Skocz do zawartości

Amplituner + glosniki - doradzcie [kolejny taki watek]


rafalsz76

Recommended Posts

Dnia 22.03.2021 o 07:55, rafalsz76 napisał:

Juz wyslalem do ciebie Piotrze priva odnosnie ceny tego Rela. Please respond

Roger that!

22 godziny temu, rafalsz76 napisał:

@S4Home - Piotrze, na ciebie zawsze mozna liczyc - juz z Mateuszem jestem umowiony, transakcja dogadana!

Ukłony z mojej strony :)

22 godziny temu, rafalsz76 napisał:

1) MA Silver FX

Zdecydowanie to. Nawet jak nie będzie to prawidłowo ustawione pod Bi/Di polarne to i tak zagra zdecydowanie lepiej

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

45 minut temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie to. Nawet jak nie będzie to prawidłowo ustawione pod Bi/Di polarne to i tak zagra zdecydowanie lepiej

Ok, bede polowal - szkoda ze nie ma uzywek na olx.  Dzieki za info. Prawda jest taka ze kalibracja Audyssey na Marantz 5013 potrafila cos wykrzesac z moich starych satelit Onkyo - narazie namiastka sorrund jest ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, S4Home napisał:

Odbije się szybciej od ściany. Moim zdaniem nie. Słyszałem podobne układy.

@S4Home -to co w takim przypadku? Zrezygnowac z Silver FXa i zastosowac "klasyczny" sorround skierowany na uzytkownika? Nie mam mozliwosci niestety zmniejszenia odleglosci miedzy sourrandami - jak widac przestrzen jest ograniczona i chcialbym otoczyc miejsce odsluchowe. Jakie monitory wtedy proponujesz Piotrze? Zamonontowalbym na uchwytach i skierowal na sluchacza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i przestawiam update - lacznie ze zdjeciami. Od jakiegos tygodnia do mojej konfiguracji doszedl Marantz SR5013 - dzieki @seba3002 za znalezienie sprzetu i pomoc w kupnie!

Doszedl razem z ampli central - Dali Zensor Vokal. Wczesniej doszedl CP player CD-Player CDX 1060 dzieki radzie @tomek4446.

A ostatnim zakupem - zgodnie z rada @S4Home w tym watku jest Rel HT 1205 zakupiony od S4Home po bardzo dobrej cenie.

Po kolei - ampli + central + CyrusONe->APC3 na fronty graja rewelacyjnie bajkowo - moje stare monitory Onkyo narazie na sorround dostaly zycia po kalibracji Audyssey. Mega upgrade ze stereo w przypadku streamingu video (Netflix/Player/HBOGO). DTS Virtual najlepiej sobie radzi z rozprowadzaniem dzwieku stereo dostarczanego z wiekszoscia serwisow (poza Netflix'em ktory jako jedyny oferuje 5.1).

No i teraz Rel HT 1205 - jestem narazie zawiedziony - wczoraj podlaczony, zrobiona kalibracja (screenshot w zalaczniku), ustawil suba na -9.5dB. Przy kalibracji dosyc cichy dzwiek z suba dochodzil. Zgodnie z sugestia Rela ustawilem go volume godzina 10-11 i Crossover na LFE (max). Faza - nie widze zadnej roznicy. Bass jest dyskretny - no ale kontent glownie z video streamingu wiec trudno oczekiwac cudow. Ale zapodalem blu-ray oraz jakies dvd ze scenami walki z Lord of the Rings bawiac sie przy tym level suba (dochodzac do maxa) i zmniejszajac crossover. I co? Dupa - raz na jakis czas jest jakies "dupniecie", slysze tez delkatne basy ale w wiekszosci to trudno mi zauwazyc dzialanie suba. Na youtube znalazlem jakies testy suba z duza iloscia basow ale moj ampli to glownie podaje na central. Zmniejszylem tlumienie suba poprawiajac audyssey z -9.5 db na -5 dB i nic. Co ja zle robie? Chce poczyc ten bas a nie dyskretne jego ilosci. Narazie koszt ktory na to poszedl jest niewspomierny do odczuc. I wiem ze to konstrukcja zamknieta i nie bedzie taka mocna w dolnym zakresie ale mi sie wydaje ze moj Marantz bardzo malo basu podaje do suba..... Dodanie ampli, centralnego i sorrundow to byla rewolucja ale tu czapka mi z glowy nie spada. Co robie nie tak?

Wyprobuje go rowniez podlaczonego wprost do Cyrusa w muzyce....

Macie jakies sugestie?

Update: zmienilem ustawienia zgodnie z ponizszym - fronty na small i subwoofer mode na LFE+Main, basu jest wiecej, ustawilem suba na -6dB narazie i level set prawie na maxa......

Cytat

"If “Speaker Config.” - “Front” and “Center” are set to “Large”, and “Subwoofer Mode” is set to “LFE”, no sound may be output from the subwoofers, depending on the input signal or selected sound mode. link
Select “LFE+Main” if you want the bass signals to always be produced from the subwoofer.

"

IMG-1252.jpg

IMG-1254.jpg

Edytowano przez rafalsz76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z subem mam dwie metody. Pierwsza trochę czasochłonna , tj. robię kalibrację sub ustawiony wg. instrukcji / u mnie na 12-tej/ . Patrzę na wyniki kalibracji czyli jak system reaguje , najczęściej ścisza czyli wartości są na minusie. Ściszam ręcznie gałeczką wzmocnienia suba i robię kalibrację . I tak do momentu ,aż kalibracja pokaże mi że sub jest na "0". Druga metoda jest prostsza , włączam jakąś muzykę z zaznaczonym basem w DTS lub Dolby i biegając , miejsce odsłuchowe - sub tak reguluje wzmocnienie w subie by od bardzo wyraźnego basu przejść do punktu gdy przestaje być słyszalny, a zaczyna tylko uzupełniać pasmo. Generalnie jest jeszcze kwestia samego ustawienia , czyli znalezienia miejsca na suba . U mnie sprawdziła się metoda postawienia suba na środku pokoju i przejścia się po pokoju ,posłuchania w którym miejscu jest najlepszy , nie dudniący. Wyszło niestety na wprost drzwi , więc i tak tam nie stoi :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

Nie sądzę byś miał potem jakiś problem z basem :)

Raczej nie bedzie problemu wtedy :) @tomek4446 - dzieki za rady - pozbylem sie efekciarskiego efektu karmienia suba sygnalem z wszystkich kolumn, popracowalem nad kalibracja i ustawieniem i jest miodzio. Teraz bede kombinowal z wymiana sorround'ow a potem....... Swiat prozni nie lubi - trzeba bedzie ekspertmentowac z innym wzmacniaczem, cetralem - tylko frontow predko nie rusze - choc nie - do Cyruska tez mam sentyment ;)

Edytowano przez rafalsz76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafalsz76 cieszę się , że się powiodło. Poczytać w necie można ,by mieć jako taki pogląd na sprawę , ale nie ma to jak eksperymenty. W audio wg. mnie nie ma terminu " prawidłowo". to nam ma się podobać. jest jednak pewien haczyk . Abyśmy wiedzieli co nam się podoba , potrzebny jest punkt odniesienia jak chcemy sprawę traktować poważnie. Tym punktem są odsłuchy u kolegów , w Salonach Audio , wystawach gdzie się da. Dopiero wówczas zaczynamy kształtować Swój dźwięk bardziej zwracając uwagę na to co nam się w odsłuchiwanym sprzęcie nie podoba , niż podoba. 

Zazdroszczę Cyrusa , lubię ten dźwięk , coś miedzy technicznym, a ciepłem vintage , nie męczy , fajnie się słucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomek4446 napisał:

@rafalsz76Zazdroszczę Cyrusa , lubię ten dźwięk , coś miedzy technicznym, a ciepłem vintage , nie męczy , fajnie się słucha.

Zgadzam się z opisem. Z tym że obecna cena za nówki jest moim zdaniem delikatnie przesądzona. 

 

1 godzinę temu, rafalsz76 napisał:

:) @tomek4446 Swiat prozni nie lubi - trzeba bedzie ekspertmentowac z innym wzmacniaczem. 

Na szczęście Ty kupiłeś Cyrusa w starej cenie więc sprzedaż też nie zaboli 😉. Pytanie tylko na co można go zmienić i co poprawić w tym zestawieniu 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446, @seba3002 - jaki jest sens uzywania czegos takiego (Bersford TC 7220)? Rozumiem ze jesli bym chcial uzywac suba do stereo jak i kina to sie przyda. Ale w innym watku Tomek pisal ze zamiast pre-out z ampli lepiej uzyc tego przelacznika. Ale wydaje mi sie ze w kwestii frontow to jednak warto uzyc wzmacniacza jako koncowki mocy - z puntu widzenia wydatku pradowego, jakies komentarze?

https://www.gfmod.pl/pl/p/Beresford-TC-7220-MKIII-Przelacznik-Kino-domowe-Stereo-/129

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...