Skocz do zawartości

Tani (2000-2500 zł) zestaw stereo na początek


SosnowyPatyk

Recommended Posts

Nie chciałbym wydać więcej niż 800 zł. I tak naprawdę coraz bardziej zastanawiam się, czy naprawdę moje ucho, które do tej pory osłuchiwało się na marnych sprzętach, będzie słyszało różnicę pomiędzy starym polecanym Technicsem z dodatkowym przedwzmacniaczem, który będzie trzeba ustawiać, synchronizować, itd., a takim Marantzem TT5005 czy Pro-Ject Primary E.

W tunerach wybór za ok 200 zł ogromny. Taki Technics ST-7600 to koszt do 250 zł. Ogólnie analogowe tunery to designerskie dzieła sztuki i coś sobie wybiorę.

Co do CD jeszcze nic nie wytypowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wczoraj mnie trochę kolega zainspirował.

Miałem kupować osobno tuner i CD. A może by tak odtwarzacz sieciowy z CD? Wtedy wszystko jest w jednym klocku i radio analogowe, i DAB, i CD, i na deser jeszcze Spotify, Tidal, etc.

Yamaha CD-N670 wychodzi w miarę sensownie cenowo. Warto ją kupować?

 

PS: Miał być zestaw do 2500, wzmak + głośniki to 3100, do tego ewentualnie streamer za 1800 i 5k znika niepostrzeżenie. A mogłem zbierać znaczki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem pozytywne opinie na temat tego Chromecasta, ale jakoś zazwyczaj boję się takich "wynalazków". Tym bardziej, że będę podłączał to do Azura 651A, więc tylko po analogu (chyba, że da się do DAC-a podłączyć). Zagra to lepiej niż ta Yamaha? Bo nie rozwiąże mojego dylematu z radiem analogowym i CD ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja CD kolekcjonuję i lubię słuchać, więc raczej jednak będę celował w jakiegoś klasycznego klocka. Nie neguję tego Chromecasta, ale tak jak mówiłem muszę mieć i CD, i tuner analogowy wbudowany, a do tego streamer. W przypadku internetowego blackoutu taki Chromecast jest bezużytecznym gadżetem. Czytałem jednak opinie tu na forum, że CD w tym NT-670D nie powala. Wtedy mógłbym kupić NP-S303 i oddzielnie CD. Tylko, czy pomiędzy NP-S303, a NT670D jest jakaś różnica w jakości dźwięku, funkcjonalności, czy w zasadzie różni je tylko odtwarzacz CD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2021 o 12:57, SosnowyPatyk napisał:

Widziałem pozytywne opinie na temat tego Chromecasta, ale jakoś zazwyczaj boję się takich "wynalazków". Tym bardziej, że będę podłączał to do Azura 651A, więc tylko po analogu (chyba, że da się do DAC-a podłączyć). Zagra to lepiej niż ta Yamaha? Bo nie rozwiąże mojego dylematu z radiem analogowym i CD ;)

lepszy dźwięk optykiem do daca. Bardzo dobra jakość dźwięku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, SosnowyPatyk napisał:

Tylko, czy pomiędzy NP-S303, a NT670D jest jakaś różnica w jakości dźwięku, funkcjonalności, czy w zasadzie różni je tylko odtwarzacz CD?

Powiedział bym tylko CD. S303 nie jest jakimś wyjątkowym odtwarzaczem sieciowym. wybierając 670 na pewno nic nie stracisz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...