Skocz do zawartości

Lampa + tranzystor= ryzyko czy dobry pomysł


Sofo

Recommended Posts

Peamp lampowy i do tego końcówka mocy tranzystor w klasie A lub AB. Zastanawiam się czy to ma sens. Posiadam głośniki KEF R7 oraz Moon 240i, ale nie jestem do końca zadowolowy. Słucham jazzu i muzyki klasycznej- symfonicznej. Lubię przestrzeń, powietrze, szczegóły i rozdzielenie instrumentów. Co byście radzili? Jaki ewentualnie sprzęt by pasował?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sofo napisał:

Peamp lampowy i do tego końcówka mocy tranzystor w klasie A lub AB. Zastanawiam się czy to ma sens. Posiadam głośniki KEF R7 oraz Moon 240i, ale nie jestem do końca zadowolowy. Słucham jazzu i muzyki klasycznej- symfonicznej. Lubię przestrzeń, powietrze, szczegóły i rozdzielenie instrumentów. Co byście radzili? Jaki ewentualnie sprzęt by pasował?

Z mojego punktu widzenia (MOJEGO więc proszę sie nie czepiać ;) ) te dwa gatunki bardzo ciężko połączyć w jednym systemie. Ogień i woda...

Dla mnie jazz to głównie klimat i tutaj lampa sprawdzi się wyśmienicie (tak mam)

Natomiast symfonika.... tutaj potrzebna jest szybkość i coś co nazwałbym "energetycznoscią" z braku lepszego określenia - lampa tu się dużo rzadziej sprawdza.(no właśnie symfoniki słucham w okropnym kompromisie)

Być może rozwiązaniem byłaby końcówka mocy tranzystorowa, ale... tu musisz już sam posłuchać nikt nie siedzi w twojej głowie :)

Nie wiem jakie pieniądze wchodzą w grę ale jeżeli możesz to wypożycz HAIKU SOL II - mysle ze połaczenie z KEFami moze byc ciekawe do symfoniki ale jazz ... a nuż widelec będzie ci pasować?

Natomiast chciałbym polecić ci posłuchanie kolumn triangle i wzmacniacza lampowego - dla mnie to było połączenie wody i ognia

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Fafniak napisał:

Z mojego punktu widzenia (MOJEGO więc proszę sie nie czepiać ;) ) te dwa gatunki bardzo ciężko połączyć w jednym systemie. Ogień i woda...

Dobra nie będę się czepiał ok. Mam podobne zdanie aczkolwiek są osoby, które powiedzą iż gatunek muzyczny nie znaczenia przy wyborze sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fafniak napisał:

Dla mnie jazz to głównie klimat i tutaj lampa sprawdzi się wyśmienicie (tak mam)

Natomiast symfonika.... tutaj potrzebna jest szybkość i coś co nazwałbym "energetycznoscią" z braku lepszego określenia - lampa tu się dużo rzadziej sprawdza.(no właśnie symfoniki słucham w okropnym kompromisie)

 

Właśnie na to liczyłem, że tranzystor da dynamikę a lampa klimat. Tranzystorowa końcówka mocy kontroluje bas, a lampa wzmocni  środek i górę.

 

13 godzin temu, S4Home napisał:

Nie masz w obecnym systemie?

Co jest źródłem?

O jakim PRE lampowym myślałeś a o jakiej końcówce? Czy KEFy zostają?

Brakuje powietrza między instrumentami i mocy. Głośniki KEF zostają. Źródło to głownie MF M3scd oraz gramofon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sofo napisał:

Właśnie na to liczyłem, że tranzystor da dynamikę a lampa klimat. Tranzystorowa końcówka mocy kontroluje bas, a lampa wzmocni  środek i górę.

To musisz sam posłuchać, bo ja słuchając takich połączeń w formie zintegrowanej wcale tak nie odczułem, być może w oddzielnych klockach.. może.. a moze ja po prostu oczekiwałem "nie tego"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2020 o 22:00, Sofo napisał:

Lubię przestrzeń, powietrze, szczegóły i rozdzielenie instrumentów. Co byście radzili? 

Opis pasuje jak ulał do Bowersów z serii 700. Wiem, że napisałeś, iż R7 zostają, ale proponuję żebyś pożyczył sobie do domu odpowiednie Bowersy (ewentualnie najpierw idź posłuchać ich w salonie). Będziesz miał punkt odniesienia, czy tego szukasz i czy jesteś w stanie osiągnąć to zmianą elektroniki. A pieniądze przypuszczam podobne, jak te, które chcesz wydać na wzmocnienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...