza moc, tercio powtarzane na naszych i zagramanicznych forach lepsze brzmienie Y nad D, ilosci HDMI 2.1 nie bede uzywal bo tego nigdy nie wykorzystam.

przyklady opinii z innych forum

moderator na www.avforums.com

Cytat

"I would stick with Yamaha if music is a priority as the Denons are not that great with stereo music. I own a high tier Denon and will not use it for music other than multi channel SACD.

Inny user z tego samego forum:

Cytat

Being an owner of the Denon X series, having owned X500, X2300W, I can easily recommend Yamaha over Denons. Yamaha has a very well rounded sound with lots of mid punch, and are a little energetic without being harsh.They do pretty well for music, much better than Denon. 

Jak wszyscy slusznie zauwazyli tylko odsluch w moim salonie da mi odpowiedz ale zaczne od Yamahy z powodow wyzej wymienionych...

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Jeżeli zestaw ma służyć też do odsłuchu muzyki to ja jednak sugerował bym omijanie soundbara szerokim łukiem. 

To zawsze byla prowokacja 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, seba3002 napisał:

A jeśli już porównujesz yamahe 6A i Denona 2700 to zwróć proszę uwagę, że Yamaha ma wyjście pre out a denek już nie. Dla Ciebie to żadna różnica, dla mnie ogromna.  

dla mnie również i to jest bardzo duży minus Denona w tym modelu.

24 minuty temu, seba3002 napisał:

Ja rozumiem, że nie piętnujesz samej marki (chyba) a jedynie stosunek ceny do jakości ale uwięrz mi, że duża część forumowiczów odbiera Twoja krytykę jako krucjatę przeciw marce Yamaha. A to może być dla niej krzywdzące. 

Czy ja wiem, osobiście mi się nie podoba to jak dystrybutor pozycjonuje ten sprzęt u nas. Do tego nie podoba mi się to jak nie ładnie zachowali się w przypadku instrumentów. Dorzućmy jeszcze ten felerny model rx-a1080 gdzie człowiek oczekuje pewnej jakości za ilość oddanych swoich ciężko zarobionych złotówek a tutaj dostajemy tylko logo i mamy się cieszyć z większej mocy. To jest takie trochę podchodzenie klienta od tyłu by nie napisać dosadnie o ile wiesz co mam na myśli :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Nie znam ich co prawda osobiście ale z uwagą śledzę watek kolegi @JaZz, który też walczy o dobre stereo i KD i obecnie jest na etapie wymiany właśnie Heco 🙂.

Tez sledze watek kolegi @JaZz i czytam ze apety rosnie w miare jedzenia🤪 To jest jakas choroba alko tfu, audiocholowa ;)

Zaczne od testow Aurora 300 pewnie, chyba ze cos polecisz w podobnej lub troszke wyzszej cenie. Jak czytam na forum to sa pewne sugestie pod Yamahy a inne pod Denony. Ale taka paczka na 6A i Aurorach to jest juz spory koszt - pogooglalem ceny do kolumn ktorych @JaZz dochodzi i dla mnie to jest nieskalowalne na zestaw kina - po prostu nie chce tyle wydac (przynajmniej na poczatku ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzęt ma służyć w przeważającej mierze do filmów, to heco aurora są tutaj polecane z Yamaha jako pewniak. Ja osobiście, jak już zauważyłem, nie znam ich i być może Tobie to połączenie wystarczy na dłużej. Ale jak sam zauważyłeś "apetyt rośnie w miarę jedzenia" 🙂. I mi ten apetyt też dał się we znaki 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rownolegle zglebiam temat posadowowienia moich podstawkowych.

Czy to jest akceptowalne zlo na postawienie tylnych (jak widzicie na zdjeciach u gory watku inaczej tego nie rozkminie bo kanapa do sciany przylega😞https://www.net-s.pl/produkt/b-tech-av-mounts-ventry-scienne-uchwyty-zaciskowe-do-glosnikow-bt77-b-889635

Co do posadowienia frontow to na szafce na wysokosci 45cm bedzie gucio, dojda podstawki. Rozmieszczenie bedzie na 2m czyli takie minimum ale gorzej ze za glosnikiem bedzie tylko 6cm..... Powierzchnia dosyc symetryczna - co wy na to? Da rade?

Ampli musi stac na szafce - w innym watku pisalem 

Cytat

To ja spytam odnosnie wentylacji - mam nadzieje ze autor watku mnie nie zbanuje  Jesli wneka na ampli jest tylko 3cm wyzsza ale szeroka na 94cm i gleboka na 43cm (glebokosc ampl to 37cm) to taka 6A posluzy bez przegrzania?

image.thumb.png.b09afed411d47633b7d1cd548a0df6e2.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JaZz napisał:

Choć w filmie przydaje się też przestrzenność którą aurory dają fajną, to moim zdaniem są zbyt ciemne i za mało rozdzielcze do filmu. Zaznaczę że nie słuchałem 300, mam w domu, 700 i central. 

@JaZz A przypomnij mi jaki ty masz ampli bo nie moge znalezc na szybko?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak zaznaczył Lolek ten kabelek będzie ok.

Co do cen to u nas w Polsce odkąd pamiętam to Yamaha domyślnie była droższa od Denona i Onkyo.

Z czasem kiedy tych produktów było na pęczki wszędzie ich cena w miarę się zaczęła równać.

Teraz jest inaczej bo amplitunerów nie ma w całej europie. Onkyo lezy i kwiczy, swoją drogą ciekawe czy wstanie. A Denon i Yamaha po prostu nie mają po co walczyć ceną. Albo bierzesz albo weźmie kto inny. To pierwszy rok kiedy nie robi się rabatów na amplitunery.

 

Co do kolumn to Aurora 700 w kinie oczywiscie dała by Ci więcej ale pytanie czy jest sens. Monitory beda dobrze wyglądać sa mocne. Grają na prawdę ładnie. A oszczędzanie pozwoli Ci z czasem na kupno 2giego suba.

I to będzie coś :)

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Co do kolumn to Aurora 700 w kinie oczywiscie dała by Ci więcej ale pytanie czy jest sens. Monitory beda dobrze wyglądać sa mocne. Grają na prawdę ładnie. A oszczędzanie pozwoli Ci z czasem na kupno 2giego suba.

Przekonales mnie @S4Home zeby zaczac z 300 ale odpowiedz na pytanie czy rozstaw 2m i odleglosc od sciany rzedu 6cm beda akceptowalne? Bo jesli nie to i tak sie skonczy na stojakach i wysunieciu w glab pokoju - qurcze jak jeszcze raz bym urzadzal salon to bym byl madrzejszy😞

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...