Skocz do zawartości

Cambrige Audio AXR100 + MA Bronze 200


bartekp

Recommended Posts

Witam.

Po moim ostatnim temacie odnośnie zestawu stereo, gdzie wcześniej zakładałem tańszą półkę cenową, wybrałem finalnie zestaw Yamaha RN602 (lub w ostateczności RN803) + Heco Aurora 700.
Udało mi się to odsłuchać (z RN803) i o ile w utworach bardziej instrumentalnych (nu jazz, pop) brzmiało to świetnie, to w mocniejszych utworach elektronicznych (techno, dnb) bas był zbyt mocny, wręcz dudniący, więc boję się, że w moim nieco większym salonie (19m2) i znacznie słabiej wygłuszonym niż sala odsłuchowa będzie z tym gorzej. Niestety słucham bardzo zróżnicowanej muzyki, więc potrzebuję czegoś co zagra uniwersalnie. Kolumny HECO były bardzo mocne, boje się, że w moich 19m2 się "uduszą". Może to ich brzmienie to też kwestia jakichś ustawień?

Jako alternatywę odsłuchałem zaproponowaną alternatywę tj. Cambrige Audio AXR100 + MA Bronze 200 (oczywiście z różnymi kombinacjami z RN803/Heco).
Kolumny całkiem niepozorne, ale okazało się, że z tym wzmacniaczem grają świetnie, nie brakowało im przyjemnego dołu ale przy tym i dosyć szczegółowej góry.

Ogólnie zostałem przekonany do opcji, którą miałem z tyłu głowy tj. żeby zmienić kombajn Yamahy na wzmacniacz (mimo, że okazało się że AXR100 to też amplituner) i ewentualnie dobrać do tego coś do streamowania. Podstawowy warunek czyli wejście phono na gramofon, mam też spełniony.

Na plus Monitor Audio Bronze 200, poza brzmieniem trafiającym w mój gust, przemawia przede wszystkim ich wielkość w stosunku do HECO.

Wiem jak to gra, teraz dwa pytania które mi się nasuwają:
1. Czy kolumny MA Bronze 200 to dobry wybór w moim przypadku? (19m2, zróżnicowane gatunki muzyczne)
2. Czy AXR100 ze swoją mocą nie jest za mocny do MA Bronze 200? Czy w ogóle taki zestaw ma sens?
3. Czy nie lepiej iść w typowy wzmacniacz? Zyskam coś na tym? Jeśli tak to jaki? Chciałbym się zmieścić z całością w 5-6 tysięcy (za MA Bronze + wzmacniacz, póki co bez streamera).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Monitor Audio Bronze 200 spokojnie sobie poradzą w takim metrażu, natomiast jeśli chodzi o elektronikę to polecam zwrócić uwagę jeszcze na wzmacniacz stereo taki jak Audiolab 6000a, Atoll IN80 SIgnature lub Cambridge Audio CXA61 jeśli cenisz sobie dynamikę oraz szybkość basu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża moc wzmacniacza to nie problem

Duże kolumny w 19 metrach też nie. Ja znam przypadek montowania ich w 16. Pytanie czy akystyka pomoże czy utrudni.

To co słuchałeś a to o co pytasz to dwei inne bajki.

Bronze 200 to mała kolumna raczej kinowa albo do małych pomieszczeń. Grająca znacznie jasniej o twardym basie.

AXR100 jest ok. Ale moim zdaniem nie koniecznie z bronzami.

Do Bronze polecam raczej Magnata MR780.

A małe kolumny do AXR 100 lub Yamahy to może Oberon 5? albo ELAC f5.2

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...