Skocz do zawartości

Amplituner + glosniki - doradzcie [kolejny taki watek]


rafalsz76

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

16 godzin temu, rafalsz76 napisał:

@S4Home - dopiero skumalem o co ci chodzilo jak zobaczylem ze Topping D30 przychodzi z kablem USB-B -> USB-A. Faktycznie taki konwerter jak pokazales by wystarczyl :)

Spoko nie ma problemu :)

Z Audiolabem bym Dynaudio nie łączysz. Jeśli masz wymieniać ONE na coś konkretnego to na Roksana, Moim zdaniem z NADem 375 albo nowymi modelami też zagra ciekawie. Albo Denon 1600 NE.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem Cyrus One + Chromecast audio- dzieki @Na Temat Audio :)

Testuje go z wypozyczonymi Audio Physic Classic 3 od tego samego sprzedawcy. Trudno mi porownac to z Dynaudio EMit M20 ale jest zdecydowanie lepiej.

Troche problemow z Chromecast Audio mialem bo jakas niekompatybilnosc z moja skomplikowana siecia lokalna (mam mikrotik router zarzadajacy access pointami w trybie CAPsMan) ale obszedlem to podlaczajac moj stary router apple time capsule.

Jakosc w Spotify Premium i Tidal HiFi malina, konieczne trzeba wlaczyc opcje dynamicznego dzwieku w chromecast.

Coz - Physici graja cudnie, juz mi sie  Dynaudio w pamieci zamazuje ale tutaj dzwiek jest rewelacyjny, czystosc dzwieku, niskie, srednie i wysokie tony sa idealne dla mnie - co mam wiecej napisac. W Dynaudio tez nie bylo zle ale tame kolumny zdecydowanie bardziej bas podbijaly a srodek i gora pasma nie byly tak ladnie wyesksponowane.

A co wy myslicie o porownaniu wyzej wymienionych kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wpisujesz w Google "standy głośnikowe 30 cm" i pojawiają się takie 🙂. Z tymi podstawkami z maruru czy granitu o wysokości 28 cm to moim zdaniem średni pomysł. Było by to strasznie ciężkie a i estetycznie dość średnio mogłoby to wyglądać. Nie wiem czy widziałeś dedykowane standy, jakie daje pylon do monitorów z serii chyba diamond? Jest to coś w rodzaju skrzynki. Może coś takiego mógłbyś u stolarza zamówić. Płyta fornirowana jesionem, malowana na czarno i lakierowana. Można dużo rozwiązań zastosować🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @seba3002, @Na Temat Audio, @S4Home. Dzieki waszym rekomendacjom mam juz swoje stereo (tak - docelowo bedzie KD).

Dobra - do kompletu z Cyrus One + FIIO D3 + Chromecast Audio dostalem swoje Audio Physic Classic 3 wczoraj.

Wypalam swoje nowe APC3 - dostalem certyfikat i fajna poziomnice z breloczkiem. Uzywam tych pianek narazie ktore byly w zestawie. Ktos kleil do podstawek z Blue Tack'iem?

Czytalem jakies recenzje wiekszych Classicow i narzekaja ze firma troche "koloruje" srodek i gore pasma zeby byla bardziej melodyjna. Sa tez narzekania na zbyt szybki i delikatny bas jesli sa one na srodku pokoju. W moim przypadku basu jest akurat z racji na ustawienie. Jestem zakochany w brzmieniu tego zestawu😍

  Przepraszam za kable - i tak troche to ogarnalem.

 

IMG_1071.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, S4Home napisał:

Koloruje?

Każdy koloruje swoje kolumny. Nie ma kolumn grających jak orkiestra na żywo. Nie w takim budżecie.

Nie przejmuj się takimi tekstami!

 

Powiem więcej. Gdyby producenci robili kolumny "neutralne" to pewnie większość osób nie chciałaby takiego sprzętu kupować. No i cała zabawa w dobierani komponentów nie miałaby sensu 😉

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JaZz napisał:

No tak nie do końca może. W wyższych półkach są takie kolumny i chyba się sprzedają, czy nie sprzedają się? 🤔 @S4Home

Aha przeoczyłem że seba napisał większość. No to faktycznie bo większość raczej nie celuje w high end. 

Moim zdaniem klienci przede wszystkim nie szukają dzwieku naturalnego. To jest mit powielany przez fora, gazetki, marketingowców.

Ja uwielbiam chodzić na koncerty.  Także do filharmonii.

Z tym że system tam także jest wzmacniany i puszczany przez sprzęt estradowy. Czy zostaje naturalny?

Ja się przyznaje. Nie szukam takich systemów.

W wyższych półkach sa takie sprzety

https://audiophilereview.com/high-end-audio/is-live-music-really-better-than-a-stereo-system/

 

 

 

Moim zdaniem to zasadnicza różnica to ODBIÓR. Po prostu widzisz żywego ruszającego się czującego to człowieka. Angażującego się. Dlatego odbieramy orkiestrę, koncert lepiej.

Pod katem wrażeń, nie koniecznie doznań audio.

Czy się sprzedaje? Nie mam systemu za 3 mln zł. ale zapewne ktoś to kupił

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
18 godzin temu, rafalsz76 napisał:

@S4Home, @Q21 - jak z dostepnoscia Yamaha 6A, poprawilo sie?

Był rzut. Co nie zmienia faktu że nie jest to stan do magazynowania :)

13 godzin temu, rafalsz76 napisał:

A Marantz do Audio Physic + Cyrus One?

Tu tak. AP to jaśniejsze kolumny jest znacznie lepiej.

Z tym że Marantz ponownie niedostępny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2021 o 08:07, S4Home napisał:

Nic

Najszybciej Yamaha z serii Avantage oraz amplitunery Arcam.

Ale też nie na zasadzie. Zamawiasz masz. Nie zawsze.

Teraz klienci zamawiają i czekają na realizację.

COVID pokazuje skutki. Wiedzieliśmy o tym wszyscy.

A jak jest z dostepnością kolumn, zarówno polskich producentów i zagranicznych, oczywiście w tych najbardziej popularnych przedziałach cenowych ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2021 o 08:35, seba3002 napisał:

Najlepszym przykładem jest @Top Hi-Fi & Video Design, gdzie jeszcze przed nowym rokiem brakowało większości kolumn, którymi byłem zainteresowany. I nie były to jakieś konstrukcje hi end tylko kolumny z przedziału 3000 - 7000 PLN. 

Zgadza się. Z dostępnością towaru jest trudniej, jest wydłużony czas dostaw. Niestety problem dotyka wszystkich, więc zainteresowanych klientów zapisujemy "na kartki" żeby dostać towar w pierwszej kolejności jak się tylko pojawi :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...