Skocz do zawartości

Kino domowe do półotwartego pokoju 3,7x3,7m?


Adko

Recommended Posts

Dzień dobry,

chciałbym w pokoju zainstalować zestaw kina domowego 5.0/5.1 (opcja ). Podczas wykańczania mieszkania położyłem kable pod głośniki /Melodika MDC2150, 2x1,5mm2, na załączonym schemacie/.  Posiadam amplituner Onkyo TX-NR686 /jak na razie podłączono pożyczone 2 kolumny od zestawu audio - Technicsa z 1995r./.  Zestaw ma być wykorzystany do oglądania filmów (czasami do konsoli).

Mając na uwadze powyższe uwarunkowania, proszę o doradzenie i polecenie jakiegoś zestawu do nagłośnienia, aby choć po części miało się wrażenie dobrego/przyzwoitego nagłośnienia i nie przesadzić z mocą.  Jaki Waszym zdaniem byłoby najlepszy zestaw sprzętu do nagłośnienia do mojego małego pokoju?

Mieszkanie w bloku, co widać na schemacie, więc nie mogę słuchać bardzo głośno i drażnić sąsiadów.  Budżet założony to tak 2500 zł na zestaw 5.1, ale w pierwszej kolejności to zestaw 5.0.   Też gdzieś czytałem, że w małym mieszkaniu subwoofer jest zbędny, ale nie na tym forum, więc zakładam jego obecność w zestawie.

Propozycje z dobrymi opiniami o zestawach jakie znalazłem to:

1) Taga Harmony TAV-606 v3 + Jamo SUB 210 (lub  Jamo S 808,  TSW-90)

a może lepiej wszystkie małe kolumny:

2) Jamo S 803 HCS (S803HCS) + Taga Harmony TSW-90 v.3

Może jakieś inne propozycje, albo czy w takich warunkach zestaw sobie w ogóle odpuścić, ale wtedy co?

Dziękuję z góry za odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie.

Adam.

 

 

RTV-1A.png

Edytowano przez Adko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W zakładanym budżecie warto na sam początek pomyśleć nad lepszym zestawem 5.0. W przypadku Onkyo bardzo dobrze zgrywają się Polk Audio T531, Taga Harmony TAV 606 czy polskie Pylon Audio Pearl 25set. Jeśli stawiałbyś na szczegółowość oraz precyzję to bezapelacyjnie Pylony będą tutaj najlepsze. Polk Audio zapewnią cieplejsze brzmienie z mocnym basem oraz nieco spokojniejsza górę. Taga Harmony to dobra opcja do kina domowego, która zapewnię dynamiczne brzmienie ale nie można słuchać za głośno, ponieważ potrafią się pogubić i w takim przypadku zlewają dźwięki. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że system 5.0 to nie kino ani nie stereo. Takie nie wiadomo co.

Taga jest ok w swojej cenie. Do tego sub Magnat 302A i na prawde na takich systemach ludzie grają nawet sporo czasu.

Ewentualnie Quadral Quintas 6500 LE

Chyba że suba dokupisz za miesiąc ! MAKS to możesz teraz wybrać lepsze, teoretycznie, fronty.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dziękuję bardzo za interesujące podpowiedzi. Trochę poczytałem i nie ulega wątpliwości proponowane Pylony są zdecydowanie najlepsze tych propozycjach, jednak oferowane ceny już nie są aż tak atrakcyjne/promocyjne dla mojego budżetu. Dlatego skłaniam się bardziej do zestawu Polk Audio T531.   Natomiast jeśli bym zastanowił się i była dobra cena to razem Pylon Audio Pearl 25set +subwoofer bym zakupił ratalnie, jeśli w ogóle jest taka opcja. 

Proszę  dobranie subwoofera by było 5.1 do zestawu Polk Audio T531 oraz Pylon Audio Pearl 25set?   

Pozdrawiam serdecznie,

Adam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...