Skocz do zawartości

Amplituner + glosniki - doradzcie [kolejny taki watek]


rafalsz76

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Panowie,

Jako ze nacieszylem sie troszke swoim zestawem stereo (dla tych co nie chca czytac calego watku jest w stopce) - chce rozbudowywac do kina. 

Jak wiemy wszyscy sa problemy z ampli obecnie:

1) Yamaha 6A nie jest jeszcze dostepna - @S4Home, @Q21, @Top Hi-Fi & Video Design - wiadomo kiedy bedzie?

2) Yamaha 685 juz nie jest dostepna.

3) Denon X2700 nie ma pre-out'a na mojego Cyrusa, X3700 poza budzet.
4) @seba3002 byl tak mily i znalazl do kupienia 2-letni Marantz SR 5013 za 2kzl, znalazlem tez w dobrym stanie 3letni Denon X3400 za 3kzl ale to juz troche leciwy model.

Co robic z ampli, anyone?

Kwestia centrala (nie bede wydawal mamony na horendalnie drogi od Audio Physic) to bedzie Dali Zensor Vokal.

Jaki sub i tyly do takiej egzotycznej konfiguracji? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JaZz napisał:

Jak już mieszany set kolumn to ja nie brałbym zensor tylko coś bardziej rozdzielczogo. 

Z tym że w kolumnie centralnej nie sama rozdzielczość się liczy. Ważna jest też dobra średnica a tę, jak na swój pułap cenowy, dali ma akceptowalną. Sam używam tego głośnika i po włączeniu kilku polepszaczy, nie narzekam 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JaZz napisał:

Wykresy wykresami, akustyka akustyką, a ucho uchem, ale wydaje mi się że moje spostrzeżenia są trafne. 

Niestety nie miałem przyjemności słuchać Twojego centralnego. Być może to lepszy wybór niż zensor. U mnie od kilku ładnych lat gra ta kolumna i w kinie sprawdza się dobrze. Dla mnie najważniejsze, że dialogi są czytelne i ogólnie, jakie fronty bym postawił, to jakoś mi się to zgrywa. No i zensor ma jeszcze jeden duży plus. Z maskownicą wizualnie pasuje do większości czarnych frontów 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rafalsz76 napisał:

1) Yamaha 6A nie jest jeszcze dostepna - @S4Home, @Q21, @Top Hi-Fi & Video Design - wiadomo kiedy bedzie?

Jest. Ale to teraz nie wyglada tak że przychodzisz do salonu i on czeka na Ciebie na półce na prezentacje a zapakowany w magazynie.

Klienci zamawiają i czekają. 2-6,7 tygodni. I to schodzi. Chcesz? Zamawiasz , płacisz i czekasz.

Jest kilka dobrych centralnych na rynku wtórnym.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jest kilka dobrych centralnych na rynku wtórnym.

@S4Home - Piotrze a jakies przyklady?

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Zamawiasz , płacisz i czekasz.

No to slabo sie dobijalem bo do tej pory od roznych przedstawicieli branzy slyszlam - poczekaj.... Z tym ze w moim przypadku pewnie pobawie sie uzywanym Marantzem nr 5013 na poczatek....

Odnosnie suba mam takie typy (30% muzyka, 70% film) - jakies opinie?

Rel HT1003

SVB SB-2000

Dali E12

 

Edytowano przez rafalsz76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Google mówi, że Yamaha rzeczywiście kosztuje 6299, ale denon już 5299. I tylko na podstawie tego, że w USA coś kosztuje mniej bądź więcej niż u nas mam się czuć oszukany? Masz wolny wybór - chcesz - kupujesz, nie chcesz - nie kupujesz. A jeśli już porównujesz yamahe 6A i Denona 2700 to zwróć proszę uwagę, że Yamaha ma wyjście pre out a denek już nie. Dla Ciebie to żadna różnica, dla mnie ogromna.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rafalsz76 napisał:

@S4Home - Piotrze a jakies przyklady?

Podawałem w innym wątku. :)

Musiał bym teraz ponownie przeglądnąć rynek wtórny. Jak znajde czas to zrobię to.

22 godziny temu, rafalsz76 napisał:

Odnosnie suba mam takie typy (30% muzyka, 70% film) - jakies opinie?

Rel HT1003

SVB SB-2000

Dali E12

No to E12

Ewentualnie PB 2000 od SVS albp REL HT ale 1205

 

13 godzin temu, TomekN napisał:

A Yamaha V6a ma cokolwiek lepsze te pre-outy niż V685? Bo w V685 szału nie było...

Skąd wiesz? Sprawdziłeś czy ASR?

Ja korzystałem z Atollem IN 100 SE

Oczywiscie ja się zgadzam że różnice w PRE OUT są. Ale wszystkie amplitunery w okolicach do 6 k nie mają szału pod tym kątem.

Tak wiem ASR pokazuje coś innego. Ale później w odsłuchu jest jak jest. W miare podobnie.

Moim zdaniem na korzyść amp + wzamk / końcówka i tak jest nawet na prostych systemach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ewentualnie PB 2000 od SVS albp REL HT ale 1205

To ciekawe bo wszyscy chwala SVS SB i nawet na forum branze mi polecala SVS-SB1000 to mojego pomieszczenia, wiadomo ze PB bedzie mial wiecej basu ale mniej kontrolowanego w muzyce - oczywiscie wszystko sie rozbija o 'use case" - czy jest przewaga video czy muzyki....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rafalsz76 napisał:

To ciekawe bo wszyscy chwala SVS SB i nawet na forum branze mi polecala SVS-SB1000 to mojego pomieszczenia, wiadomo ze PB bedzie mial wiecej basu ale mniej kontrolowanego w muzyce - oczywiscie wszystko sie rozbija o 'use case" - czy jest przewaga video czy muzyki....

Kto wszyscy?

Q21 to nie wszyscy.

Zobacz na sąsiednim forum było sporo o SVS. Niestety modele 1000 i 2000 nie są takie idealne jak wszyscy mówią. Dobre. Ale na pewno nie top topów aby odrzucać inne.

Przy 70% filmu zdecydowanie lepszy dźwięk kinowy uzyskasz z otwartej konstrukcji.

Na ostatnim odbytym audioshow w pokoju SVS napędzały 2x SB3000. Było dobrze ale bez szału. Jak an pokoik ile ? 20m?

19 godzin temu, rafalsz76 napisał:

Ciekawe jak wypadaja pre-outy odpowiednikow z Denona i Marantza....

Na prawdę podobnie. To jedynie kwestia czułości  o której wspomniał Tomek. Po prostu ustawisz wiecej na Yamaha i co?

Mówimy o klasie i jakości dzwieku. A tu jest podobnie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, S4Home napisał:

Q21 to nie wszyscy.

Inna branza ale nie bede zdradzal😀

48 minut temu, S4Home napisał:

Przy 70% filmu zdecydowanie lepszy dźwięk kinowy uzyskasz z otwartej konstrukcji.

Dzieki Piotr, wtedy pojde w wersje otwarta, zwlaszcza ze wczoraj na nowo odkrylem iz cyrus + audio physic naprawde nie potrzebuja lepszego basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JaZz napisał:

Jak to zrobiłeś? 😀

Zrobilem sobie sesje odsluchowa na Tidal Masters :)

Dnia 19.03.2021 o 07:58, S4Home napisał:

Niestety modele 1000 i 2000 nie są takie idealne jak wszyscy mówią. Dobre. Ale na pewno nie top topów aby odrzucać inne.

Problem z subwwwoferami jest taki ze nie ma uzywek a nowe to w okolicy 2500-3000 chodza zarowno SVS jak i Rel. Dali lub Klispch niewiele mniej.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rafalsz76 napisał:

Problem z subwwwoferami jest taki ze nie ma uzywek a nowe to w okolicy 2500-3000 chodza zarowno SVS jak i Rel. Dali lub Klispch niewiele mniej.....

W tej cenie masz REL HT 1205 który moim zdaniem jest wyznacznikiem jakości w tej cenie.

Albo poprzedni model SB 2000 czyli SB12NSD

Klipsch tez znajdziesz ale to typowo kinowe konstrukcję.

Kiedyś miałem RT12D i sprzedałem. Do tej pory żałuję.

10 minut temu, rafalsz76 napisał:

Zrobilem sobie sesje odsluchowa na Tidal Masters

A jakie masz źrodło?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafalsz76 napisał:

Juz wyslalem do ciebie Piotrze priva odnosnie ceny tego Rela. Please respond :)

Chrome Cast Audio zaledwie.

@S4Home - Piotrze, na ciebie zawsze mozna liczyc - juz z Mateuszem jestem umowiony, transakcja dogadana!

Niedlugo wrzuce zdjecia ale moj zestaw zostal rozbudowany o ampli Marantz 5013 (podziekowania dla @seba3002), centralny Dali Zensor Vokal a przed chwila dobilem transakcji z @S4Home na suba Rel HT 1205. I teraz pytanie jakie monitory sorround - na sciane za kanapa, patrzylem na swie opcje:

1) MA Silver FX

2) Dali Fazon Mikro

Jakies sugestie/podpowiedzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...