Skocz do zawartości

Amplituner + glosniki - doradzcie [kolejny taki watek]


rafalsz76

Recommended Posts

Nikt  mi nie odpowiedzial czy umieszczenie podstawkowych na szafce RTV kilka cm od rogu sciany  zadziala (Heco Aurora 300, Dynadio Emit M20) bo jesli nie zadziala to moge sobie dac spokoj z frontami w formie podstawek i zaczac od testow podlogowek (np. Zensor 5 badz Aurora 700) mimo teoretycznie malego pomieszczenia - salon 13m2 wychodzacy na jadalnie//kuchnie o duzo wiekszej powierzchni. Anybody?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

3 minuty temu, JaZz napisał:

jeśli masz zamiar postawić podłogowe  tak samo blisko ściany to jestem przekonany, że monitory lepiej sobie poradzą. 

Jak zobaczysz zdjecia mojego saloniku z poczatku watku to bedziesz wiedzial ze podlogowe musze odsunac na minimum 45cm od sciany - mam szafke rtv zrobiona na wymiar a rozstaw ok 2m wystarczy w obu przypadkach....

Edytowano przez rafalsz76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JaZz napisał:

 jeśli masz zamiar postawić podłogowe  tak samo blisko ściany to jestem przekonany, że monitory lepiej sobie poradzą. 

Jestem tego samego zdania. Chyba nie bez przyczyny monitory nazywają się też kolumnami półkowymi 😉. Ja do 13 metrów i takiego salonu jak Twój szedłbym raczej w monitory. Masz możliwość wypożyczenia - przetestuj w domu. Jeśli myślisz o fajnym stereo, może warto sprawdzić te dynaudio. To naprawdę zacne kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie specjalnie naciskam na fronty i center z tej samej serii.

Nawet sam tak długo używałem i nie było zgrzytu.

ELAC B6.2 to bardzo dobrze wycenione i warte każdej złotówki monitory. Łatwiejsze do napędzenia niż EMIT 20 chodź nie tak finezyjne. Pojawiają się co jakiś czas w moich propozycjach.

Myslę że trzeba zacząć słuchać co?

Wypożyczamy? Dzwoniłeś już do nas?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dupa zbita. Dzis rozmawialem z dwoma pracownikami od @S4Home i do polowy stycznia nie ma zadnych ampli Yamahy. Jeno znalazlby sie Marantz SR5015 - a o Marantzach to wogole nic nie wiem i prasa zagramaniczna (whathfi) slabo je ocenia, ale oni tylko wychwalaja Denony wiec trudno pisac o obiektywizmie...... Wydaje sie ze @Q21 juz wczesniej ostrzegal o problemach ze sprzetem....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rafalsz76 napisał:

Z Yamaha 6A sie zgraja?

Jak najbardziej.

11 godzin temu, rafalsz76 napisał:

Wydaje sie ze @Q21 juz wczesniej ostrzegal o problemach ze sprzetem....

Z dostępnością?

Ale tak jest od 3 miesięcy.

To wygląda tak że zamawiasz i czekasz.

No niestety wszystkie salony tak mają. Sprzedajemy amplitunery a później czekamy na ich dostawę. Co dojedzie to wyjedzie od razu.

Marantza do ELACa Ci nie polecam mimo że dostępny,

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacowne forum - jak zepne swoj laptop do Topping D30? Z wyjsc ma zwykle sluchawkowe (nie ma SPDIF) ale ma 2 x USB-C (Thunderbolt™ 3 USB-C, PowerDelivery, DisplayPort, USB 3.1 full function) - jest to Lenovo Yoga C930.  Rozumiem ze musze kupic jakas przejscowke z USB-C do USB (ten w Topping wyglada na "drukarkowy" :)).

Jest to konfiguracja do testow kolumn narazie i proba zrobienia CD playera na testy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rafalsz76 napisał:

Doszedl@seba3002 emoji3.png Wygrzewam od rana i bede pozna noca konfigurowal. Nie zalacxono pilota do One ale pewnie ogarne pokretlami i apka. Jak bede mial pytania to cie znajdeemoji3.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czekam z niecierpliwością na opinię. U mnie też przez jakiś czas pograją dynaudio, z tym że excite x14. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo zalozylem temat w dziale Kino Domowe a testuje sprzet stereo na ten moment :)

Otoz polaczenie Dynaudio Emit M20 + Cyrus One + Topping D30 brzmi dla mnie swietnie ale nie mam takiego osluchania jak szacowni koledzy z dobrym sprzetem. Ten zestaw ma powera, 4 Ohmowe Emity wezma wszystko a One nie skapi pradu (nie dziwne przy 750W max konsumowanej mocy). Nie robilem testow przy max glosnosci bo juz kolo godziny "11" byla moc - natomiast nie udalo sie zmusic Emit'ow do falszu, zarowno basy jak i srodek/gora pasma dawala rade przy wiekszej glosnosci.

Czystosc poszczegolnych dzwiekow byla rewelacyjna, nawet przy tak slabym zrodle jak Netflix z TV jakosc tupotu kopyt badz cwierkania ptakow w Vikingach zauroczyla mnie.

Ciekawie wyszlo porownanie odsluchu Marillion Misplaced Childhood zwlaszcza Pseudo Silk Kimono w dwoch wersjach: 1) Spotify na iPhone bia BT do Cyrus One 2) Slabej klasy gramofon Teleton hifi p600. Jako ze na gramofonie mialem trzaski (plytka wiekowa) to przesluchalem przez BT a potem kilka razy przelaczalem miedzy Spotify a gramofonem. Wg mnie glebia i dynamika przy uzyciu grafomofonu byla duzo wieksza od Spitify bo BT z telefonu, nie chodzi tylko o jakosc/sampling rate ale wlasnie dynamike. Przedwzmacniacz gramofonowy w One daje rade.

Odsluchiwalem koncert Kwiat Jabloni przypadkiem napotkany na YT i bylem pod duzym wrazeniem brzmienia instrumentow, ladnej sepracji miedzy nimi.

Sklaniam sie do zakupu testowanego zestawu (dzis dojedzie kabelek to bede mogl CD potestowac). Wg mnie piekny kontrolowany dol, szeroki srodek i byc moze skromna gora brzmia pieknie. Czytalem komentarz @S4Home odnosnie tego ze Yamaha 701 potrafi lepiej sterowac basem od One'a i daje mi do myslenia ale.. jak nie wiem co trace to nie mam zalu ;)

w One minimalistyczny wyglad z dobra appka na smartfona mocno przypadl mi do gustu.

Edytowano przez rafalsz76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze prosze o rade zeby czegos nie przeoczyc, odnosnie napedzania frontow Dynaudio Emit M20 co innego (poza Cyrus One ale w podobnym budzecie) polecacie zeby gralo precyzyjnie, energetycznie? 

Moj research naszego forum mi podpowiada:

1) NADow nie laczymy z Dynaudio

2) Rega Brio - ten test nie byl przychylny: https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2825-brio 

Cytat

barwy są trochę podgrzane, co do pewnego stopnia ujednolica przekaz, redukuje różnorodność wybrzmień, jednak "podrasowanie" przeprowadzone jest na tyle zręcznie i atrakcyjnie, że modyfikację tę odbierałem jako zgodną "z duchem" większości próbek muzycznych

3) CXA61 - drozszy, mniejsza moc

4) Audiolab 600A - nic nie wiem....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...